Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens EQ.3 S100 - Nie można włączyć, woda nie leci z wylewek itp.

Grazka1987 19 Jul 2019 17:37 2535 3
 • #1
  Grazka1987
  Level 2  
  Witam fachowców. Mama dostała w prezencie na koniec marca ekspres Siemens EQ.3 S100. Od jakiegoś czasu zaczęła jej mrugać dioda czyszczenia, a że nie miała nigdy po drodze sklepu z kapsułkami czyszczącymi uzywała go do końca maja. Wczoraj chciała sobie zrobić kawę, ale woda z pojemnika zamiast wylewkami do kawy (podczas włączania) leci na tacę na skropliny, mruga większość diod (zdjęcie w załączniku dodam), zablokował się zaparzacz (w końcu udało się go wyciągnąć, żeby włożyć kapsułkę), ale niestety nie da się uruchomić niczego, nawet trybu calc'n'clean. Czy potrzebne jest odesłanie do serwisu? Czy ktoś wie, co można zrobić? Myślałam o tym, że może w drzwiczkach zakleiły się przewody po robieniu kaw i czy da się je wyczyścić samemu? Rozkręcić, czy lepiej zostawić? Siemens EQ.3 S100 - Nie można włączyć, woda nie leci z wylewek itp.
 • Helpful post
  #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Potrzebny serwis.
  Chyba , że posiada pani multimetr, wie jak go używać i chęć na rozbiórkę ekspresu ;)
 • #3
  Grazka1987
  Level 2  
  nioop wrote:
  Potrzebny serwis.
  Chyba , że posiada pani multimetr, wie jak go używać i chęć na rozbiórkę ekspresu ;)

  Mam na stanie w domu multimetr, co prawda ja go nie używałam jeszcze, ale mąż wie jak się z nim obchodzić. Jeśli dokończy Pan swoją myśl, mam nadzieję, że uda mi się rozwiązać problem :) już naprawiałam trochę w życiu, przedwczoraj na przykład odkurzacz aquawelt :) mam nadzieję, że ekspres będzie mniej skomplikowany :)
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  Rozczarować muszę, bo ekspres będzie zdecydowanie bardziej skomplikowanym urządzeniem.

  Po demontażu obudowy trzeba w pierwszej kolejności skontrolować przepływomierz. Wyglada jakby ekspres nie widział przepływu wody.
  Przepływomierz ma.zastosowany czujnik halla, można poczytać w internecie co to takiego i jak działa i na podstawie tych informacji skontrolować czy wysyła sygnał.