Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia z Nasem Seagate BlackArmor NAS 110

19 Lip 2019 19:52 117 7
  • Poziom 7  
    Witam dostałem od kolegi Nasa (w.w) i chciałem go skonfigurować więc pobrałem wszystkie sterowniki od producenta.
    Podłączam nasa pod switcha w którym też jest wpięty mój komputer i problem polega na tym że program tego nasa w ogóle nie widzi.
    Próbowałem chyba wszystkich metod wyszukanych na google jak i na youtube i nic. Z tyłu nasa na gnieździe RJ45 powinna się chyba świecić dioda zielona tak jak na płycie głównej komputera a świeci się za to dioda czerwona. (chwile po wpięciu zasilania dioda faktycznie świeci się na zielono ale to tylko przez chwile, wyłącza się a za chwilę jest czerwona). Dodatkowo przycisk który powinien wyłączać nasa nie daje praktycznie nic można go klikać do woli. Tak więc moje pytanie jest takie czy dalej warto się z tym nasem bawić czy lepiej dać sobie spokój. Dodam tylko że używam win 10 1904.
  • Poziom 7  
    Tylko mały problem w tym że nie posiadam żadnych papierów do tego nasa kolega przyniósł go z "gminy" gdzie leżał jako backup i używał go ostatnio 2 lata temu. Jedyne co mi zostało to ta nalepka z tyłu.
  • Poziom 28  
    no i tam powinien być numer S/N bo przy złomowaniu jego się nie zrywa, by dowód został, chyba że....
  • Poziom 7  
    Tak był tam S/N nawet udało mi się go zarejestrować, tylko na stronie pomocy mam tak jakby nie dostępną zakładkę wsparcie co o dziwo mogę zwrócić nasa i co jeszcze dziwniejsze zarejestrować go jeszcze raz.
    Brak połączenia z Nasem Seagate BlackArmor NAS 110
  • Poziom 43  
    @Zielek_PL
    Na tej stronie podanej wyżej masz info:
    Przywracanie domyślnych ustawień fabrycznych
  • Poziom 7  
    Panowie udało mi się go uruchomić, nie wiem czy to był jedyny problem ale wystarczyło usunąć z dysku wszystkie partycje które normalnie robił windows i pozostawić go czyściutkim takim jak przychodzi z fabryki. Po zostawieniu NASa na kilka chwil ożył i pojawił się w sieci. A co do czerwonej diody na RJ45 sama zmieniła się na zielono czyli ma połączenie Gigabitowe.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Wydaje mi się że TE z fabryki były już nieco bardziej przygotowane dla klienta