Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint Ariston LFTA+ 3214 - kod błędu 5 i kilka nowych objawów

17 Lip 2019 21:02 129 1
  • Poziom 3  
    Witam Was!
    Wiem że temat był już poruszany i jest już zamknięty, więc proszę o rady, porady, wskazówki i pokierowanie :-) Dziewięć lat hulała bez zarzutu, od jakiegoś pół roku wywalała kod błędu nr. 5, ale jak wybrałem inny program to startowała, kilka razy musiałem ją wyciągnąć i przedmuchać rurkę hydrostatu (za radą wielce szanownych forumowiczów) i działała aż do teraz.

Jednak nagle nr. 5 więc myślałem, że powtórzę procedurę i będzie git, ale pojawił się nowy kod nr. 3. Wyszarpałem urządzenie z dziury w meblach i zacząlem od puszczenia na pusto i dolaniu trochę odkamieniacza i tak z 3 razy, bo program zawieszał się na płukaniu i grzaniu i nie parł do końca.

Po płukaniu znów kod nr. 5 i już nie startuje z żadnym programem. Zmusiło mnie to do wyszarpania pompy myjącej (to ta z grzałką?) i stwierdziłem, że w środku czyściutko, ale wirnik po zdemontowaniu tej gumy ma straszne bicia w osi :-( . Ponieważ był błąd nr. 5 zacząłem od hydrostatu i wymieniłem na nowy i d...a, nie działa. Co mam dalej czynić i co kupować? Jak stwierdzić co klękło? Mam miernik i podstawowe umiejętności!

Pozdrawiam Tomek
  • Poziom 3  
    Jak i co szybko sprawdzić? Wymienić potrafię ale z Waszą pomocą 😁