Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Massey ferguson 3115 - Ehr - nie podnosi

22 Jul 2019 20:45 1134 7
  • Level 9  
    Witam, otóż mój pacjent to MF 3115.
    Wszystkie bieżące rzeczy mam już w nim poprawione.. niestety ostatnia jego bolączka jest EHR.. otóż, ciągnik opuszcza, ale nie podnosi, ani z panelu, ani z przycisków na blotniku(te same objawy), EHR został cały (ponoć) naprawiony przez Pana w mojej opinii "cwaniaka", ale niestety jedynego w mojej okolicy (naprawa trwała 15min koszt 500zl) i niby winny był jeden z czujników siły uciągu I coś tam przepalił, na dzień dzisiejszy odłączone.. moje pytanie brzmi czy na kostce przy elektrozaworze od podnoszenia powinno być napięcie na obydwu pinach? I czy na zaznaczonej kostce na zdjęciu na brązowym kablu powinno być napięcie?? Kable wszystkie sprawdzone i nie mają przebicia, czujnik poziomowania sprawdzony(dziala), zasilanie z aku oraz alternatora również jest, jedyny mankament to slabo jażąca sie dioda od podnoszenia w ehr, ale to juz ciągnik mial od kiedy go kupilem.. W mojej opinii winny jest wciąż ehr(jakieś przebicie czy coś), ale niestety potrzebuje porady by mieć pewność..

Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 18  
    Zamień cewki podnoszenia z opuszczaniem i zobacz co się dzieje. Na cewce zazwyczaj jest jeden kabel 12v drugi masa no chyba że zawór jest proporcjonalny.
  • Level 9  
    Cewki już były zamieniane i dalej to samo.. Tylko chodzi mi o to, że po zdjęciu wtyczki z cewki od podnoszenia na obydwu pinach w niej jest napiecie.. A na drugiej wtyczce jest tylko w jednym pinie.. i teraz czy to wina komputera czy może czegoś innego?

Pozdrawiam
  • Level 18  
    Cewki sterowane są masą z modułu ehr więc na jednym pinie powinno być 12V a drugi w momencie opuszczania sterownik zwiera do masy mówiąc najprościej. Spróbuj odłączyć przyciski na błotnikach i spróbuj wtedy, czasem robią zwarcie. A po drugie wystarczy wpisać w gogle "ehr mf 3100" i gotowy schemat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3268636.html
  • Level 9  
    Witam,
    Niestety, az tak dobrze nie znam die na schematach.. jestem samoukiem i dopiero poznaje ten ciagnik..
    Przyciski odłączone i zakupiony nowy czujnik polozenia ramion bo w starym kabelki już były przetarte i dalej nie działa. Ale po odłączeniu panelu ehr i wpięciu się w okrągłą kostkę na krótko wszystko działa. Czyli wnioskuje, że komputer źle naprawiony skoro na krótko działa tak?

Z góry dziękuję i przepraszam za mała nikłą widzę..
  • Level 9  
    Nowy komputer to nawiązanie do wcześniejszego tematu autotronica. Przepraszam nie nadmieniłem. Jeśli chodzi o autotronic to sprawa załatwiona, teraz rozchodzi się o ehr niestety..
  • Level 34  
    Z checią bym obejrzał ten stary, bo śmierdzi spalenizną nieźle. Aż czuje ją w tym momencie :D Bardzo ważny jest teraz ten stary komputer - tam jest przyczyna. Napisz skąd jesteś !!!