Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beryl 102 - Podłączanie pod odtwarzacz kaset VHS

23 Lip 2019 14:08 486 25
  • Poziom 3  
    Witam, nie wiem jak podłączyć odtwarzacz kaset VHS do telewizora lampowego. A przy okazji małe pytanie. Czy bez anteny będe mieć tylko biały ekran z lekkim szumem?
  • Poziom 43  
    Reprospro napisał:
    ... Czy bez anteny będe mieć tylko biały ekran z lekkim szumem?

Dokładnie tak. Do odbioru TV przez Beryl 102 oprócz anteny potrzebny dekoder DVB-T oraz modulator przy sprawnym TV oczywiście.
    Reprospro napisał:
    Witam, nie wiem jak podłączyć odtwarzacz kaset VHS do telewizora lampowego...

Najprościej zastosować modulator.
    Modulatory dostępne chociażby na A...o.

• Poziom 43  
    Jeśli magnetowid posiada wbudowany modulator działający w paśmie VHF(k.5-12) to za pomocą kabla antenowego.
  • Poziom 3  
    Da sie zrobić antenę do takiego tv? Bo chwilowo nie mam takiej.

Dodano po 36 [sekundy]:

I jak sprawdzić czy odtwarzacz ma wbudowany mudulator?

• Poziom 43  
    No a co chcesz na niej odbierać skoro nie ma nadawanego od dawna sygnału analogowego?
  • Poziom 43  
    Reprospro napisał:
    Da sie zrobić antenę do takiego tv? Bo chwilowo nie mam takiej.
    ...

Antena taka jak do dowolnego TV kiedyś analogowego czy obecnie cyfrowego. Dodatkowo jak napisałem wcześniej potrzebny dekoder DVB-T i modulator.
    Reprospro napisał:
    ...
    I jak sprawdzić czy odtwarzacz ma wbudowany mudulator?

Odtwarzacze raczej nie miały modulatorów chociaż może. Jeżeli ma z tyłu wyjście antenowe i pokrętło na wkrętak z z napisem 21-69 to jest w nim modulator. Ale Twój TV ma kanały 1-12 i kicha. Niektóre odtwarzacze miały modulator na niskie kanały (któryś z 1-12) ale to była rzadkość. Daj fotkę tylnej ścianki odtwarzacza to będzie można coś więcej poradzić.
  • Poziom 3  
    Mam jeszcze dwa przyciski, takie jakby strzałki co zmieniaja chyba program bo na wyswietlaczu pisze 1. Jest tego od 1 do 12, chyba, że pojadę dalej to pisze AU cvc
  • Poziom 43  
    Ma modulator. Niestety na kanały 21-69 regulowane śrubką zaznaczoną (między wej i wyj antenowym, Twój Beryl 102 ma kanały 1-12 więc potrzebna przystawka nawet z odzysku produkcji Parczew odpowiednio podłączona lub modulator z możliwością wyjścia na kanały 1-12 też odpowiednio podłączony..
    Opis w załączniku.
  • Poziom 43  
    Posiadasz nie odtwarzacz (VCP) tylko coś bardziej rozbudowanego, bo to jest magnetowid (VCR - nagrywa i odtwarza). Odtwarzacz tylko odtwarza.
  • Poziom 36  
    DiZMar napisał:
    Niestety na kanały 21-69 regulowane śrubką zaznaczoną (między wej i wyj antenowym, Twój Beryl 102 ma kanały 1-12 więc potrzebna przystawka nawet z odzysku produkcji Parczew odpowiednio podłączona lub modulator z możliwością wyjścia na kanały 1-12 też odpowiednio podłączony..
    Opis w załączniku.

Można też zamontować głowicę VHF/UHF np: ZTG, ale ze względu na występujące tam wysokie napięcia i sposób zasilania nie jest to opcja dla początkujących. Dużo lepszym pomysłem byłoby zbudowanie modulatora telewizyjnego VHF, schematy do znalezienia w sieci.
  • Poziom 3  
    A mogłbyś mi na allegro lub na olx podać jakiś link? Bo niestety ale nie mam mudulatora na kanały 1-12
  • Poziom 43  
    Reprospro napisał:
    A mogłbyś mi na allegro lub na olx podać jakiś link? Bo niestety ale nie mam mudulatora na kanały 1-12

Niestety na kanały 1-12 raczej nie ma. Są ale na kanały 21-69.
    PS.
    Tak na marginesie. Czemu upierasz się przy lampowym Berylu 102 zamiast kupić za parę setek cyfrowy TV i wszystkie problemy z głowy? Zakładasz muzeum?
  • Poziom 3  
    Własnie udało mi sie na zwykłym telewizorze kineskopowym na kanale 7 znaleść obraz. Czy na lampowym też sprobować?

Dodano po 1 [minuty]:

DiZMar napisał:
    Reprospro napisał:

Niestety na kanały 1-12 raczej nie ma. Są ale na kanały 21-69.
    PS.
    Tak na marginesie. Czemu upierasz się przy lampowym Berylu 102 zamiast kupić za parę setek cyfrowy TV i wszystkie problemy z głowy? Zakładasz muzeum?

