Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Panasonic DVD-S27 - Uszkodzony wózek lasera?

18 Lip 2019 21:38 207 8
  • Poziom 8  
    Witam. Mam kłopot z DVD Panasonic DVD-S27. Laser zachowuje się jak by popsuł mu się wózek prowadzący i nie mógł doczytać płyty. Oczywiście laser przeczyściłem i wymieniłem jeden z kondensatorów, który "spuchł". Nadal nic. Oczywiście przejrzałem forum, ale odpowiedzi nie znalazłem. W filmie widać lepiej, o co mi chodzi.

• Spec od komputerów
    Nie czyta ani CD ani DVD?
    polaris32 napisał:
    Laser zachowuje się jak by popsuł mu się wózek prowadzący i nie mógł doczytać płyty.

Na filmie widać, że wózek pracuje prawidłowo.
  • Poziom 22  
    laser nie może zogniskoać, według mnie laser do wymiany. możesz delikatnie zwiększyć prąd diody laserowej, ale to grozi całkowitym uszkodzenim diody laserowej
  • Poziom 32  
    Co się pokazuje na wyświetlaczu po zakończeniu próby odczytu płyty?

Jak mechanika jest sprawna czyli paski nie są za luźne czy zęby w kółkach nie są wyłamane to obstawiam na uszkodzenie lasera. Bo mnie to wygląda jakby laser miał problem z odczytem płyty.
  • Poziom 8  
    Na wyświetlaczu cały czas 0000 i nawet nie odznacza co za płyta jest wewnątrz
  • Poziom 32  
    Mnie to wygląda na uszkodzenie lasera co się wiąże z wymianą jego.
  • Poziom 22  
    tak jak pisałem na początku laser na 99% jest uszkodzony, musisz go wymienić, ale czasami na krótko pomaga zwiększenie minimalnie prądu na diodę lasera.
    Powinien tam gdzieś koło lasera być taki mały potencjometr.
    Uprzedzam że leser jeżeli wytrzyma zwiększenie prądu i zacznie czytać płyty to taki zabieg bardzo skróci żywotność jego
  • Poziom 32  
    Z regulacją prądu lasera może być różnie. Jak laser jest już na tyle wyeksploatowany to lekkie zwierzenie prądu może nie przynieść zamierzonego efektu bo laser się już na dobre uszkodzi. Wszystko to zależy od kondycji lasera.

Można spróbować lekko podnieść prąd lasera ale laser i tak trzeba kupić nowy.
  • Poziom 8  
    Laser do wymiany.Koniec tematu