Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston HotPoint LST 329 - błąd 8 grzałka grzeje na maksa

23 Lip 2019 23:01 180 2
  • Poziom 10  
    Witam,
    Zmywarka Ariston HotPoint LST 329 wymagała czyszczenia bo stanęła pompa wypompowująca więc przeprowadziłem czyszczenie dokładne nawet rozebrałem grzałkę na części pierwsze. Teraz zmywarka pracuje, ale wygląda na to że grzałka się nie wyłącza.

W serwisie powiedzieli, że czujnik temperatury nie rejestruje jej, ale według mnie to nie ma tam żadnego czujnika, lecz tylko jakieś bimetale na grzałce, które powinny rozłączyć grzałkę, a sterownik to zarejestruje. Zmywarka rozgrzewa się do bardzo dużej temperatury, a po jakimś czasie pojawia się błąd nr. 8, który prawdopodobnie mówi o nie osiągnięciu temperatury.

Proszę o pomoc czy tak jest i trzeba wymienić grzałkę bo ja uszkodziłem, czy jednak są jakieś czujniki albo inną przyczyna i trzeba wezwać serwis?
  • Poziom 17  
    Bimetal na grzałce jest po to żeby dom Ci z dymem nie poszedł
    Zmywarka musi posiadać czujnik temperatury
    Czujnik NTC najprawdopodobniej będzie w czujniku przezroczystości wody
  • Poziom 10  
    Dzięki, tego czujnika raczej nie uszkodzilem więc pytanie czy może być jakaś inna przyczyna, może programowa? Czy ktoś wie jak zrobić twardy reset, bo podobno po naprawach, usterkach powinno się go zrobić...
    Czujnik wygląda tak (foto), i nie widzę możliwości żeby mierzył temperaturę... Ariston HotPoint LST 329 - błąd 8 grzałka grzeje na maksa