Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Mój prąd" dofinansowanie 50% (do 5000zł) kosztów instalacji PV

ACCel 24 Lip 2019 20:06 8460 148
  • Fabryka prądu
    mechagodzillakontra
    Poziom 7  
    Slawek K. napisał:
    Nic mnie nue zabolało :)
    Pokaż swoje źródło tych informacji, ponżej moje ktorym jest ustawa z 30 listopada 2018 Dziennik Ustaw poz 2246
    Polecam treść Art 26h.

Pozdr

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Dodatkowo zadzwoniłem na infolinię podatkową Ministerstwa Finansów (22 3300330) i Pani z infolinii potwierdziła to co napisałem wyżej, żadnych dziwnych 23% nie ma o których kolega pisze.

Pozdr

Kiedyś bylo 23 proc. Przeoczyłem ze to nie weszło do ustawy.
    Cytat. ...
    Według uzasadnienia do poprawki złożonej przez Tadeusza Cymańskiego (PiS) tym samym zniesione zostanie ograniczenie dotyczące wysokości odliczenia (wcześniej była mowa o 23 proc. poniesionych wydatków), co ma dodatkowo zachęcić podatników do podjęcia decyzji o rozpoczęciu inwestycji termomodernizacyjnych.

Cymański wniosl poprawkę. I b. Dobrze. Dobrze ze kolega zwrócił uwagę bo bym żył w przeświadczeniu ze to 23 proc a tak budżet mi się podreoeruje więcej niż sadzilem.
    ACCel
    Poziom 20  
    Oczywiście mają nas głęboko gdzieś mimo że już wydaliśmy kasę i chcielibyśmy zamontować więcej.

Cytat:

Poniżej przedstawiamy szczegółowe założenia przygotowanego przez Rząd programu:

Dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej od 2kW do 10kW;
    Wysokość dofinansowania w formie bezzwrotnej do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaiczne (PV), nie więcej niż 5 tys. zł;
    Koszty kwalifikowane – koszty zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej;
    Jeżeli wnioskodawca otrzymał dofinansowanie lub jest w trakcie realizacji inwestycji fotowoltaicznej w ramach innego programu, nie może ubiegać się o ponowne wsparcie w ramach programu „Mój Prąd”;
    Instalacja PV obejmuje panele fotowoltaiczne z niezbędnym oprzyrządowaniem;
    Beneficjentem programu jest osoba fizyczna, która jest stroną umowy przyłączeniowej;
    Wnioski o dofinansowanie składane będą z formie papierowej. Można je przesłać np. pocztą, kurierem lub złożyć osobiście w NFOŚiGW;
    Kwalifikacja kosztów od dnia 23.07.2019 (datą poniesienia wydatku jest data opłacenia faktury);
    Projekt nie może zostać zakończony (instalacja przyłączona przez OSD) przed ogłoszeniem naboru, natomiast projekt musi być zakończony na moment składania wniosku o dofinansowanie. To znaczy wnioski mogą być składane po zakupie i montażu instalacji PV, podpisaniu umowy dwustronnej z dystrybutorem energii i zainstalowaniu licznika dwukierunkowego (co jest równoznaczne z zakończeniem inwestycji);
    Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie, który po zatwierdzeniu staje się umową o dofinansowanie oraz wnioskiem o płatność;
    Do wniosku o dofinansowanie należy załączyć: fakturę za zakup i montaż instalacji PV, dowód zapłaty faktury, dokument potwierdzający instalację licznika dwukierunkowego wraz z danymi identyfikacyjnymi konkretnej umowy kompleksowej (wzór dokumentu zostanie opublikowany wraz z ogłoszeniem naboru na stronach NFOŚiGW);
    Dofinansowanie może być udzielone jedynie na nowe urządzenia (wyprodukowane nie później niż 24 miesiące przed instalacją);
    Projekt nie może dotyczyć wzrostu mocy już wcześniej zainstalowanej instalacji PV;
    Beneficjent zobowiązany jest do zgody na ewentualne przeprowadzenie kontroli instalacji w okresie 3 lat od dnia wypłaty dofinansowania;
    Beneficjent zobowiązany jest do zgody na przetwarzania i opublikowanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko, miejscowość, moc instalacji);
    Nie przewiduje się stosowania zabezpieczeń udzielonego dofinansowania.

Dodano po 2 [minuty]:

Aż się prosi abym złożył wniosek o drugie przyłącze i tam to zamontował.
    theo33
    Poziom 17  
    A może OZE-O Oświadczenie wytwórcy o zawieszeniu lub zakończeniu wytwarzania energii elektrycznej w mikroinstalacji
  • Fabryka prądu
    chrobry25
    Poziom 14  
    Czyli rozbudowa instalacji postawionej w 100% za własne środki nie podlega pod ten program ? Przecież to się nóż w kieszeni otwiera ?!
    ACCel
    Poziom 20  
    Niby im zależy na całkowitej mocy, a tu się wypinają na ludzi którzy chcą zrobić rozbudowę.
    jozgo
    Poziom 33  
    Jeszcze raz:
    Tu chodzi o wybory a nie żadne OZE.
    MichałS
    Poziom 16  
    Bez dwóch zdań chodzi o wywiązanie się z założeń na rok 2020 aby 20% energii pochodziło z OZE. Tymczasem udział zielonej energii zamiast rosnąć to spada: [url=]https://www.gramwzielone.pl/trendy/34423/udzial-oze-w-zuzyciu-energii-w-polsce-najnizszy-od-kilku-lat[/url]

