Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei B525, PLUS - Internet mobilny, słabszy sygnal niż na telefonie S8

19 Lip 2019 15:14 195 8
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mój problem jest następujący : na routerze łapie maksymalnie 25-30 Mb/s a na telefonie ponad 50 a czasami i więcej. Nadajnik mam bardzo blisko bo na sąsiedniej działce. Chodziłem z routerem po mieszkaniu i wszędzie tak samo.
    Oba urządzenia są w Plusie wiec teoretycznie powinny łapać te same prędkości.
    Ktoś coś ?

• Poziom 42  
    Najnowszy firmware?
    Na pewno sprawny?
    Reset do ustawień fabrycznych.
  • Poziom 7  
    Oprogramowanie aktualne, czy sprawny chyba tak nigdy nie przestał działać ani nie było z nim problemu. Spróbuje go zresetować.

Edit : po przywróceniu do ustawień fabrycznych jest tak samo.
  • Poziom 34  
    Co to za telefon? Producent? Model?
    Pobierz na jakikolwiek telefon z Android tę apkę: https://www.dropbox.com/sh/z7rbzxjy23t9vbw/AA...dDKTAa?dl=0&preview=Huawei_Manager_1.2_PL.apk
    Zainstaluj, podłącz się do WiFi B525, w aplikacji ustaw IP oraz hasło do panelu Huaweia i wstaw screen z wymuszenia LTE900, 1800, 2100 i 2600 MHz. Router wystaw za okno na czas tej operacji, a do zrzutu ekranu dołącz speedtest.
  • Poziom 7  
    Dobra, zrobilem jeszcze raz.
    Mogę tylko wymusic na 900 i 1800
    Huawei B525, PLUS - Internet mobilny, słabszy sygnal niż na telefonie S8 Huawei B525, PLUS - Internet mobilny, słabszy sygnal niż na telefonie S8
    Jak chce wybrac 2100 lub 2600 mam cos takiego
    A jak dam na gorze LTE AUTO to mam podobny wynik do 1800 czyli pobieranie okolo 20 Mb/s
    A telefon to S8+, nawet teraz wlaczylem speed testa na nim to 63 Mb/s
  • Poziom 34  
    Na telefonie widoczna agregacja 1800+900 z tego samego obiektu: http://beta.btsearch.pl/bts/details/10463/ Zauważalny gorsza jakość sygnału i przeciążona stacja bazowa. Wyższy upload od downloadu o tym świadczy.
    A mapa z apki to taki bajer. Dokładną lokalizację wieży masz pod powyższym linkiem. Czy to na pewno jest działka obok?
  • Poziom 7  
    Mam do niego okolo 100 - 150 max metrów.
    Wiec może winny router ? Skoro na telefonie są dużo większe osiągi?
    Edit. Wyszedłem przed dom Huawei B525, PLUS - Internet mobilny, słabszy sygnal niż na telefonie S8
    Taki widok na niego i osiągi na telefonie.