Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Odzyskiwanie skasowanych smsów - Huawei 9 lite

kamilan15 22 Jul 2019 17:31 4071 2
 • #1
  kamilan15
  Level 3  
  Witam. Chętnie zleciłbym profesjonalne odzyskanie skasowanych smsów z telefonu Huawei P9 Lite. Smsy skasowane zostały ok 10 dni temu. Przez okres ok 5-10 dni po ich skasowaniu telefon był jeszcze użytkowany. W tej chwili leży nieużywany w szufladzie. Kontaktowałem się z firmą, która oferuje odzyskiwanie danych. Pracownik poinformował mnie, że na dzień dzisiejszy nie ma możliwości odzyskania danych, gdyż pamięć w tych telefonach jest szyfrowana. Czyli odzyskane dane będą tworzyły niezrozumiały ciąg znaków, który możliwy byłby do "przetłumaczenia" gdyby znany był klucz - ten jednak nie został udostępniony przez producenta telefonu (być może kiedyś Huawei udostępni taki klucz)
  Czy widzicie jednak jakąś szansę na odzyskanie danych (smsów)? Jeśli tak, to gdzie jej szukać?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • #2
  helmud7543
  Level 43  
  Zrób dump pamięci na dysk komputera, potem można myśleć dalej ale jeśli szyfrowania to czarno to widzę.
 • #3
  blahfff
  Level 38  
  Skontaktuj sie z firma Multi-COM. Zajmuja sie odzyskiwaniem danych, w tym usunietych. Z SMSami w tym modelu nie powinno byc problemu, sprzet do ktorego maja dostep ten model (zakladajac, ze to rzeczywiscie Huawei P9 Lite, a nie np P9 Lite 2017 bo tu moze juz byc roznie) obsluguje z tego co pamietam, a fakt, ze jest szyfrowany w tym przypadku w niczym nie przeszkadza. Nie ma oczywiscie zadnej gwarancji, ze uda sie odzyskac akurat te wiadomosci, czy tez wszystkie wiadomosci na ktorych ci zalezy.

  Quote:

  Czyli odzyskane dane będą tworzyły niezrozumiały ciąg znaków, który możliwy byłby do "przetłumaczenia" gdyby znany był klucz - ten jednak nie został udostępniony przez producenta telefonu (być może kiedyś Huawei udostępni taki klucz)


  To akurat jest bzdura. SMSy przechowane sa w pliku bazy danych i to z niego generalnie sie takie dane wyciaga. Plik z kolei najczesciej "wydobywa" sie z odszyfrowanego zrzutu pamieci wewnetrzej nie ma wiec mowy o zadnym niezrozumialym ciagu znakow. Nie ma tez mowy o zadnym kluczu ktory Huawei moze udostepnic bo zaden producent takiego wlasnego klucza nie stosuje. Klucz jest generowany przez urzadzenie, unikalny dla danego urzadzenia i zmienia sie po przywroceniu ustawien fabrycznych.

  Jesli to wazne wiadomosci to radzilbym samemu nic nie grzebac, bo bez dostepu do odpowiedniego sprzetu jedyna alternatywna opcja jest root, a zeby go uzyskac potrzeba odblokowanego bootloadera. Raz, ze Huawei juz tej uslugi nie swiadczy, dwa ze wiaze sie to z przywroceniem ustawien fabrycznych co w polaczeniu z szyfrowaniem sprawi, ze danych juz na pewno nie odzyskasz.