Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid brak obrazu i dzwieku

17 Lip 2019 21:24 213 9
  • Poziom 3  
    Witam mam oto problem ponieważ dobrze podłączam Magnetowid SHIVAKI VHS kablami typu cinch ponieważ ten magnetowid nie był jeszcze na euro-złącze po wsadzeniu kasety włącza się film ale gdy chce przewinąć do tylu to obraz zanika wraz z dzwiekiem tak to jest na każdej kasecie czy to może być wina magnetowidu i jakiej części i czy to mogę np.sam naprawić.

PS.Ostatnimi czasy czyściłem głowice ponieważ obraz śnieżył i przemyłem wódką czy to był dobry pomysł ?
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Poziom 23  
    Jak masz odtwarzanie to obraz jest czysty, wyraźny bez szarpania?
    Wódkę najlepiej wypić, lepszy do czyszczenie już jest spirytus.
    Głowica magnetowidu to bardzo delikatny element, bardzo łatwo można go uszkodzić i nigdy nie wolno używać patyczków z watką do czyszczenia głowic magnetowidu, bo łatwo można spowodować pękniecie lub ukruszenie ferrytu z cewką. W głowicy jest szczelina miedzy ferrytami i tam może się zabrudzić.
    Ja głowicę czyszczę delikatnie palcem ruchami dół góra używając IPA.
  • Poziom 3  
    Jak nie przewijam to obraz śnierzy
  • Poziom 23  
    Ile głowic ma ten magnetowid 4 czy 2?
    Podczas przewijania nigdy obraz nie będzie czysty a tym bardziej 2-głowicowy.
    Może wyśli jakiś filmik aby zobaczyć jak to wygląda, może to być problem mechaniczny w prowadzeniu taśmy lub wyciągnięta taśma
  • Poziom 3  
    Witam to wystarczy?
    Magnetowid brak obrazu i dzwieku Magnetowid brak obrazu i dzwieku
  • Poziom 23  
    To jest dysk z dwoma głowicami chyba, tak jak pisałem odtwarzanie na podglądzie (przewijanie) zawsze będzie powodować rwanie i szarpanie obrazu.
    Dysk składa się z małych głowic, mogą być dwie, cztery i więcej, jak to magnetowid z wysokiej półki.
    Zabrudzeniu ulega sama głowica, a dokładnie szczelina miedzy rdzeniami, która jest prawie niewidoczna gołym okiem. Głowicę czyści się tak aby usunąć zanieczyszczenie z szczelin.
  • Poziom 23  
    banmar_2005 napisał:
    Wódkę najlepiej wypić :D lepszy do czyszczenie już jest spirytus.

Oczywiście Kolega "banmar_2005" ma rację!!! Można też do czyszczenia głowicy użyć acetonu.

Dodano po 40 [minuty]:

xKrokolTV napisał:
    gdy chce przewinąć do tylu to obraz zanika wraz z dźwiękiem

Dźwięk na przewijaniu z podglądem był wyciszany we wszystkich magnetowidach.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    xKrokolTV napisał:
    po wsadzeniu kasety włącza się film ale gdy chce przewinąć do tylu to obraz zanika wraz z dzwiekiem tak to jest na każdej kasecie czy to może być wina magnetowidu i jakiej części i czy to mogę np.sam naprawić.

To się dzieje przy przewijaniu na podglądzie czy przy klasycznym typowym REV.
    Nie pamiętam czy ten mechanizm cofał rolki w trakcie przewijania czy taśma była
    opasana wokół głowicy cały czas.

Zwykle za większość niedomagań odpowiada przełącznik pozycji mechanizmu.
    Sprzęt ma swoje lata więc może jakaś kosmetyka by się mu przydała z wymianą "gumek" czyli paski i sprzęgła.

Przydałby się model tego sprzętu.

P
  • Poziom 3  
    Witam nie wiem co się dzieje z tym magnetowidem teraz rwie obraz i po chwili jakby film się wyłączył i pokazuje na tv brak sygnału a gdy wyciągam kasetę to wychodzi ale nie chowa się tasma tylko zostaje w środku proszę pomóżcie mi coś z nim zrobić 🙏
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pora zadbać o ten sprzęt.
    Czyszczenie fotokomórek, przełącznika stanów, toru prowadzenia taśmy, kontrola rolek, wymiana pasków itd. tylko ...
    BEZ KRĘCENIA CZYM POPADNIE gdyż trudno później to ustawić.
    Żeby się nie okazało, że w tym "budziku" też nie ma koguta, który pieje.
    I bardzo delikatnie należy się obchodzić z wszelkiego rodzaju elementami zatrzaskowymi z tworzywa sztucznego gdyż po takim czasie plastik bywa bardzo kruchy a nie sprężysty jak przewiduje teoria.

To wynika z objawu kiedy sprzęgło nie dowija taśmy przed jej oddaniem.

Aaaa, o model pytałem o ile pamiętam bo bez tego dalej nie ruszymy.

P.