Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KRUPS KP1301 LUMIO - Wycieka woda od spodu

rokko 22 Jul 2019 16:39 480 2
 • #1
  rokko
  Level 12  
  Witam,
  ekspres ma 2,5 roku.
  Na początku sprawował się bez zarzutu; po ok. 6 miesiącach ułamała się dźwignia od uruchamiania procesu wytwarzania kawy i została wymieniona (płatnie) w serwisie autoryzowanym w Łodzi.
  Od razu też dodam, że urządzenie jest odkamieniane zgodnie z procedurą z instrukcji obsługi, natychmiast, jak pojawia się pomarańczowy kolor lampki o tym informujący. Czyszczę też załączonym drucikiem zaworek w pojemniku na kapsułki.
  Tuż po ukończeniu przez ekspres 2 lat zauważyłem obok ekspresu (po lewej stronie, patrząc od przodu) niewielkie plamy wody - początkowo sądziłem, że skapuje ona podczas przenoszenia i instalacji pojemnika z wodą (nie zawsze trafia się zaworkiem w gniazdo). Niestety z czasem plamy zaczęły się stopniowo powiększać a obecnie ekspres stoi po prostu na bawełnianym ręczniku.
  Mam wrażenie, że woda wydobywa się podczas robienia napojów ale nie od razu po pierwszej kawie.
  Zastanawiałem się nad oddaniem ekspresu do serwisu KRUPS, ale jest on na drugim końcu miasta i otwarty tylko do 17:00, więc miałbym problemy zarówno z jego dostarczeniem, jak i odbiorem... może więc mógłbym go naprawić samemu ?
  Jak się w ogóle dobrać do tego sprzętu w celu demontażu obudowy ?
  Czy jeśli zdiagnozuję problem, uda mi się zakupić element zastępczy (nie wiem jak z popularnością elementów tego ekspresu na rynku) ?
 • #2
  freebsd
  Level 41  
  Zapewne uszczelki w zaparzaczu uszczelki już się zużyły. Ja bym oddal do serwisu, by nie borykać się z doborem rozmiarów uszczelek.
 • #3
  rokko
  Level 12  
  Powyżej opowiedziałem o problemach z komunikacją z serwisem KRUPS.
  Dodatkowo jak dzwonię do serwisu i pytam o terminy to są min. 2 tygodniowe...