Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Arduino Leonardo jako kierownica - force feedback L298N

mastibdg 18 Jul 2019 21:21 633 2
    mastibdg
    Level 8  
    Witam!

Mam problem z force feedbackiem w mojej kierownicy którą zrobiłem na podstawie filmiku znalezionego na yt. Do zrobienia jej użyłem starą kierownice logitech force ex. W tutorialu używany był sterownik silnika BTS 7960, który ma wydajność do 40A, jednak na oryginalnej płytce kierownicy jest sterownik A3953SLB-T, który ma tylko 1,3A, oraz oryginalny zasilacz ma 24V/700mA, ja podlaczylem sterownik L298N, który ma wydajność do 2A i force feedback ledwo działa przy maksymalnych ustawieniach. Zasilam go zasilaczem komputerowym. Czy to możliwe, że oryginalna płytka i zasilacz działały bez zarzutu a mocniejszy sterownik który użyłem nie daje rady?

Pozdrawiam
    krzysiek_krm
    Level 40  
    mastibdg wrote:
    oryginalny zasilacz ma 24V/700mA

mastibdg wrote:
    Zasilam go zasilaczem komputerowym

Jeżeli jest tam jakiś silnik 24 V a zasilasz go napięciem 12 V (zasilacze komputerowe chyba nie mają 24 V) to działa tak sobie.
    mastibdg
    Level 8  
    Też o tym pomyślałem i zamiast zasilacza atx podpiąłem oryginalny, jednak zauwazalnej zmiany nie było. Zastanawiam się czy to może nie wina ustawień samego programu, bo w samej grze czuć ten force feedback, Ale na środku jak by była martwa strefa, jednak kiedy testuje go programem to jak by nie miał siły. Kiedy wybiorę test obrotu kierownicy 900st, 450st w lewo i prawo to ledwo ta kierownica się obraca, ale test wibracji jest ok i skacze jak powinno.