Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę

20 Lip 2019 13:08 834 25
  • Poziom 4  
    Witam mam skutera marki Quest jest to chiński skuter i mam z nim problem polega on na tym, że poprostu nie wyjadę nim pod górkę jak już Wjeżdżam na tą górkę koło tylne się nie kręci i na górce skuter gaśnie a jak jadę na prostej drodze to normalnie jest a pod górkę nie wyjedzie nie wiem dlaczego.
    PROSZE O POMOC
  • Poziom 4  
    67 kg ważę waga dobra
  • Poziom 38  
    Czyli mogło się uszkodzić sprzęgło. Należy zwrócić się do kogoś obeznanego, aby się temu przyjrzał. Na odległość ciężko wyrokować.
  • Poziom 4  
    A możliwe, że pasek napędowy bo ma 4 ząbki takie poszarpane albo Kranik podciśnienia lub wariator?

Dodano po 50 [minuty]:

Wyślę zdjęcie tych ząbków Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę
  • Poziom 4  
    Hm... Więc co może być? bo kurde na prostej drodze normalnie jedzie bez problemu
  • Poziom 35  
    Masz w profilu podpis - mechanika samochodowa. Czy aby Ci się nie pomyliło?
  • Poziom 4  
    Mam interesuje się mechanika i to robię ale na skuterach się nie znam

Dodano po 2 [minuty]:

Ale zresztą to nie jest sprawa do takich tematów ja tylko pytam co może być z tym skuterem
  • Poziom 43  
    Pasek przeniesienia napędu do natychmiastowej wymiany, Panie Mechaniku Samochodowy :D Z takim paskiem variomatic nie ma prawa pracować poprawnie. Więc pod górkę.....sam Pan widzi......

IdePrzezSwiat napisał:
    Ale zresztą to nie jest sprawa do takich tematów ja tylko pytam co może być z tym skuterem
    i nie ,,kozacz" tutaj, skoro oczekujesz pomocy.
  • Poziom 4  
    Nie kozacze ale okej czyli pasek napędowy tylko?

Dodano po 1 [minuty]:

A nie sprzęgło albo wariator?
  • Poziom 43  
    Pasek do natychmiastowej wymiany. Co do sprzęgła i wariatora, to wiadome jest ze należy je wyregulować po wymianie paska. Dopiero później można szukać niesprawności (zmniejszonej mocy) w układzie zapłonowym i gaźniku.
  • Poziom 4  
    Czyli wymienię pasek jeśli nie to to wariator lub sprzęgło

Dodano po 2 [minuty]:

Wymienię pasek jeśli nie pomoże pójdę do mechanika który się zajmuje skuterami bo dziwne bo jak jadę na prostej drodze to koło normalnie pracuje a jak jadę na górkę to koło już nie kręci
  • Poziom 43  
    @IdePrzezSwiat Bo masz polowe zębów wygolone na tym pasku - gdy wariator zwiększa przełożenie, to ta łysina :D trafia na koło napędowe, które akurat wtedy zmniejsza średnicę, więc się ślizga. Zapoznaj się z zasadą pracy takiej bezstopniowej przekładni.
  • Poziom 4  
    Ale na prostej działa normalnie
  • Poziom 38  
    IdePrzezSwiat napisał:
    Ale na prostej działa normalnie
    To nie podjeżdżaj pod górkę, a pchaj. :D
    A już na poważnie, to wymień to co konieczne, czyli pasek, a gdy dalej będą problemy to się coś doradzi.
  • Poziom 4  
    Ale chyba raczej chodzi tu o pasek co nie? bo w pasku 4 ząbki zdarte

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

Więc koniecznie wymienię pasek

Dodano po 7 [godziny] 18 [minuty]:

I oczywiście powiem co dalej
  • Poziom 23  
    IdePrzezSwiat napisał:

Żebyś dwa razy nie kręcił proponuję zanim udasz się do sklepu po pasek, ściągnąć wariator ocenić stan ślizgów rolek i powierzchni wariatora na której opiera się pasek. Wariator najłatwiej odkręca się kluczem pneumatycznym. "Grzechotka" może się poddać. Na YT jest pełno filmików np.:

