Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha M T 09 Wałek sprzęgła

23 Lip 2019 22:49 117 5
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich
    Mam mały problem kupiłem silnik w częściach do yamaha MT 09 i w ogóle nie mogę zrozumieć jak działa docisk sprzęgła nie wygląda, że czegoś brakuje. Wysyłam zdjęcia, o co dokładnie chodzi na wałek w silniku wchodzi kosz ze sprzęgłem to oczywiste, ale po założeniu dekla docisk sprzęgła dociska do wałka, a nie do sprzęgła w takim razie jak to działa. Według mnie nie ma to sensu wytłumaczcie mi jak to działa.

https://zapodaj.net/541f7ee8bdd7b.jpg.html sprzęgło

https://zapodaj.net/7ea0ce1548dcf.png.html Docisk sprzęgła
  • Poziom 39  
    Sprzęgło nie jest od tego silnika. Po prostu sprzęgło to konstrukcja z wyciskaniem od drugiej strony silnika poprzez popychacz umieszczony wewnątrz wałka sprzęgłowego.
    Sprzęgło z wyciskaniem od strony pokrywy powinno posiadać dekielek zakrywający sprężyny i łożysko wycisku montowane od zewnętrznej strony.
    Ewentualnie jest to właściwe sprzęgło, ale z odwróconym wyciskaniem (pociąganiem) od strony pokrywy. Ten element naciskowy powinien być zamontowany w sprzęgle, natomiast w pokrywie wycinek zębaty pociąga je do siebie. Przy montowaniu pokrywy trzeba zwrócić uwagę na ułożenie dźwigni.
  • Poziom 12  
    Ok Dzięki ci kolego za info, ale też tak myślałem jak ty znalazłem w necie sprzęgło MT07 i ten Czpień, który ciągnie sprzęgło jest w środku i on tam wchodzi i to ma sens, też tak próbowałem wszedł bez problemu, ale nie rozumiem jak czpień jest w środku to jak dokręcę nakrętkę? Tego nie mogę zrozumieć. Jak to ogarnąć? To mi wytłumacz tak po chłopsku, aby mój durny łeb to ogarną, o co chodzi.
  • Poziom 39  
    Normalnie, jak w sprzęgle z wyciskiem od wewnątrz. Musisz odkręcić sprężyny sprzęgła, po tym zdejmujesz docisk i masz swobodny dostęp do nakrętki mocującej zabierak. Zwróć uwagę że czasami docisk pasuje tylko w jednym położeniu względem zabieraka. W starych Yamahach stosowano tarcze przekładkowe (metalowe) z podcięciami na obwodzie, one musiałby być montowane w określonych położeniach (nigdy nie w linii prostej).
  • Poziom 12  
    Ok Duże dzięki za info właśnie dzisiaj kolega mi temat ogarną właśnie tak jest jak piszesz. Mimo tego duże dzięki. Temat ogarnięty. Niby to takie proste ale nie mogłem wpaść na trop że trzeba sprzęgło wykręcić.aby dokręcić nakrętkę.
    Poz

Dodano po 6 [minuty]:

No tak to wiem ponieważ kilka lat temu wymieniłem tarcze w Raptora i nie miałem z tym żadnych problemów a tu okazało się inaczej. To Jest Yamaha MT09 z 2017 r całkiem inny sprzęt,
    Jeszcze raz dzięki