Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Amica PI6514TFD - grzeją się boki płyty indukcyjnej

23 Lip 2019 11:39 234 9
  • Poziom 1  
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Edyta50 napisał:
    Po włączeniu płyty i postawieniu garnka grzeje się cała powierzchnia palnika i na dodatek bok płyty.

Tak ma być. Przyrost temperatury w takich warunkach, to 60°C plus temperatura otoczenia. Gorąco, no nie? :)
    A propos. Płyta jest zabudowana zgodnie z wytycznymi w instrukcji obsługi? Jeśli nie, to nie mamy o czym rozmawiać.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    skryn napisał:
    Płyta jest zabudowana zgodnie z wytycznymi w instrukcji obsługi? Jeśli nie, to nie mamy o czym rozmawiać.

Mam tez taka płytę. Serwisant stwierdził, że jest zabudowana zgodnie z instrukcja. Jak działa duży "palnik" to parzy w palce.
    skryn napisał:
    Tak ma być.
    Ale to pikuś. Po półtora roku używania przekaźnik od tego pola nie odpadał i stale grzało. Styki się mu kleiły. Odpadał dopiero wyłączenie napięcia w tablicy rozdzielczej i wystygnięciu płyty. Wymieniłem przekaźnik. By przegrzany (jeden trzymam w zapasie). Serwisant chciał wymieniać cały moduł sterowania.

Dodano po 2 [minuty]:

Mam jeszcze piekarnik Amiki. Podobne cudo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    Edyta50 napisał:
    Miał być nowy sprzęt
    U nas też, a sprzęt działał dobrze, ale od czego człowiek ma żonę? Żona stwierdziła, że sprzęty Bosch'a po parunastu latach są sfatygowane i wymienimy. Amika wydała się estetyczna. No i mamy. W piekarniku już wymieniłem przełącznik funkcji, a po jakimś czasie górną grzałkę.
    W płycie na gwarancji blok elektroniki, a po gwarancji przekaźnik.
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    Edyta50 napisał:
    czy skoro te krawędzie się tak grzeja nie wypaczy to blatu

Mnie nie wypaczyło. Przegrzał się przekaźnik w bloku elektroniki. No i parzy w łapy!
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Proszę zgłosić ponownie problem na infolinie i poprosić by przyjechał serwis fabryczny Amica.
  • Poziom 1