Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE46D6510 - Pasy - zwarcie na matrycy ?

20 Lip 2019 10:12 180 6
  • Poziom 12  
    Potrzebuję pomocy, prośba głównie skierowana do Liska bo z tego co czytałem już ogarnął ten temat, u mnie co prawda w poziomie nie wyświetla co drugiej kreski ale wydaje mi się że to ta sama usterka :

TV : Samsung UE46D6510
    Tcon : LSJ460HW01-S
    Driver : 3D_LTA460H_SL4LV0.3 LEFT, 3D_LTA460H_SR4LV0.3 RIGHT

był już post ale temat jest zamknięty : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14065430#14065430

moje pytanie czy ktoś może mnie nakierować jak to ogarnąć ? z tego co widzę trzeba ściągnąć kilka rezystorów oraz porobić mostki na sygnałach - pytanie na którym driverze ?

w zał. zdjęcia driverów - z tego co widzę wszystko się zgadza tylko od czego zacząć ?

będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
  • Poziom 14  
    Problemem braku pikseli poziomych czy pionowych mogą być odklejone pady taśmy. To dość częsty problem związany z wysychającym klejem. Można by ją przegrzać z dociskiem ale lepiej oddać komuś doświadczonemu do przegrzania. Mało prawdopodobne by to był driver uszkodzony tylko w ostateczności. Pytanie czy paski pojawiały się stopniowo czy nastąpiło to nagle. ?
  • Poziom 14  
    No docisk na zimno to zawsze marny pomysł. Pisałem by taśmy przegrzać z dociskiem. Do takich taśm używa się specjalnej taśmy z kuleczkami i wygrzewa z dociskiem i to one tworzą połączenia pomiędzy padami. Od biedy wystarczy lutownica kolbową z płaskim grotem z regulacją temp około 220' C i poprzez kartkę papieru wygrzać przesuwając grot po padach z dociskiem.
  • Poziom 12  
    Z doświadczenia wiem, że za pionowe pasy odpowiadają flexy, za poziome drivery dlatego z tąd moje przypuszczenia, przy ubitych połączeniach jak mocno dociskałem zawsze się coś zmieniało, tu ewidentnie jest ok.
  • Poziom 14  
    Skoro kolega tak twierdzi to pozostają jeszcze kondensatory smd przy driverach lub ubite drivery.
  • Spec od monitorów
    Sprawdz te kondensatory, (drivery) ale opis
    Cytat:
    w poziomie nie wyświetla co drugiej kreski

To raczej na 99% ewidentne uszkodzenie matrycy (już w szkle) np. LTJ460HW02-L
    *(lub co tam masz ?)

Zazwyczaj w lewj stronie (jak pobawisz sie w odłączanie tasiemek : Right / potem Left)
    Pomierz napiecia
    Spoiler:
    VIN
    AVDD
    VONE
    VOFF
    VCC33 - 3.3
    VCC18 - 1.78
    VCC12 - 1.19
    VDDMHL(1/2)
    VSS