Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odsłuch na słuchawkach w mikserze Xenyx QX1202USB ??

20 Lip 2019 19:45 219 12
  • Poziom 3  
    Witam Serdecznie.

Jestem nowym użytkownikiem nie wiem czy dział jest dobry. Jak nie proszę o przeniesienie lub następnym razem po prostu się poprawię.

Pytanie jest następujące.

Posiadam zestaw 2xDenonDNS1200 + mikser Behringer Xenyx QX1202USB.
    Połączyłem wszystko ze sobą i śmiga ale:

Jest opcja odsłuchu na słuchawkach tak żeby: leciał sam bi z głośnika / leciało wszystko / leciał sam odsłuch z piosenki którą chcę wejść ??

Mam nadzieję że jasno napisałem.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam ;)
  • Poziom 33  
    Witaj.
    mathiussb napisał:
    Jest opcja odsłuchu na słuchawkach tak żeby: leciał sam bi z głośnika / leciało wszystko / leciał sam odsłuch z piosenki którą chcę wejść ??

Nie ma.
    Potrzebujesz mikser dla DJ'a, nie takie coś.

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Czyli co jedyna opcja na chwilę obecną to laptop + kontroler ? Lub Laptop a przez mikser puszczenie jedynie dźwięku ?
  • Poziom 3  
    Jeszcze się pojawiło w mojej głowie pytanie. A jakbym dodatkowo wpial z tym wszystkim djx-750 I wykorzystał to jako odsłuch A dźwięk puścił przez Xenyxa ? Wykonalne to jest ? Jeżeli tak w jaki sposób?
  • Poziom 43  
    mathiussb napisał:
    A jakbym dodatkowo wpial z tym wszystkim djx-750 I wykorzystał to jako odsłuch A dźwięk puścił przez Xenyxa ? Wykonalne to jest ?
    Jest, oczywiście, tylko w takim razie po kiego Ci ten Xenyx?
    Chyba że do miksowania sygnału z DJX i czegoś tam jeszcze... Tylko wówczas widzę tu z Xenyxa jakiś pożytek.
  • Poziom 43  
    Wykonalne jest, ale coś się tak uparł na tego Xenyxa? :-) Do czego on Ci jest potrzebny?
    Praktycznie każdy mikser dj-ski (w tym DJX-750) będzie lepszy od niego do Twoich (dj-skich) zastosowań.
    Chyba, że potrzebujesz większej ilości wejść mikrofonowych mono, to wtedy do DJX-750 wpinasz playery, wyjścia MASTER miksera DJX-750, łączysz z którymś z wejść liniowych stereo (np. 5/6) miksera Xenyx a wyjścia MAIN OUT Xenyxa, łączysz z wejściami wzmacniacza, czy kolumn aktywnych.

W sumie, napisz co robisz, lub co chcesz robić i co masz, to podpowiemy jak wszystko skonfigurować i co jeszcze będzie potrzebne.

Pozdrawiam.

He, he, bezwiednie napisałem to samo. :-)
  • Poziom 43  
    DjMapet napisał:
    He, he, bezwiednie napisałem to samo.
    Coś w tym jest. Zapewne wieloletnie doświadczenie... ;)
  • Poziom 3  
    A uparłem się z kilku powodów. Po pierwsze posiadam obydwa te sprzęty.
    W DJX-750 mam jakiś problem z suwakami , podczas grania gdy leci bit są momenty że nagle się ścisza co przy większych głośnościach jest dość słyszalne. Druga kwestia swoje przegrał i nie jest już w najlepszej kondycji.

Chciałem go całkowicie zastąpić Xenyxem ale nie zwróciłem uwagi właśnie na kwestie odsłuchowe co jest w sumie kluczowe ale jak to mówią mądry człowiek/polak po szkodzie/fakcie.
    A mikser jak Xenyx jest mi również potrzebny ponieważ pojawiła się potrzeba podłączenia co najmniej 2 mikrofonów / efektora / sterownika oświetlenia.

Stąd moje kombinacje o połączeniu jednego z drugim. Aktualnie nie mam już budżetu na kolejne inwestycje. DJX-750 chciałbym wykorzystać jako odsłuch a resztę puścić przez Xenyxa. Rozwiązanie które zaproponowałeś jest ciekawe. Pytanie czy nie odbije się na jakości dźwięku ? Mocy dźwięku ?

Niestety o ile reszta idzie mi całkiem nieźle w kwestiach technicznych jestem beznadziejny :/
  • Poziom 43  
    Tylko, ze jeśli i tak będziesz musiał sterować całością z DJX (jak będziesz chcieć mieć odsłuch - co w wypadku DJ jest niezbędne) to problemu z suwakami nie przeskoczysz.
    Moim zdaniem albo sprzedać co masz i kupić (po ew., dołożeniu nieco) jakiś lepszy mikser, albo naprawić DJX'a.
    Jeśli to tylko problem z suwakami - nie powinno być większych kłopotów.
  • Poziom 43  
    mathiussb napisał:
    W DJX-750 mam jakiś problem z suwakami , podczas grania gdy leci bit są momenty że nagle się ścisza co przy większych głośnościach jest dość słyszalne

