Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wygląda marketing szeptany na forum?

gulson 22 Lip 2019 10:06 5262 84
    gulson
    Administrator Systemowy
    Agencje reklamowe nie mają łatwego życia na forum elektroda. Bardzo szybko namierzane są przez naszych użytkowników i od razu są blokowane ich konta. Akurat w przypadku, który opiszę użytkownikowi udało się uchować dość długo bo od maja 2019, jego szeptanka była bardziej inteligentna, w różnych tematach i niezbyt masowa. Zresztą sami zobaczcie:
    Romek289 - posty użytkownika
    Konto zarejestrowane dnia 30 maja 2019, od razu opublikowano pierwsze dwie wiadomości reklamowe. Później miesiąc przerwy i znowu. 21 lipca użytkownik przesadził i został namierzony (dziękuję za raport użytkownikom). Takie działania reklamowe powinny być zabronione, a marki oraz agencje podejmujące się takiego zlecenia powinny odpowiadać z kodeksu karnego z powodu oszustwa i wprowadzania w błąd konsumentów. Oczywiście bardzo trudno to udowodnić, chociaż ewidentnie widać konta stworzone w celach przeprowadzenia marketingu szeptanego.

Chciałbym przestrzec wszystkich przed opiniami w Internecie, nie w każdych serwisach tak dobrze działa system raportów i moderatorzy, stąd jesteście narażeni na zwykłe wprowadzanie w błąd. Nie ma skutecznej metody umożliwiającej weryfikacje opinii. U nas można brać pod uwagę staż użytkownika, jego rangę a w szczególności poprzednie wiadomości. W przypadku innych serwisów, gdzie są konta anonimowe pozostaje w zasadzie analiza treści.

Znacie jakieś przykłady ewidentnych szeptanek w Internecie? Jak się przed tym chronić?
    E8600
    Poziom 38  
    gulson napisał:
    Jak się przed tym chronić?

Nie bardzo można się uchronić gdyż marketing wkracza coraz bardziej na poziom niekoniecznie kontrolowany przez konsumenta (psychologię i sposoby wpływu na człowieka).
    Dobry produkt nie potrzebuje marketingu i tak się sprzeda.
    Dzisiaj głównie stawia się na wzornictwo opakowań i przedmiotów; tani sprzęt musi wyglądać jakby był bardzo drogi.

My Polacy chyba jesteśmy bardzo podatni na takie manipulacje. Dziś nawet osoba nie związana z motoryzacją powie, że Motul to "najlepszy" olej. Marketing zrobił swoje.

Osobiście celuje w produkty słabo reklamowane. A jednej koreańskiej marce powiedziałem definitywne ze względu na ich marketing "dopłacanie sklepom za wypychanie towaru".
    vodiczka
    Poziom 43  
    Trudno odróżnić po dwóch czy trzech postach, szeptankę od zachwytu usera nad udanym zakupem i poleceniem go innemu userowi, który pyta co lepiej kupić. W przypadku "wesołego Romka" było ich wystarczająco dużo.
    k16
    Poziom 14  
    No właśnie a swoją drogą może to nie wygląda na szeptankę lecz " koci zachwyt " niemniej psychologicznie oddziałuje na userów ale już słowo " POLECAM " traktowane może być dwojako, jako marketing lub sugestia z " kociego " zachwytu. :-)
    Janusz_kk
    Poziom 23  
    gulson napisał:
    Agencje reklamowe nie mają łatwego życia na forum elektroda. Bardzo szybko namierzane są przez naszych użytkowników i od razu są blokowane ich konta.

I bardzo dobrze, jeszcze tylko tutaj mamy trochę luzu od ich natarczywej reklamy, a Romek był raczej tępym spamerem, 80% postów jest na jedno kopyto tylko nazwa przedmiotu się zmienia, ale to dobrze bo dzięki temu łatwo takich wyłapać.
    k16
    Poziom 14  
    gulson napisał:
    Znacie jakieś przykłady ewidentnych szeptanek w Internecie? Jak się przed tym chronić?

Gulson a co nas internet obchodzi na tym forum ? Ja uważam że trzeba się skupić TU na elektrodzie a nie gdzieś indziej gdyż temat dotyczy naszego forum a było tego troszkę. Jedyną skuteczną metodą to metoda wizualna polegająca na czytaniu postów.
    mipix
    Poziom 31  
    gulson napisał:
    ...Jak się przed tym chronić?[/b]
    Tu na forum skuteczną metodą jest raportowanie. Ludzie są inteligentni i wcześniej czy później wyłapują takie numery.

