Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint Ariston AQD1070D 49 - Blokada dziecięca.

23 Lip 2019 18:46 762 9
  • Poziom 5  
    Witam.
    Mam problem z w/w pralko-suszarką HA Aqualtis. Problem dotyczy blokady dziecięcej, której nie mogę wyłączyć i nastawić prania. Próby resetowania poprzez odłączenie od sieci i na panelu dotykowym nic nie dają. Czy można sobie z tym problemem poradzić samodzielnie czy pozostaje serwis?
    Będę wdzięczny za sugestie.
  • Poziom 25  
    Wystarczy przytrzymać przycisk dziecka przez około 2-3 sekundy. Spróbuj i napisz czy pomogło.
  • Poziom 5  
    KapitanSTS napisał:
    Wystarczy przytrzymać przycisk dziecka przez około 2-3 sekundy. Spróbuj i napisz czy pomogło.

Nic nie daje już to próbowałem .
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    skryn napisał:
    bart82gkm napisał:
    KapitanSTS napisał:

Nic nie daje już to próbowałem .
    Należy włączyć maszynę i dopiero potem trzymać sensor blokady.
    Jeśli się nie da, to należy położyć damskie dłonie na panelu. Zazwyczaj pomaga... :)
    Męskie palce są gruboskórne i panele dotykowe w urządzeniach elektronicznych często się ich nie słuchają... :wink:

Też próbowałem tej kombinacji .
    Ta pralko suszarka mnie osłabia już . Po zakupie i użytkowaniu jakiś 9 miesięcy dostaliśmy nową bo padła elektronika w panelu dotykowym .
    Żonka ma już jej pomału dosyć :(
    Maszyna padła po zakończeniu okresu gwarancyjnego :cry:
  • Poziom 25  
    Z tego co wyczytałem na jednym forum to przytrzymanie przycisku powyżej 4 sekund odblokowuje. Spróbuj przytrzymać przycisk kilka dobrych sekund. Może jednak coś pomoże.
  • Poziom 5  
    Dalej to samo nie można zdjąć blokady dziecięcej .
  • Poziom 25  
    Próbowałeś kombinację LOCK i Dziecko.
  • Poziom 5  
    Dalej nic . Zrobiłem LOCK +Dziecko oraz na odwrót . Ręce już mi opadają .
    Jedyne co mogę na panelu zrobić to ją włączyć i wyłączyć . Po odłączeniu od sieci panel sam się załącza i stoi na programie na którym zakończyło się pranie .

• Poziom 39  
    Przycisk oraz kontrolka BLOKADA PRZYCISKÓW:
    w celu uruchomienia lub wyłączenia blokady panelu
    sterowania przytrzymać naciśnięty przycisk przez około
    2 sekundy. Włączona kontrolka wskazuje, że panel
    sterowania został zablokowany. W ten sposób uniemożliwia
    się dokonywanie przypadkowych zmian w programach,
    zwłaszcza, jeśli w domu obecne są dzieci.

Instrukcja obsługi w załączniku.
    Jeżeli żaden powyższy sposób nie działa - panel przedni do naprawy lub dolny do przeprogramowania - tact switch/sensor do sprawdzenia/naprawy (wymiany)

Na wyłączonej pralce też przytrzymanie klawisza blokady nie działa?
    Może jeszcze być taki myk, iż blokadę można wyłączyć tylko na programie na jakim została włączona.