Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SN66T094EU/44 - tajemniczy wyciek z przedniego cokołu

22 Lip 2019 22:13 744 10
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem z cieknącą zmywarką Siemens SN66T094EU/44, a objawy nie pasują do niczego, co znalazłem na sieci.
    Uszczelka drzwi jest na 100% szczelna. Przeciek pojawia się wyłącznie podczas suszenia naczyń, cały program przed suszeniem jest sucho. Wody jest ok. pół szklanki, a cieknie z otworu w plastikowym cokole przednim pod drzwiami (mała dziurka oznaczona przeze mnie na zdjęciu). Cieknie tylko z prawej strony, choć po lewej jest drugi, taki sam otwór.
    Serwis Siemensa nie chce udzielić pomocy, jedyne, co oferują to przysłanie serwisanta za 100 PLN.
    Jeżeli macie jakieś pomysły co to może być - będę wdzięczny za pomoc.
    Zmywarka Siemens SN66T094EU/44 - tajemniczy wyciek z przedniego cokołu
  • Poziom 7  
    Udało się może znaleźć przyczynę ? U mnie to samo zaobserwowałem.
  • Poziom 2  
    Przyczyny nie zlokalizowałem do tej pory, ale jakieś 4 tygodnie temu zmywarka sama z siebie przestała cieknąć. Jedyne, co zrobiłem ponad zwykłą eksploatację (choć było to ze 2 miesiące temu), to uzupełniłem sól. Ponieważ mentalnie przyzwyczaiłem się do myśli o kupnie nowej zmywarki (ta ma już blisko 9 lat), rozważam całkowite zaklejenie tych małych dziurek z przodu - zobaczę co się stanie. może jeszcze trochę czasu popracuje :)
  • Poziom 1  
    Cześć.
    Ma dokładnie to samo. Przy czym u mnie kapie, sączy się z obu tych dziurek. Ktoś zna przyczynę?
  • Specjalista AGD
    Głupie pytania zadajecie.
    Ściągajcie boki, cokół dolny wlaczcie na mycie i obserwujcie w koło skąd woda leci. Cierpliwość i na pewno zlokalizujecie wyciek.
  • Specjalista AGD
    Edward.W napisał:
    rozważam całkowite zaklejenie tych małych dziurek z przodu
    Zły pomysł.
    Edward.W napisał:
    zobaczę co się stanie.
    Woda zostanie w środku i zrobi szkody.
    Edward.W napisał:
    może jeszcze trochę czasu popracuje
    Tak, "trochę", a mogłaby dłużej gdybyś znalazł i usunął przeciek.
  • Poziom 19  
    Tam nawet za bardzo nie ma jak dostać się woda. Gdyby woda przelewała się przez drzwi, to zostanie odprowadzona na dno zmywarki i zadziałała zabezpieczenie przed zalaniem. W pobliżu jest rura elastyczna idącą do misy i może ma mikro pęknięcie, a przez to woda spływa do rowka, a potem wycieka otworami. Otwory są tak wysoko, że gdyby w podstawie było tyle wody, to już dawno byłoby po zmywarce. Zdemontować blaszaną osłonę pod drzwiami i patrzeć skąd tam cieknie woda.
  • Poziom 2  
    Witam
    u mnie wystąpiło to samo - wyciek z dwóch dziurek około 1/2 -1/3 szklanki. Później przestało ciec ale po 1-2 miesiącach ponownie. Zamówiłem uszczelkę dolna pomiędzy drzwiami a komorą. Wymieniłem dwa dni temu sam patrząc na youtube tam jest taki film i na North też.
    Jak wymieniałem to w dziurkach była woda a teraz po ok 4 - 5 zmywaniach nie ma wody w dziurkach.
    Obserwuję i zmywam i teraz jest dobrze. Tamta była trochę już zużyta choć nie wyglądała jak na dole drzwi patrzałem, jednak po 7 latach to ta guma się trochę odkształciła.
    Koszt nowej uszczelki to 119 zł. Taniej niż nowa zmywarka. Zobaczę czy to zadziała. Liczę na to. Podczas wcześniejszego zmywania jak ciekła zdjąłem maskownicę (to zmywarka do zabudowy) i zauważyłem jak lekko kapie na środku i po bokach co mnie przekonało do wymiany uszczelki.
    Jeśli chcecie to napiszę za kilka dni czy dalej nie cieknie.

Pozdrawiam
    Enerwil
  • Poziom 2  
    Pewnie - daj znać, czy pomogło.
    U mnie po zaklejeniu w styczniu dziurek gorącym klejem wszystko nadal działa a nic nie cieknie. Zmywam raz na dwa dni.
    Powodzenia i w ostateczności zaklej dziurki 😀
  • Specjalista AGD
    enerwil napisał:
    Wymieniłem dwa dni temu sam patrząc na youtube tam jest taki film i na North też.

Z filmami na youtube jak i north proponuje uważać, bardzo często spotyka się na tych filmikach działania które mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń. O ile te na youtube zazwyczają sa typowo amatorskie i amator może sam nie wiedzieć do końca co czyni to niestety zdarzyło mi się już widzieć też kilka z North które nie powinny były ujrzeć światła dziennego.

Edward.W napisał:
    mnie po zaklejeniu w styczniu dziurek gorącym klejem wszystko nadal działa a nic nie cieknie. Zmywam raz na dwa dni.

zaklejenie dziurki to klepanie syfa pudrem, a nie usunięcie usterki.
  • Poziom 2  
    Witam
    obserwuję zmywarkę po wymianie uszczelki już prawie tydzień i jest wszystko dobrze. Sprawdziłem czy nie ma wody w dziurkach. Mam odkurzacz który może wciągać wodę i przyssałem do tych dziurek i nic nie wciągnął :-). Zakładam że jest dobrze.
    Faktycznie z filmem na Youtube było trochę inaczej. Tam był model BOSCH-a a jam mam Simensa, więc traktowałem go jako instruktarz poglądowy. Trochę było inaczej u mnie niż na filmie, ale dałem radę. Skoro rozłożyłem to założyłem że złożę. Miałem jeden niespodziany problem bo w zamiennej części były plastiki które się montuje z boku uszczelki. Jeden pękł zanim go wyjąłem z torebki - no lipa straszna. Użyłem tego który był w zmywarce po dokładnym oczyszczeniu go. Są takie wypadki.

Dam znać jeszcze w przyszłości czy pomogło.
    Pozdrawiam