Strach się przyznać, ale mam w domu oba tak usilnie reklamowane sprzęty AGD. Kupione z potrzeby, nie pod wpływem reklamy.
    Proszę nie blokować konta :)
    k16
    Poziom 14  
    mipix napisał:
    Tu na forum skuteczną metodą jest raportowanie.

Samo raportowanie może być bardziej szkodliwe a spowodowane nachalnością userów jak i moderatorów. Ot w zależności od widzimisię jak i nastroju a może i religii jaką wyznaje. Tak czy siak szeptanki mogą też pomóc przecież w wyborze danego sprzętu gdy potrzebujemy opinii użytkownika który taki sprzęt czy model posiada a niestety nigdzie indziej się tego nie dowiemy gdyż sklepy czy markety tylko zachwalają że ten jest naj, mega czy full wypas.
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Nie wiem czy kolega właściwie interpretuje termin " szeptanka" :)
    Szeptanki w niczym nie pomagają, a wręcz przeciwnie czynią medium swobodnej wymiany opinii czy myśli jakim miał być internet, śmietnikiem z którego coraz trudniej wyłowić potrzebne i rzetelne informacje. A przecież mamy jeszcze czarny PR czy FAKE NEWS. Wiele miejsc w necie już dawno przestało na to reagować, a wręcz zaczęło- wydaje się- wspierać takie zachowania, upatrując w tym też korzyści dla siebie.
    Do dobrze że @gulson założył ten temat. Zawsze uważałem że wiarygodność na którą pracują zarówno użytkownicy forum jak i moderacja, to nasz atut, którym powinniśmy się chwalić. Podejście to tematu " szeptanek" pokazuje też, że mimo wielu rzeczy które nas różnią potrafimy się łączyć i wpierać jeżeli w grę wchodzi dobro forum. Pozostaje tylko podziękować wszystkim raportującym i zgłaszającym takie sytuacje.

ps
    Swego czasu w elektronarzędziach wypunktowałem takiego typa :)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17823743#17823743
    k16
    Poziom 14  
    suworow napisał:
    Nie wiem czy kolega właściwie interpretuje termin " szeptanka" :)

No nie wiem jak na to odpowiedzieć gdyż ja uważam że " szeptanka " ma znaczenie wielorakie zależne od interpetacji :-) Ja rozumiem tylko nachalne zachwalanie jakiegoś sprzętu tak jak na przykładzie w linku. Owszem każdy może założyć temat z cyklu " czy ten sprzęt się nada ? " ale posypią się gromy że to zachwalanie sprzętu a w kontekście pojawią się inne marki i każdy będzie wychwalał swoje. Nie wiadomo do czego to doprowadzi.
    k16
    Poziom 14  
    anmedia napisał:
    mamy 22 wiek i dzisiaj malo kto jest inteligentny wiec nie przejmowalbym sie.

Czy aby na pewno 22 wiek ?? No nie wiedziałem mieliśmy jakiś skok czasowy czy jak ? A może to kolega urwał się z przyszłości ? :-) Widać kto inteligentny a sam kolega o tym wspominał :-)

anmedia napisał:
    wybaczcie mi kochani za to co napisze ale (słowo zostało z oryginalnej wypowiedzi usunięte) jak szczotka moze byc inteligentna.

Myślę że ta " kur.." nie jest potrzebna w kontekście chociaż to bardzo uniwersalne i całkiem Polskie słowo. :-) Proszę na przyszłość się powstrzymać od takich słów na forum.
    k16
    Poziom 14  
    anmedia napisał:
    Gdybys wiedzial jak jest wypozycjonowana elektroda, wiedzialbys o co chodzi!

Po niektórych wypocinach i wybrykach moderatorów widzę że trzeba by sie zastanowić gdyż przez nich zdominowana. Ale to moje zdanie. Omówię to jeszcze prywatnie z gulsonem gdy będę miał czas. Fakt jednak internet to śmietnik jak napisał suworow, coraz trudniej w nim coś znajść. Niemniej wkurza mnie nagminnie śledzenie użytkownika i podstawianie mu na hama reklam tego co ostatnio przeglądał. Powinno być to zakazane no ale tu wchodzą pieniądze za reklamy na przeróżnych forach.
    siewcu
    Poziom 34  
    A wiesz o tym, że wiele for by nie istniało bez reklam? Mniejsze fora utrzyma się za jakieś racjonalne pieniądze, ale np elektroda to ogromne pieniądze - i skądś trzeba je wziąć... A że cookies działa w taki a nie inny sposób to już temat na inną rozmowę.

