Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 3 nie odpala (po wystrzale kurtyny)

N1GHTM4R3 19 Jul 2019 18:43 1188 6
 • #1
  N1GHTM4R3
  Level 3  
  Problem polega na tym, że fabia nie odpala, nawet nie kręci rozrusznik. Do auta zostało wrzucone przez boczną szybę coś co zapaliło fotel. Plastikowa zaślepka na podsufitce się stopiła i instalacja idąca do prawej kurtyny się podtopiła, poszło zwarcie i kurtyna wystrzeliła. Teraz samochód nie odpala, nie kręci, nie działa również podnoszenie lewej przedniej szyby, zegary nic nie wyświetlają, nie działa podgłaśnianie radia, ale wyświetlacz wszystko wyświetla i dotyk działa. Czy ktoś wie dlaczego? Może jakieś zabezpieczenie auta zadziałało? Jakiś bezpiecznik odpowiadający za te wszystkie rzeczy (volume radia, kurtyna prawa, zegary, sygnał do rozrusznika)?
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  N1GHTM4R3 wrote:
  instalacja idąca do prawej kurtyny się podtopiła

  Została wymieniona?
 • #3
  N1GHTM4R3
  Level 3  
  Podtopiony fragment instalacji jeszcze nie został wymieniony. Chciałbym wiedzieć po prostu na czym stoję zanim auto trafi do elektryka. Jest taka możliwość, że to któryś bezpiecznik jest odpowiedzialny za działanie wymienionych przeze mnie rzeczy i jego wymiana plus oczywiście wymiana podtopionej instalacji kurtyny rozwiąże problem?
 • #4
  sosarek

  Level 43  
  N1GHTM4R3 wrote:
  Podtopiony fragment instalacji jeszcze nie został wymieniony.

  Od tego trzeba zacząć, całkiem możliwe że jest zwarcie w instalacji.
 • #5
  sztoss72
  Level 10  
  Cześć. Może auto ma jakiś przycisk odcinajacy zapłon po wypadku?
 • #6
  N1GHTM4R3
  Level 3  
  Dam znać co ostatecznie było problemem po powrocie auta od elektryka.
 • #7
  N1GHTM4R3
  Level 3  
  Problem został rozwiązany, kurtyna wystrzeliła z powodu zwarcia instalacji elektrycznej, a silnik nie odpalał z powodu spalenia się od jakiegoś zwarcia płyty w liczniku, z wierzchu zegary wyglądały na naruszone, ale płyta się spaliła. Elektryk wymienił zegary i jeszcze jakiś komputer, moduł czy coś. Przegrał wszystkie dane z poprzedniego i wszystkie opisane w temacie problemy zniknęły.