Nie potrzebny mi nowy tv. Dlatego proboje przy lampowym

Dodano po 2 [minuty]:

Poprostu chciałbym wyświetlić obraz na takim starym (drugi powod) bardzo lubie oglądać stare filmy na starych telewizorach. ( u kolegi pare razy na rubinie oglądałem)
  • Poziom 43  
    Reprospro napisał:
    Własnie udało mi sie na zwykłym telewizorze kineskopowym na kanale 7 znaleść obraz. Czy na lampowym też sprobować?
    ...

Nie mów, że masz obraz z anteny z MUX-u bez dekodera DVB-T?
  • Poziom 3  
    DiZMar napisał:
    Reprospro napisał:
    ...

Nie mów, że masz obraz z anteny z MUX-u bez dekodera DVB-T?

Nie nie. Z odtwarzacza przez kabel antenowy podpiołem do tv i zaczołem szukac na każdych kanałach i na kanale 7 znalazlem.
  • Poziom 43  
    Reprospro napisał:
    ...i na kanale 7 znalazlem.

Jaki to TV? Skąd wziąłeś dane, że to kanał 7? Taki nr na wyświetlaczu lub grafice na ekranie? Raczej 7 numer programu w tym TV a odbiór znalazłeś na zakresie UHF (21-60).
  • Poziom 3  
    DiZMar napisał:
    Reprospro napisał:
    ...i na kanale 7 znalazlem.

Jaki to TV? Skąd wziąłeś dane, że to kanał 7? Taki nr na wyświetlaczu lub grafice na ekranie? Raczej 7 numer programu w tym TV a odbiór znalazłeś na zakresie UHF (21-60).

Przepraszam. Mój bląd.

Dodano po 48 [sekundy]:

Czyli potrzebny mi mudulator na kanały 1-12 i kabel antenowy.

Dodano po 3 [minuty]:

https://allegro.pl/oferta/modulator-audio-video-axing-avm-1-03-vhf-uhf-mono-5879244756 Taki może być?
  • Poziom 43  
    Reprospro napisał:
    ...
    Przepraszam. Mój bląd...

To znaczy?
    Reprospro napisał:
    ...
    Czyli potrzebny mi mudulator na kanały 1-12 i kabel antenowy.

Znalazłem taki. Możesz go kupić tutaj.
    Oczywiście do oglądania z magnetowidu. Aby oglądać naziemną TV cyfrowa potrzebny jeszcze dekoder DVB-T odpowiednio podłączony do modulatora.
    PS.
    Ten z Twojego linku też może być.

Dodano po 11 [minuty]:

Zauważ, że w Twoim linku jest sprzeczność w opisie:
    Cytat:
    Cechy wyróżniające:

-ekranowana obudowa

-wysoka stabilność częstotliwościowa

-duża czystość widma

-fonia 6,5MHZ

Wysokiej klasy modulator dwUwstęgowy, przeznaczony do pracy w instalacjach zbiorowych. Zaletą modulatora jest bardzo wysoka czystość widma. Modulator pracuje w standardzie B/G,

Raz napisane, że fonia 6,5MHz czyli standard DK a dalej, że pracuje w standardzie BG czyli fonii 5,5MHz. Jak jest rzeczywiście? Tobie potrzebny standard DK czyli fonia 6,5Mhz, bo taką ma Beryl 102.
    W moim linku nie dość, że tańszy o 20 zł to ma multistandard (różne standardy) do wyboru.
    Cytat:

Częstotliwość p. fonii 4,5; 5,5; 6,0; 6,5 MHz
  • Poziom 3  
    Na twoim linku niestety pisze brak towaru :(
    Może znajde tańszy i lepszy
  • Poziom 43  
    Reprospro napisał:
    Na twoim linku niestety pisze brak towaru :(
    Może znajde tańszy i lepszy

Nie zauważyłem. Zwróć uwagę na jak pisałem wyżej czy ma standard DK lub częstotliwość pośrednią fonii 6,5MHz.
    To już masz z górki.
    Powodzenia.
  • Poziom 43  
    Niestety nie. Co prawda fonia DK czyli 6,5MHz ale kanały wyjściowe w paśmie UHF czyli kanały 21-60. Tobie potrzebne pasmo VHF czyli zakres I i III kanały 1-12 lub chociażby zakres III kanały 6-12. Pasmo VHF zakres II to kanały radiowe (UKF).
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    ml napisał:
    Reprospro napisał:

Tutaj jest
    https://allegro.pl/oferta/axing-avm-1-03-modulator-vhf-uhf-mono-5774315119
    ale niestety fonia BG choć w opisie jest 6,5MHz.

To jest ten sam od tego samego tylko kilka złotych tańszy.
    Reprospro napisał:
  • Poziom 39  
    Reprospro napisał:
    wbudowany mudulator
    Reprospro napisał:
    nie mam mudulatora

Reprospro napisał:
    potrzebny mi mudulator

Taki mały drobiazg: nie mudulator a modulator.