Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub 36 - Bład C023 - po odpięciu modułu faksu wszystko działa

23 Lip 2019 10:58 222 6
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,

Pacjent to Konica Minolta Bizhub 36.
    Na urządzeniu (kilka sekund po uruchomieniu drukarki) pojawia się błąd C023 - i nic się nie da zrobić na wyświetlaczu.

Poczytałem w necie, sporo osób wskazywało na problem z modułem faksu. Odpiąłem moduł faksu (FK-509) i problem zniknął, urządzenie działa normalnie.

Udało mi się zorganizować inny moduł faksu - po podłączeniu to samo, błąd C023 - przed jego wyświetleniem udało mi się wejść do menu - pojawiła się tam pozycja ustawienia faksu, ale była szara, nie aktywna.

Ktoś wie jak to ugryźć? Raczej nie jest to problem z samym modułem faksu.

Urządzenie nie ma zainstalowanego HDD - może tutaj jest problem? Mam jeszcze takie samo urządzenie uszkodzone - czy samo przepięcie dysku HDD spowoduje, że będzie on działać, czy potrzebny jest format?

W manualu pod tym błędem jest:
    FlashROM Error

A SSD board (SSDB) failure occurs.
    Relevant electrical parts:
    MFP board (MFPB)
    SSD board (SSDB)

I rozwiązanie tematu wg manuala to sprawdzenie połączeń SSD Board i wymiana MFPB.

Czy ktoś ma może doświadczenie z tym błędem i podpowie co zrobić?

Mam też teoretycznie MFPB na podkładkę (z tego zepsutego urządzenia) - tylko pytanie co z firmwarem? Muszą się one zgadzać, trzeba je aktualizować?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Na początek podmień płyty i zobacz co będzie. Brak HDD nie powinien być tu problemem. Możesz spróbować formatowania SSD z poziomu admina : Utility/Counter key - Admin Settings - Security Settings - SSD low-level format.

C.
  • Poziom 10  
    copyman napisał:
    Możesz spróbować formatowania SSD z poziomu admina : Utility/Counter key - Admin Settings - Security Settings - SSD low-level format.

Formatowanie SSD powoduje, że traci się wszystkie ustawienia, wpisy z książki?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Coś Ci podejrzewam ucieknie ale jeżeli nie masz możliwości wyeksportowania tego do pliku to i tak nic nie stracisz. Ryzyko niewielkie a może pomóc.

C.
  • Poziom 10  
    copyman napisał:
    Coś Ci podejrzewam ucieknie ale jeżeli nie masz możliwości wyeksportowania tego do pliku to i tak nic nie stracisz. Ryzyko niewielkie a może pomóc.

C.

Dzisiaj zrobiłem przekładkę płyty i niestety fax wywala ten sam błąd (oba moduły faksu).

Po wymianie płyty urządzenie normalnie ruszyło, potraciło tylko dane, poustawiałem wszystko i przywróciłem książkę adresową.
    Zainstalowałem wtedy moduł faksu, urządzenie włączyło się, działało normalnie, aż do momentu próby wysłana faksu - wtedy się zawiesiło (ekran też przestał odpowiadać). Ale sam numer faksu został wykręcony - inny faks odebrał połączenie i na tym się skończyło :(
    Zrobiłem restart, urządzenie się uruchomiło i chwile po inicjalizacji wywaliło bład ten sam błąd co wcześniej - C023.

Odpiąłem moduł faksu - działa. Wpiąłem drugi egzemplarz - inicjalizacja, faks wykryty (pojawiło się w menu) i kilka sekund później bład C023 :(
  • Poziom 23  
    Spróbowałbym wgrać nowy firmware.
  • Poziom 10  
    Wgrany najnowszy. Niestety nie pomogło.