Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Redmi NOTE 7 - WiFi zacina się?

22 Lip 2019 00:47 909 10
  • Poziom 3  
    Cześć!

W moim Xiaomi Redmi NOTE 7 mam problem z połączeniem WiFi. Raz na około 20 s. WiFi zacina się tj. połączenie nie zostaje utracone, lecz nie pobiera danych z routera.
    Dane znów pobierają się po około 5 s., ale przez te 5 s. internetu nie ma... w aplikacjach np. YouTube, Chrome kółko kręci się jakby czekało na połączenie. Jeśli w momencie zacięcia się uruchomię na nowo WiFi problem znika, ale niestety wszystko się zapętla.
    Router FunBox 2.0
    Dostawca - Orange (Neostrada)

Proszę o pomoc i ew. przeniesienie wątku jeśli dział, w którym to pisze jest błędny.
  • Poziom 8  
    Witam,
    A czy był naprawiany / wymieniany ekran?
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Telefon ma miesiąc, został nabyty w stanie nowym, przy kasie otwierany.
  • Poziom 8  
    Proponuję skorzystać z gwarancji producenta. Zgłoszenie rekojmi
  • Poziom 43  
    @Michu1743
    Jakie pasmo wifi - 2,4GHz czy 5GHz?
    Jaki to jest router do internetu?
    Masz w ogóle zasięg wifi tam gdzie jest telefon?

Sprawdzić jakim analizatorem jakie jest zagęszczenie innych sieci wifi, na jakim one pracują kanale i paśmie itd i tu to wstawić.
  • Poziom 3  
    2,4 GHz,
    Funbox 2.0,
    2 kreski, przy routerze kiedy stoję bez zmian co do działania internetu,

Normalnie z WiFi korzysta 5 urządzeń i żadne nie ma problemu z łącznością, kiedy ograniczyłem ich ilość do 2 - bez zmian.
  • Poziom 43  
    Michu1743 napisał:
    2 kreski

Z tego nic nie wynika.
    KOCUREK1970 napisał:
    Sprawdzić jakim analizatorem jakie jest zagęszczenie innych sieci wifi, na jakim one pracują kanale i paśmie itd i tu to wstawić.

Tu idzie o to, by było widać inne sieci wifi i na jakich kanałach pracują (i w sumie to tu jest najważniejsze).
  • Poziom 1  
    Mam tak samo i ten sam router w dodatku
  • Poziom 1  
    Problem prawdopodobnie występuje przez to, że karta sieciowa telefonu przełącza się między 2,4 a 5 Ghz. Spróbuj wyłączyć 5Ghz na ruterze i sprawdz jak wtedy działa internet w telefonie.
    Defoltowo logowanie na tym ruterze to adres 192.168.1.1 login to admin, hasło to 8 pierwszych znaków klucza do sieci na tyle rutera
  • Poziom 4  
    Mam taki sam router jak autor posta funbox 2.0 i Xiaomi redmi note 7 i mam takie same problemy. Udało się jakoś to wam naprawić czy dalej to samo ?