A że internet jest śmietnikiem, no cóż... Od dawien dawna jest, tylko ludzie nie widzieli albo po prostu nie chcieli tego widzieć.
    Michal_WWL
    Poziom 25  
    Oprócz reklamy jest jeszcze antyreklama. Osoba narzekająca na daną firmę na forum nie będzie kojarzona z agencją reklamową. Wystarczy mocno zjechać jakąś markę i cichutko wtrącić inna nazwę. Na zasadzie kontrastu ta druga firma urośnie w naszych oczach jako jedna, wielka zaleta.
    vodiczka
    Poziom 43  
    Michal_WWL napisał:
    Osoba narzekająca na daną firmę na forum nie będzie kojarzona z agencją reklamową.
    jeżeli będzie to robić wielokrotnie, narzekać na dwie, trzy firmy np. produkujące sprzęt AGD a zachwalać tylko jedną to też "zostanie skojarzona"
    Swego czasu spotkałem dużo negatywnych opinii o akumulatorach Centra Futura a moja opinia jest wprost przeciwna i też kilkakrotnie wyraziłem ją na forum.
    gieniapierda
    Poziom 20  
    Dopóty będą istnieli "korporacyjni doradcy marek sprzętu" dopóki będą zakładane na forum tematy typu "open": jaki odkurzacz do 2 tysięcy, jaki telewizor do 3 tysięcy, jaki ekspress do 3 tysięcy itp. itd. Kwadratura koła
    A @Romek289 cóż....to zwykły handlowiec z branży, któremu kierownictwo kazało znaleźć kanały dystrybucji. Tak myślę. Z grubsza niegroźny gość. Pomijam fakt, że źle wybrał, bo misją docelową Elektrody nie jest sprzedaż komercyjna. Przynajmniej tak mi się wydaje.
    k16
    Poziom 14  
    A nie lepiej założyć dział takich reklam dla świętego spokoju i obłożyć oddzielnym regulaminem gdzie mieli by nakazane udzielać rzetelnych danych oraz parametrów i funkcji i starsze niż miesiąc po prostu usuwać sukcesywnie jako stare ?? Może ludzie mieli by jakiś obraz dokładniejszych danych co do sprzętu. Wiedza takowa może okazać się nieoceniona a i marketerzy nie wpieprzali by się na różne działy zaśmiecając forum. Co wy na to ? Uważam że było by to optymalne rozwiązanie. Ludziom było by łatwiej wybrać sprzęt pomiędzy firmą krzak a kaktus :-)
    gieniapierda
    Poziom 20  
    @k16
    popieram wniosek
    gieniapierda
    Poziom 20  
    Co innego dział "CO KUPIĆ?" a co innego proponowany "DZIAŁ REKLAM"
    suworow
    k16 napisał:
    A nie lepiej założyć dział takich reklam dla świętego spokoju i obłożyć oddzielnym regulaminem gdzie mieli by nakazane udzielać rzetelnych danych oraz parametrów i funkcji i starsze niż miesiąc po prostu usuwać sukcesywnie jako stare ??

Szaptanka nie polega na otwartym reklamowaniu produktu. Tu cały pic polega przecież na tym , by podszyć się pod zadowolonego użytkownika, a nie pisać otwartym tekstem: " a teraz będę wciskał wam kit reklamowy"
    Michal_WWL napisał:
    Oprócz reklamy jest jeszcze antyreklama. Osoba narzekająca na daną firmę na forum nie będzie kojarzona z agencją reklamową. Wystarczy mocno zjechać jakąś markę i cichutko wtrącić inna nazwę. Na zasadzie kontrastu ta druga firma urośnie w naszych oczach jako jedna, wielka zaleta.
    O tym też właśnie pisałem ( czarny PR) Niestety ten jest trudniejszy do wychwycenia.
    anmedia napisał:
    Jeszcze raz nie blokuj takich osób! Wciągnij w życie forum, taka osoba widzać to sama, poda ci jak na patelni wszystkie dane. Poźniej to wykorzystaj.