Tak się dzieje na każdym kanale DJX-a?
    Jeśli tak, to było by nieco dziwne, że na wszystkich kanałach, fadery reagują podobnie. Bardziej obstawiał bym tu problem z sekcją sumy miksera a najbardziej prawdopodobne, zadziałanie limitera (jak jest) końcówki mocy, która dostaje za mocny sygnał z miksera.

mathiussb napisał:
    Chciałem go całkowicie zastąpić Xenyxem ale nie zwróciłem uwagi właśnie na kwestie odsłuchowe

He, he, skąd ja to znam. Podobny problem miał kumpel. Najpierw kupił, potem pytał. :-)
    Mikser dj-ski a mikser estradowy, to dwie różne bajki.
    Choć te lepsze a tym samym i droższe miksery estradowe, mają możliwość mutowania i odsłuchiwania poszczególnych kanałów.
    W 1202 tak się nie da - za mały, za tani. :-)

mathiussb napisał:
    mikser jak Xenyx jest mi również potrzebny ponieważ pojawiła się potrzeba podłączenia co najmniej 2 mikrofonów / efektora / sterownika oświetlenia.

Czyli jak napisałem:
    DjMapet napisał:
    Chyba, że potrzebujesz większej ilości wejść mikrofonowych mono,

Choć są miksery dj-skie, z więcej niż jednym preampem MIC.

mathiussb napisał:
    Stąd moje kombinacje o połączeniu jednego z drugim.

Łączenie z sobą różnych mikserów, to powszechnie przyjęta praktyka i nie ma nic wspólnego z kombinacjami. :-) Praktycznie każdy mikser, można połączyć z innym mikserem.

mathiussb napisał:
    DJX-750 chciałbym wykorzystać jako odsłuch a resztę puścić przez Xenyxa.

Kolega @398216 Usunięty o tym pisał a ja dodam, że w tej konfiguracji mikserów inaczej się nie da. Jak wymagasz funkcji niezależnego odsłuchiwania kanałów, to playery muszą być podłączone do DJX-a.
    Czyli, albo kupić:
    398216 Usunięty napisał:
    jakiś lepszy mikser

... estradowy...
    398216 Usunięty napisał:
    albo naprawić DJX'a

... lub kupić choćby najprostszy mikser dj-ski, bo nawet takie mają możliwość podsłuchu kanału.
    Kontroler + laptop to też jakieś wyjście, ale co wtedy z playerami? :-(

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Zaczęło się od 2 najczęściej używanych aktualnie problem jest na wszystkich 4. I to zarówno przy aktywnych paczkach jak i estradowym ADS-ie. Więc to raczej nie problem z za słabą lub mocną mocą sygnału. Miałem go na serwisie bo już gwarancja się skończyła Panowie nie stwierdzili żadnych uszkodzeń w środku po rozebraniu twierdząc że powinien działać normalnie. Nie jest to chyba raczej wyrobiony suwak razy 4 ? Bo chyba by to nie działało w ten sposób ?

Czyli reasumując bez naprawienia DJX-a nic nie zdziałam ?

ps. A jakbym w jakiś sposób rozdzielił sygnał i podłączył playery zarówo pod jeden jak i drugi mikser w jakiś sposób?? Lub wykorzystał np. kartę dźwiękową zewnętrzną i zrobił odsłuch przez laptopa lub program jakiś ?? Wykonalne ?

Nie chciałbym rezygnować z playerów na rzecz elektroniki :/
  • Poziom 43  
    mathiussb napisał:
    Czyli reasumując bez naprawienia DJX-a nic nie zdziałam ?
    A co pisaliśmy Ci wyżej?
    mathiussb napisał:
    Miałem go na serwisie........Panowie nie stwierdzili żadnych uszkodzeń..........twierdząc że powinien działać normalnie.
    Zmień serwis. Najlepiej na taki, który wie jak powinien działać potencjometr - a w mikserze szczególnie.
    mathiussb napisał:
    A jakbym w jakiś sposób rozdzielił sygnał i podłączył playery zarówo pod jeden jak i drugi mikser w jakiś sposób??
    Kombinujesz jak koń pod górkę, podczas gdy remedium jest jedno - naprawa sprzętu (DJX), lub kupno nowego miksera spełniającego Twoje wymagania.
  • Poziom 43  
    Więc mikser niby sprawny a jak twierdzisz:
    mathiussb napisał:
    podczas grania gdy leci bit są momenty że nagle się ścisza co przy większych głośnościach jest dość słyszalne

Gdyby były faktycznie uszkodzone fadery, to myślę że serwis by to wychwycił.
    Sprawdź wszystkie kable i poprawność wszystkich połączeń.
    Przetestuj porządnie mikser, sprawdź czy na słuchawkach się to samo dzieje.
    Opisz jeszcze raz i dokładniej, co i w jakich momentach się dzieje. Nagraj i wrzuć jakiś filmik - może da się coś stwierdzić?

mathiussb napisał:
    bez naprawienia DJX-a nic nie zdziałam ?

W kwestii odsłuchu - raczej nie.

mathiussb napisał:
    A jakbym

Pewnie coś by można wykombinować, ale to już faktycznie były by "kombinacje alpejskie", czyli utrudnianie sobie życia. :-)

Trza doprowadzić do porządku DJX-a, lub sprzedać go i kupić nowy mikser.

Pozdrawiam.