Pozostaje import i to bardzo kosztowny, więc ktoś w końcu pomyślał (zgadzam się że o 5 lat za późno), że zamiast kupować prąd za granicą lepiej dofinansować swoje instalacje.
    retrofood
    Moderator
    Miałem nadzieję, że dyskusja będzie o konkretach, a nie o propagandzie. Panowie Koledzy, nie róbcie siary.
    jozgo
    Poziom 33  
    retrofood napisał:
    Miałem nadzieję, że dyskusja będzie o konkretach, a nie o propagandzie

Tak naprawdę poważnie.
    Jak można rozpatrywać konkrety kiedy to jet na razie tylko propagandowa wrzutka p.Premiera.
    Jak będzie przynajmniej projekt ustawy to dyskusja będzie miała sens.
    Przypomnę ile np. ważyła historyczna wrzutka: "Lub czasopisma" do ustawy. Itp.
    Diabeł tkwi w szczegółach. A tu mamy tylko hasła.
    retrofood
    Moderator
    Więc mam to przenieść do HP?
    jozgo
    Poziom 33  
    retrofood napisał:
    Więc mam to przenieść do HP?

Tego nie wiem.
    Ale widać, że dyskusja zbacza z tematu, przechodzi w pretensje, żarty.
    Powód: brak konkretnych zapisów do rozpatrywania.
    Ogólne stwierdzenia polityków są znane.
    A jak wyżej pisałem w tekście prawnym - ustawie - nawet przecinek ma kolosalne znaczenie.
    cuuube
    Poziom 24  
    Raczej nie , bo temat jest rozwojowy .
    retrofood
    Moderator
    Ok., poczekam. Ale proszę, odpuśćcie tanią propagandę.
    jozgo
    Poziom 33  
    retrofood napisał:
    odpuśćcie tanią propagandę

Zauważ, że dyskusja oklapła, zboczyła jak doprecyzowano, że sprawa dotyczy budowy nowych, a nie rozbudowy istniejących instalacji.
    Na pewno lepsze efekty uzyskano by z rozbudowy istniejących źródeł.
    Ich właściciele są już "po przejściach" i maja wiedzę i praktykę. A nowi?
    retrofood
    Moderator
    jozgo napisał:
    retrofood napisał:
    odpuśćcie tanią propagandę

Zauważ, że dyskusja oklapła, zboczyła jak doprecyzowano, że sprawa dotyczy budowy nowych, a nie rozbudowy istniejących instalacji.

Ponoć da się to ominąć. Czytałem, jak znajdę znowu to dam linka.
    Bo wiele programów ograniczało instalowaną moc, ten ma (mieć) wyższą granicę, około 10 kW czy podobnie.
    rdt
    Poziom 24  
    dla małych przedsiębiorstw można uzyskać ulgę jak dla domowych gospodarstw, obawiam się jednak że różnica jest o wiele większa niż 30 %
    Slawek K.
    Poziom 31  
    jozgo
    Poziom 33  
    Do wczoraj trzeba było złożyć oświadczenia ostatniego odbiorcy.
    I np. szpital miał oświadczyć, że jest szpitalem.
    Fajne. Nie?
    MichałS
    Poziom 16  
    malinabend 1 napisał:
    Po wyborach wezmą się za wyborcow
    retrofood napisał:

Miałem nadzieję, że dyskusja będzie o konkretach, a nie o propagandzie.
    Panowie Koledzy, nie róbcie siary.
    jozgo
    Poziom 33  
    MichałS napisał:
    alinabend 1 napisał:
    Po wyborach wezmą się za wyborcow
    retrofood napisał:

Miałem nadzieję, że dyskusja będzie o konkretach, a nie o propagandzie.
    Panowie Koledzy, nie róbcie siary.

Bez ustawy nie ma konkretów do dyskusji
    MAŁSZYK
    Poziom 18  
    Z nimi czy bez nich i tak rozglądam się za PV.
    Slawek K.
    Poziom 31  
    Policzyłem sobie, i bardziej opłaci sie w moim przypadku odliczenie od postawy opodatkowania, zyskam tysiaka wiecej, wiec nie zaprzątam sobie już glowy tą dotacją, przynajmniej przy obecnym stanie informacji na ten temat, czyli prawie żadnej ;)

Pozdr
    malinabend 1
    Poziom 22  
    Mój elektryk tez się podpalił dotacja wiec zadzwonił do enei bo oni też montują. Policzył mu zgadnijcie ile ............. za 10 kw ........... tylko 54 tys a robili za 50 tys . Super nie . ...... dołączyli sobie juz dotacje który niema jeszcze ale tak na wszelki wypadek . No i juz wiadomo kto zarobi na pewno nie my
    Slawek K.
    Poziom 31  
    To jest wiecej niż pewnne, że większość dotacji zostanie skonsumowana przez dostawców sprzętu i instalatorów bo podniosą ceny, krzywa popytu i podaży jest brutalna, im większy popyt tym cena bardziej rośnie, a popyt wrośnie bo będzie wiecej chętnych na instalacje ;)
    Dlatego jestem zadowolony, ze podjąłem decyzje w lipcu i juz mam wykonaną instalacje ;)

Pozdr