Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naładować baterię telefonu bez użycia gniazda micro usb?

17 Lip 2019 21:59 1194 4
  • Poziom 2  
    W telefonie mam popsute gniazdo micro usb, zatem nie mogę skorzystać z ładowarki a koniecznie muszę naładować i uruchomić telefon.

Mam do dyspozycji:
    - baterię z jakimiś pinami (załączam zdjęcie) - nie potrafię zlokalizować gdzie jest plus a gdzie minus
    - kabel usb który obciąłem z jednej strony (załaczam zdjęcie) - zakończony czterema przewodami (prawdopodobnie czerwony to plus a żółty to minus). Druga końcówka kabla to oczywiście standardowe USB, które wetknę do końcówki ładującej i do prądu.

Chcę połączyć przewody plus i minus kabla z pinami plus i minus baterii. Pomożecie mi to zrobić tak żeby nic zrobić jakiegoś zwarcia czy czego?
  • Poziom 15  
    Za pewne nie wiesz że tego rodzaju baterii nie ładuje się byle czym i byle jak! Ładowanie byle czym i byle jak grozi przeładowaniem akumulatorka, a w konsekwencji wybuchem!
    Przede wszystkim należy odłączyć baterie od płytki, druga sprawa to należałoby sprawdzić jaki jest stan akumulatorka, jakie ma on jeszcze napięcie.
    Użyć precyzyjnego zasilacza ustawionego na 4.200V i prąd ładowania na początek powiedzmy 500mA . Podłączyć akumulatorek do ustawionego zasilacza i włączyć ładowanie.
    Jeżeli akumulatorek jest słabiutki to proces ładowania należałoby kontrolować tzn. temperatura akumulatora, napięcie i prąd ładowania.
    Jeżeli podłączysz bezpośrednio ładowarkę od telefonu która to ma napięcie wyjściowe przeważnie 5.2V to nastąpi przeładowanie i bay bay akumulatorek,
    i oby tylko akumulatorek !!!
    Bez miernika i regulowanego zasilacza nie zrobisz nic.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź @Karlos12. Generalnie ten telefon i tak już jest przeznaczony na straty - więc o telefon się nie boję. Jedynie chcę go naładować jednorazowo aby odzyskać kilka plików. Myślisz że mogę podjąć takie ryzyko bez żadnych dodatkowych urządzeń/mierników/itp.? A może istnieje możliwość dostania się do samego modułu pamięci i podłączenia go jakoś do komputera na przykład aby zgrać pliki?
  • Poziom 15  
    Bez napięcia zasilania wiadomo że nie da rady nic zrobić, a zwłaszcza jak nie masz usb. Napisz czy jest napisane na akumulatorze napięcie bo na zdjęciu nie widać, ale za to widać dwa punkty do których
    można by się podłączyć z modułem ładowania. Są to oznaczenia B- oraz B+ i zakładam że to są główne piny akumulatora, jednak trzeba jeszcze wiedzieć czy ta bateria to 3.7V czy inna.
    Sam moduł ładowarki można kupić za niewielkie złocisze, ale trzeba jego samemu wyregulować, przylutować przewody i dopiero podłączyć, i tu kłania się miernik , a bez niego ani rusz.
    Jeżeli te pliki są tego warte to w Warszawie jest kilka sklepów z elektroniką np. AVT w których można takie rzeczy zakupić i poprosić oczywiście za odpłatą o podłączenie dwóch przewodów
    z małymi krokodylkami i wyregulowaniem na 4.2V i 500mA prąd.
    Przykład gotowego modułu którym to można śmiało ładować akumulatorki 3.6V,3.7V.
    Jak naładować baterię telefonu bez użycia gniazda micro usb?

I Podaj co pisze na akumulatorze, jakie ma napięcie?
    Ładowarka LI-ION LI-POL z TP4056