Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA-AK28 - Losowe zachowanie się przycisków wieży

23 Lip 2019 13:13 96 4
  • Poziom 9  
    Witam,

posiadam od kilkunastu lat wieżę Panasonic SA-AK28. Od ponad roku obserwuję dziwne zachowanie się przycisków na wieży, mianowicie wciśnięcie któregokolwiek z nich powoduje losową reakcję sprzętu. Przykładowo po naciśnięciu przycisku TUNER loterią jest, czy zostanie włączony TUNER, AUX, CD czy inna funkcja. Czasami wciśnięcie powoduje pożądaną akcję ale najczęściej wymaga to klikania przycisku aż trafi się w to czego użytkownik akurat chce. Zauważyłem, że na początku dotyczyło to kilku wybranych przycisków lecz teraz problem dotyczy już praktycznie każdego z nich. Poruszenie enkoderem służącym do sterowania głośnością także losowo wpływa na głośność niezależnie od kierunku obrotów. Sterowanie pilotem działa jak należy.

Proszę o jakąś wskazówkę gdzie szukać źródła problemów.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Mathewusz napisał:
    Proszę o jakąś wskazówkę gdzie szukać źródła problemów.

W samych przyciskach - wymieniaj wszystkie w ciemno.
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Poprawiałem już bez rezultatu zimne luty i obawiałem się, że problem może leżeć w logice obsługującej sygnały a w ogóle nie pomyślałem o tak prostej sprawie :)

Sprawdzę jaki typ mikrostyków zastosowano w sprzęcie i dam znać jak zreanimuję sprzęt. Jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 43  
    W zasadzie każdy mikroswitch o podobnej konstrukcji będzie odpowiedni - masz tylko zachować taką samą ilość wyprowadzeń (mogą być dwa lub cztery i długość "pipka" do naciskania. Reszta (np kształt kolor) to nieistotne.