Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodowka Bomann KG7307 Cross Door - Nowa lodówka nie chłodzi

21 Lip 2019 09:20 222 9
  • Poziom 1  
    Hej! Mam następujący problem. Po załączeniu nowej lodówki Bomann KG7307 Cross Door temperatura nie spada i od 6 godzin jest ponad 20°C w środku. W zamrażarce dmucha ciepłe powietrze. Co może być przyczyną?
  • Poziom 30  
    Przeczytaj instrukcję obsługi, jeśli to nie pomoże to wezwij serwis w celu naprawy.
  • Specjalista AGD
    Niedawno naprawiałem bomanna side by side. Była nowa i nie miała czynnika chłodniczego.
  • Poziom 42  
    abuhamza napisał:
    Niedawno naprawiałem bomanna side by side. Była nowa i nie miała czynnika chłodniczego.

No to niezłe jazdy się zaczynają.
    Tak z ciekawości. Wg Ciebie to chińszczyzna?
    Do autora tematu. Poszukaj opisów kontroli ubytku/braku czynnika i zastosuj owe metody diagnostyczne a potem zgłaszaj naprawę gwarancyjną.
  • Specjalista AGD
    Tak total china u mnie okazała się nie zlutowana rura od podgrzewania uszczelki gdzieś w pianie, więc wyciąlem dolny układ skraplajacy i dorzucilem drugi skraplacz z wentylatorem nabilem na oko r600a tak aby odparowanie było -0.40bar i hula krasula.

Powiem tak tych boman i exquist tyle już nalepilem zazwyczaj skraplacz dziurawe bo są utopione w pianie.
  • Poziom 42  
    abuhamza napisał:
    mnie okazała się nie zlutowana rura od podgrzewania uszczelki gdzieś w pianie, więc wyciąlem dolny układ skraplajacy i dorzucilem drugi skraplacz z wentylatorem

Widzę że masz podobne pomysły do moich. Też był problem w jakimś chyba Vestfrost z prawym skraplaczem w scianie lub jego połączeniem z podgrzewaniem uszczelki. Ty byłeś lepszy bo dałeś mały skraplacz z wentylatorem, a ja "kratkę" z Polara 135 z tyłu. :D
    abuhamza napisał:
    tyle już nalepilem zazwyczaj skraplacz dziurawe bo są utopione w pianie.

Czyli znaleźli sobie kolejne miejsce trudne do lokalizacji inaprawy, bo zapiankowane. :cry:
    Pod tą pianą to mogą ukryć nawet goowno MaoTsetunga...
    Nie wystarczyło ukryć dziurawe parowniki za pianą, bo weszły nofrosty, to teraz kolej na skraplacze czy podgrzewacze uszczelek.
    Koszmar. Jakby mi przyszło kupić nową lodówkę to bym się chyba pochlastał. :cry:
  • Specjalista AGD
    Kraty też wstawiam co mam to wstawiam, zazwyczaj zwinięty skraplacz jest wydajniejszy od kraty. Płyty też wstawiam do tych jednorazowek i daje im kolejne życie.
  • Poziom 42  
    A tak z ciekawości bo w lodówkach masz dużo większe doświadczenie.
    Jak sprawują się parowniki możliwe do kupienia i (chyba?) produkowane w Polsce przez firmę, której nazwy nie pamiętam ?
    Montowałeś je?
  • Specjalista AGD
    Nic mi nie mów zamówiłem parowniki ze znanego portalu aukcyjnego, nie pamiętam firmy mam numer telefonu. Miały być pod wymiar jaki podałem, niestety żaden z nich nie miał wymiaru rozbieżność 2cm kolanka wystają ponad obrys - ponadto miały być na rure fi10 były fi12 i co najlepsze, że te fi12 jest tak cienkie, że ciężko to przylutowac bo się przepala a gnie się jak plastelina ani palnik ani zgrzewarka. Gość chyba to lutownica lutowal zwykła na cyne porażka. Nie wspomnę o innym wymiarze lameli..
  • Poziom 42  
    abuhamza napisał:
    Nie wspomnę o innym wymiarze lameli..

Czyli nie były to parowniki płytowe?
    A właśnie o nie mi chodziło, bo takie dają pod piankę.
    No cóż. Lepiej nic nie mówić bo było by to niecenzuralne. :cry: