Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dell/Inspirion3537 - Spadek prędkości procesora do max 33%

22 Lip 2019 13:27 108 5
  • Poziom 11  
    Witam.
    Laptop Dell 3537, posiadam od nowości. Ostatnio podczas użytkowania przesunąłem go i nagle się wyłączył, jakby odcięty prąd. Laptop na zasilaczu i przy sprawdzeniu coś było nie tak z kablem, bo po włączeniu i poruszeniu kabla znikał prąd. Wymieniłam zasilacz, komputer uruchamia się normalnie ale Menadżer Zadań / wydajność pokazuje na wszystkich rdzeniach MAX 33% wykorzystania, a szybkość nie przekracza 0,79GHz. Wcześniej ta wartość była oczywiście wyższa nawet 2,4GHz. Wgranie od nowa systemu nic nie dało, wygląda na to jakby się coś uszkodziło i laptop nie może działać szybciej niż 800 MHz. Pytanie czy ktoś się z tym już spotkał, bo w Google nic nie znalazłem. Chy mogło dojść do uszkodzenia czegoś na płycie głównej?
    Dodam tylko, że wyraźnie spadła jego moc obliczeniowa i przestał się grzać, bo nie słychać w ogóle wentylatora.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    wieczyste_chipy napisał:
    Pytanie czy ktoś się z tym już spotkał, bo w google nic nie znalazłem.

To coś słabo szukałeś. Typowe zachowanie w laptopach della gdy zasilasz nie zostanie poprawnie zidentyfikowany przez laptop. Zasilacz kupiłeś oryginalny?
  • Poziom 11  
    Tak, teraz mam oryginalny zakupiony z laptopem zasilacz, na bank dobry. Drugi to był zamiennik, na tym co było zwarcie, potrzebowałem, bo nie chciało mi się odpinać zasilacza, a używam laptopa w dwóch miejscach. Sprawdziłem też na oryginalnym zasilaczu HP, on jest słabszy, jak kiedyś podłączałem to pokazywało już po biosie, że zasilacz niekompatybilny, a teraz działa bez tego komunikatu. Czyli coś co mierzy prąd z zasilacza padło?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    wieczyste_chipy napisał:
    Sprawdziłem też na oryginalnym zasilaczu HP

W ten sposób mogłeś uszkodzić płytę. Nie wolno podłączać do della zasilaczy od HP. To, że wtyk pasuje nie oznacza, że można je stosować zamiennie.
    wieczyste_chipy napisał:
    Drugi to był zamiennik, na tym co było zwarcie

Stosowanie zamienników w dellu to nie jest dobry pomysł.
    wieczyste_chipy napisał:
    Czyli coś co mierzy prąd z zasilacza padło?

Nie.
    Na początek sprawdź czy oryginalny zasilacz jest prawidłowo wykrywany w BIOS.
  • Poziom 11  
    Jednak tak, na oryginalnym dobrym zasilaczu działa.
    Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 11  
    Jednak tak, na oryginalnym dobrym zasilaczu działa.
    Dziękuję za pomoc.

Dodano po 52 [sekundy]:

Podłączenie oryginalnego zasilacza Dell rozwiązało problem.