Niestety większość takich osób nie jest zainteresowana jakąkolwiek dyskusją. Gdy prosi się je o jakieś uzasadnienie milczą. W chwili gdy zbierałem te wypowiedzi użytkownik miał jeszcze aktywne konto. Nie wiem co stało za decyzją jego usunięcia. Ale wiem, że nie skorzystał z możliwości merytorycznej odpowiedzi :) https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17823743#17823743
    anmedia napisał:
    No własnie.... ja ci proponuje jeśli wyczaicie taką osobę, nie blokujcie jej, dajcie mi znać. I zobaczycie jaki będzie rezultat na przyszłość! Jeden raz jeśli się taką osobę wykryje i światu pokaże, następni zastanowią się przed takimi posunięciami. Ktoś zapyta a co zrobią następni? Hahhaha mamy 22 wiek i dzisiaj mało kto jest inteligentny więc nie przejmowałbym się. Bo o ile pamiętam nawet takie firmy jak home.pl dały sobie siana z tym forum. !!!
    Uwierz, że na forum stosowane są różne metody, w tym takie o jakich piszesz. Merytoryczną dyskusję na poziomie podejmują nieliczni. Większość to zwykli najemnicy mający skreślić kilka ciepłych słów na temat produktu, o którym nawet nie wiedzą do czego służy. Inni gdy nawet podejmą takową dyskusję to będą się zarzekali że oni właśnie tym scyzorykiem od firmy X ścieli to drzewo, i weź im udowodnij że tak nie było, szczególnie że przy okazji pojawi się zawsze jakiś pożyteczny idiota gotowy to potwierdzić.
    Może kolega spróbować swoich sił w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3557841.html

ps.
    k16 napisał:
    Po niektórych wypocinach i wybrykach moderatorów widzę że trzeba by sie zastanowić gdyż przez nich zdominowana. Ale to moje zdanie. Omówię to jeszcze prywatnie z gulsonem gdy będę miał czas.

Nie wiem co to ma wspólnego z tematem, ale gdyby jednak kolega znalazł czas i przyjął kol@gulson na audiencji to proszę przy okazji wstawić się za niejakim cooltygrysek ;)
    vodiczka
    Poziom 43  
    anmedia napisał:
    Czy to czysty zbieg okolicznosci ze dnia 01.03.2019, czyli zaledwie 2 dni pozniej zakladane jest konto uzytkownika Wergez, ktory okazuje sie byc dystrybutorem! Ot tak.
    Chyba przesadzasz, węsząc zmowę. Dystrybutor przeczytał lub ktoś mu podpowiedział, że na elektrodzie założono temat wyśmiewający jego produkt, więc zareagował swoim wpisem.
    Reakcja na zasadzie "uderz w produkt a dystrybutor się odezwie" :)
    Z dalszych wpisów wynika, że wypowiedzi dystrybutora są mało przekonujące.
    Jeżeli to ma być szeptany marketing to pewnie w stylu "nieważne źle czy dobrze mówią, ważne by w ogóle mówili"
    suworow
    Tak na szybko.
    1. Też uważam, że wpisy po tym użytkowniku który usunął konto a zajmował się reklamowaniem elektronarzędzi powinny zostać posprzątane. Tu możesz wykorzystać narzędzie jakie masz do dyspozycji czyli raportowanie.
    2. Ewidentny błąd moderacyjny kol. gulsona :) Te wpisy nie powinny trafić do tego kosza... Ewidentnie należą Ci się podziękowania za czujność.

3. Tu nic nie było szyte grubymi nićmi. Kolega @alster1 jest poza wszelkimi podejrzeniami. Znam ( nie osobiście) ludzi którym nadaję rangę specjalisty i mam do nich pełne zaufanie. Specjalistą nie zostaje się z dnia na dzień. Obok wiedzy oceniana jest też ogólna postawa, kultura osobista itp.
    Podobnym zaufaniem cieszy się też @Ircys który tym razem i to negatywnie wypowiada się o tym produkcie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3596408.html
    W temacie dot cudownego systemu alarmowego mamy przynajmniej kilka problemów
    1. Skala. Temat to trzy strony odpowiedzi. Pytanie kto przez to przebrnie
    2. Działanie zgodnie ze znana wszystkim maksymą że kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą.
    3. Do tematu dołącza kolejny użytkownik, który stara się wykazać że osoby wypowiadające się negatywnie o produkcie robią to z braku wiedzy na temat produktu czy wręcz ignorancji, strachu przed nowym, w końcu chroniąc własne interesy. My wiemy, że to kolejny user który specjalizuje się w pisaninie w dziale HP, tak jak ja wiem/ mogę podejrzewać któż to zacz @k1, ale czy zwróci na to uwagę ktoś to wejdzie na forum przypadkowo przez google.