Link

Tak samo sprzęgło po drugiej stronie pasa, trzeba ocenić czy nie jest przegrzane i czy szczęki nie wytarły powierzchni ciernej - wtedy na tej powierzchni widać rant w miejscu gdzie kończy się styk szczęki z dzwonem. A szczęki czasem lubią pęknąć przy bolcu na którym się obracają.
  • Poziom 28  
    Może być też problem z gaźnikiem, przy wjeździe na górkę nachylenie powoduje że nie dostaje paliwa (może być zabrudzony, źle wyregulowany itd)... Wcale to nie musi być pasek...
    Zwłaszcza ze po wjeździe silnik gaśnie.
  • Poziom 4  
    ...KUBA... napisał:
    IdePrzezSwiat napisał:

Żebyś dwa razy nie kręcił proponuję zanim udasz się do sklepu po pasek, ściągnąć wariator ocenić stan ślizgów rolek i powierzchni wariatora na której opiera się pasek. Wariator najłatwiej odkręca się kluczem pneumatycznym. "Grzechotka" może się poddać. Na YT jest pełno filmików np.:

Link

Tak samo sprzęgło po drugiej stronie pasa, trzeba ocenić czy nie jest przegrzane i czy szczęki nie wytarły powierzchni ciernej - wtedy na tej powierzchni widać rant w miejscu gdzie kończy się styk szczęki z dzwonem. A szczęki czasem lubią pęknąć przy bolcu na którym się obracają.

Dzięki sproboje to zrobić i zobaczę i jeszcze pasek wymienię

Dodano po 2 [minuty]:

adversus napisał:
    Może być też problem z gaźnikiem, przy wjeździe na górkę nachylenie powoduje że nie dostaje paliwa (może być zabrudzony, źle wyregulowany itd)... Wcale to nie musi być pasek...
    Zwłaszcza ze po wjeździe silnik gaśnie.

Gaźnik nowiutki wyregulowany podejrzewam z tym gaśnięciem Kranik przewodów podciśnienia
  • Poziom 4  
    Zobaczę wariator i sprzęgło również wymienię pasek i powiem czy stan się polepszył
  • Poziom 4  
    Odkrecilem sprzęgło kluczem pneumatycznym wariator nie pójdzie kluczem dlaczego?

Dodano po 12 [minuty]:

Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę

Wysyłam stan sprzęgła proszę ocenic na oko zaraz rozbiore i wysle zdjęcia

Dodano po 5 [minuty]:

Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę Quest chiński skuter - Skuter nie wyjedzie pod górkę
    Oceńcie również stan wariatora czy do wymiany wydaje mi się że nie udało mi się odkręcić kluczem jednak da się proszę o ocenę a rolki nie są dość zużyte lecz mogę je wymienić

Dodano po 1 [minuty]:

Zauważyłem przy odkrecaniu wariatora że nie było czarnej uszczelki na śrubę nie wiem czy ma to jakiś kolwiek wpływ
  • Poziom 4  
    I jaki jest stan wariatora i sprzęgła?
  • Poziom 4  
    Zamówiłem pasek napędowy dzisiaj będę go wymieniał powiem czy działa

Dodano po 8 [godziny] 39 [minuty]:

Założyłem pasek o dobrych wymiarach ale w miejscu koło tak wolno się kręci pod górkę wyjedzie ale potem 5km na h jedzie nie wiem poprostu już...

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Postanowilem się przejechać jeszcze raz i skuter jak daje pod górkę full gazu nie pracuje koło nawet u mnie na podwórku nie wyjedzie a wymieniłem pasek postanowiłem że pójdę z nim do mechanika ponieważ ciągle wymienianie jest bez sensu :/
  • Poziom 38  
    IdePrzezSwiat napisał:
    pójdę z nim do mechanika ponieważ ciągle wymienianie jest bez sensu :/
    Dobra decyzja.
    Pasek był zużyty nadmiernie to pewne .Prawdopodobnie jeszcze sprzęgło i wariator niedomaga. Dobry mechanik powinien przyczynę znalezć.
  • Poziom 4  
    Dam do mechanika gdzieś 10 sierpnia bo teraz nie mam czasu i dam on powie bo niechce wymieniać na darmo skoro znowu nie będzie chodzić mechanik to obczai i bedzie git przyczynę napisze jak naprawi to mechanik dzięki za pomoc 😁