Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens EQ.3 S100 - Nie można włączyć, woda nie leci z wylewek itp.

19 Lip 2019 17:37 825 3
  • Poziom 2  
    Witam fachowców. Mama dostała w prezencie na koniec marca ekspres Siemens EQ.3 S100. Od jakiegoś czasu zaczęła jej mrugać dioda czyszczenia, a że nie miała nigdy po drodze sklepu z kapsułkami czyszczącymi uzywała go do końca maja. Wczoraj chciała sobie zrobić kawę, ale woda z pojemnika zamiast wylewkami do kawy (podczas włączania) leci na tacę na skropliny, mruga większość diod (zdjęcie w załączniku dodam), zablokował się zaparzacz (w końcu udało się go wyciągnąć, żeby włożyć kapsułkę), ale niestety nie da się uruchomić niczego, nawet trybu calc'n'clean. Czy potrzebne jest odesłanie do serwisu? Czy ktoś wie, co można zrobić? Myślałam o tym, że może w drzwiczkach zakleiły się przewody po robieniu kaw i czy da się je wyczyścić samemu? Rozkręcić, czy lepiej zostawić? Siemens EQ.3 S100 - Nie można włączyć, woda nie leci z wylewek itp.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Potrzebny serwis.
    Chyba , że posiada pani multimetr, wie jak go używać i chęć na rozbiórkę ekspresu ;)
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 2  
    nioop napisał:
    Potrzebny serwis.
    Chyba , że posiada pani multimetr, wie jak go używać i chęć na rozbiórkę ekspresu ;)

Mam na stanie w domu multimetr, co prawda ja go nie używałam jeszcze, ale mąż wie jak się z nim obchodzić. Jeśli dokończy Pan swoją myśl, mam nadzieję, że uda mi się rozwiązać problem :) już naprawiałam trochę w życiu, przedwczoraj na przykład odkurzacz aquawelt :) mam nadzieję, że ekspres będzie mniej skomplikowany :)

• Specjalista AGD
    Rozczarować muszę, bo ekspres będzie zdecydowanie bardziej skomplikowanym urządzeniem.

Po demontażu obudowy trzeba w pierwszej kolejności skontrolować przepływomierz. Wyglada jakby ekspres nie widział przepływu wody.
    Przepływomierz ma.zastosowany czujnik halla, można poczytać w internecie co to takiego i jak działa i na podstawie tych informacji skontrolować czy wysyła sygnał.