To, że sprytni ( w większości inaczej) userzy próbują wykorzystać forum do pozycjonowania swoich produktów czy stron, to oczywista oczywistość :)
    Pomysł żeby nie kasować ich wypowiedzi ,a dawać im odpór też nie jest nowy i też zdarzało mi się z niego korzystać.
    k16
    Poziom 14  
    anmedia napisał:
    Co wiecej, administratorzy jak wynajda, owszem ukarza wpisem do dzienniczka i ..... Dla takiej osoby cel i tak zostal osiagniety. Usuniecie postu do kosza? Przeciez i tak znajduje sie w wyszukiwarce. Wiec co mozna zrobic i jak to obrucic przeciwko takiej firmie. Podmiana tresci nie spowoduje ze post ktory znajduje sie w wynikach googla wyswietli sie jako 404

Myślę że kolega poruszył sedno sprawy przy wyszukiwaniu i zaśmiecaniu google. Przypominają mi sie odległe czasy gdzie na necie można było wyszukać coś dosłownie w minute a dziś... Każdy wie :-)
    k16
    Poziom 14  
    anmedia napisał:
    No ale chyba za duzo powiedzialem.

Haha skoro kolega ma taki niewyparzony język :-) Nie znam się na indeksach google ale pomysł może okazać się niezły. Nie lepiej stworzyć odnośnik prosto do wyszukiwarki elektrody i niech sobie tu szukają czego chcą ?
    CMS
    Administator HydePark
    k16 napisał:
    Niemniej wkurza mnie nagminnie śledzenie użytkownika i podstawianie mu na hama reklam tego co ostatnio przeglądał. Powinno być to zakazane no ale tu wchodzą pieniądze za reklamy na przeróżnych forach.

To faktycznie jest irytujące.
    Ot, pękła deska do kibla, trzeba kupić nową, ale nie chce się jechać do sklepu, to to zamawiamy na allegro czy w innym internetowym sklepie. Na drugi dzień mamy swoją deskę i możemy wygonie zasiąść. Po kiego grzyba mam teraz prze miesiąc oglądać reklamy wszelakich desek podczas codziennego przeglądania "prasy". Mam już swoją deskę, drugiej przecież nie kupię, bo po co?
    Albo inna sytuacja, ktoś chce kupić pierścionek zaręczynowy, albo test ciążowy (przykłady dla obu płci) i zapomniał włączyć trybu prywatnego, komputer jest wspólny... Reklamy także...

k16 napisał:
    A nie lepiej założyć dział takich reklam dla świętego spokoju i obłożyć oddzielnym regulaminem gdzie mieli by nakazane udzielać rzetelnych danych oraz parametrów i funkcji i starsze niż miesiąc po prostu usuwać sukcesywnie jako stare ?? Może ludzie mieli by jakiś obraz dokładniejszych danych co do sprzętu. Wiedza takowa może okazać się nieoceniona a i marketerzy nie wpieprzali by się na różne działy zaśmiecając forum. Co wy na to ? Uważam że było by to optymalne rozwiązanie. Ludziom było by łatwiej wybrać sprzęt pomiędzy firmą krzak a kaktus :-)

Gdy to czytałem, wydało mi się rozsądne, więc zacytowałem, aby odpowiedzieć, ale w miarę jak brnąłem przez kolejne posty, doszedłem do wniosku, że to nie jest dobry pomysł.
    suworow
    anmedia napisał:
    Oczywiscie juz teraz za 80pkt mozesz sobie zrobic stopke z reklama. Dlaczego wiec inni nie korzystaja z tego?

