Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool WBC3545 A+NFCXL - padł moduł

18 Lip 2019 17:26 210 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Potrzebuję pomocy w znalezieniu rezystora 3.1Ω (przynajmniej po kolorach pasków) tego co zaznaczyłem na zdjęciach. Nigdzie nie mogę znaleźć. Albo może jakiś inny, jaki by można tam włożyć. Zdjęcie dość słabo pokazuje kolory pasków. Patrząc pod światło kolory pomarańczowy, brązowy, złoty, srebrny. Nie mogłem też schematu znaleźć do tego modułu.
    Pozdrawiam
    Whirlpool WBC3545 A+NFCXL - padł modułIMG_201907...163731.jpg Download (2.73 MB) Whirlpool WBC3545 A+NFCXL - padł modułIMG_201907...163655.jpg Download (2.86 MB)
  • Spec od komputerów
    To nie jest rezystor tylko dławik osiowy 3,1µH o tolerancji 10% (o ile dobrze odczytałeś kolory pasków). Jak nie znajdziesz 3,1µH to wstaw 3,3µH.
  • Poziom 31  
    Myślę że źle odczytałeś kolory, pewnie jest: pomarańczowy, pomarańczowy, złoty, srebrny. Jest to dławik 3,3µH ±10%. A tak w ogóle to jesteś przekonany, że dławik jest uszkodzony?
    Whirlpool WBC3545 A+NFCXL - padł moduł
  • Poziom 9  
    Pod światło słoneczne pierwszy pasek mocno się różni od drugiego, stąd moje przypuszczenia ze to pomarańczowy i brązowy. Przy pomiarze pokazuje 0,23Ω. Poza tym ma przejście jak miernikiem patrzę, a chyba nie powinien. Wymieniłem dwa duże kondensatory, oba tranzystory i układ scalony TNY, bo był spalony.
  • Spec od komputerów
    Warpun napisał:
    Chyba nie powinien.

Oczywiście, że powinien.
    Proszę do lodówki wezwać fachowca, ewentualnie zanieść moduł jakiemuś elektronikowi do naprawy.