Bo stopka się nie indeksuje.
    anmedia napisał:
    Ale wiekszym bodzcem do tego aby oprocz reklam bylaby sponsorowana reklama i bylaby za darmo! Dlaczego i dla kogo? Jesli jest jakas firma, a wielu z nas swiadczy uslugi, ale rowniez bezinteresownie pomaga, taka reklama moglabyc za darmo. To zmobilizowaloby "reklamodawcow" do dzielenia sie wiedza na forum

Też tak uważam, powiem więcej, od kilku lat za tym lobbuję. Tylko czy przypadkiem nie odchodzimy nadto od tematu i pytania zadanego przez autora?
    suworow
    anmedia napisał:
    Bo kolego temat jest bardziej skomplikowany niz sie wydaje.

Temat jest prosty i klarowny
    anmedia napisał:
    Moge zalac ten temat przykladami, tylko co to zmieni?

Już nic. I tak kolega już ten temat wystarczająco strollował. I tego muszę koledze powiedzieć, właśnie boją się między innymi potencjalni reklamodawcy najbardziej. Chcemy lepszej elektrody, zacznijmy od siebie.

ps. Drugi raz usuwałem wulgaryzmy z kolegi wypowiedzi...
    dgolf
    Poziom 15  
    CMS napisał:
    k16 napisał:
    Niemniej wkurza mnie nagminnie śledzenie użytkownika i podstawianie mu na hama reklam tego co ostatnio przeglądał. Powinno być to zakazane no ale tu wchodzą pieniądze za reklamy na przeróżnych forach.

To faktycznie jest irytujące.
    Ot, pękła deska do kibla, trzeba kupić nową, ale nie chce się jechać do sklepu, to to zamawiamy na allegro czy w innym internetowym sklepie. Na drugi dzień mamy swoją deskę i możemy wygonie zasiąść. Po kiego grzyba mam teraz prze miesiąc oglądać reklamy wszelakich desek podczas codziennego przeglądania "prasy". Mam już swoją deskę, drugiej przecież nie kupię, bo po co?
    Albo inna sytuacja, ktoś chce kupić pierścionek zaręczynowy, albo test ciążowy (przykłady dla obu płci) i zapomniał włączyć trybu prywatnego, komputer jest wspólny... Reklamy także...

k16 napisał:

Gdy to czytałem, wydało mi się rozsądne, więc zacytowałem, aby odpowiedzieć, ale w miarę jak brnąłem przez kolejne posty, doszedłem do wniosku, że to nie jest dobry pomysł.

To jest wykorzystanie plików "ciasteczek", które pierwotnie nie do tego celu miały służyć. Osobiście w FF mam ustawione czyszczenie cache i ciastek przy zamykaniu przeglądarki, bez kasowania historii. Żadne takowe kwiatki nie występują po zamknięciu przeglądarki. Dodatkowo można zdefiniować często przez nas odwiedzane witryny, dla których przydatne jest przechowywanie ciastek. Reszcie stronom całkowicie zabronić zapisywanie tych pliczków na naszym dysku. I teraz magiczne słowo - Polecam to rozwiązanie :P

Moderatorom polecam również zluzować trochę gumę przy majtkach, bo czasami są nadgorliwi, a to jest gorsze od...
    Dużo znajomych przez to zrezygnowało z odwiedzania tego portalu właśnie przez Was.
    Mark II
    Poziom 21  
    @anmedia - już dwukrotnie wymieniłaś/wymieniłeś LinkeDlna :)
    k16
    Poziom 14  
    anmedia napisał:
    Co chcesz dac od siebie? Jak ktos cie zapyta jaka firme wybrac do wykonania zabezpieczen , napiszesz ze nie mozesz odpowiedziec bo to ukryta reklama.

Tak tu kolega trafił w sedno sprawy. Jak komuś mamy pomóc, polecić fachowca czy firmę i mamy dylemat napisać zapodając jakąś firmę krzak i zostać przez nadgorliwego admina zablokowany za pseudonaruszenie regulaminu za kryptoreklamę czy pisać " bzdury " obchodząc temat dookoła i tez zostać zawieszony masakra jakaś. Absurd goni absurd. Ktoś za to się w końcu musi zabrać bo naprawdę punkty regulaminu są dość niejednoznaczne a ich interpretacja staje się dowolna. Wiec nieśmiało zapytam w jaki sposób mamy komuś pomóc polecając ? Więc co mamy napisać ? Skocz na chwilę inne forum tam nie banują za porady :-) Tak więc zaczynam się gubić w tym galimatiasie ech.