Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault DXI adblue - przywracanie układu SCR do życia

24 Lip 2019 11:16 270 9
 • Poziom 9  
  Przymierzam się do zakupu 450 dxi z 2007. Problem jest w tym, że autko ma niesprawny układ adblue (nie będę mówił co mu dotychczasowy właściciel zamontował). Autko przejechało co najmniej 200 tkm w takiej konfiguracji. Domyślam się, że to wszystko nie jest w najlepszej kondycji. Na pewno niesprawna jest pompa. Tu nie będzie problemu z wymiana, ale pytanie co muszę zrobić z układem żeby był drożny i nie wyszły jakieś dodatkowe awarie.
  Jak to płukać, na czym się skupić, o czym nie zapomnieć przed ponownym uruchomieniem?
 • Poziom 19  
  Zbiornik i przewody do płukania gorąca woda, pompa zapewne do wymiany nox też . Podstawowy problem czy katalizator jeszcze da radę. Przywrócenie adblue po takim okresie to koszt około 11000 w przybliżeniu.
 • Poziom 9  
  arturavs napisał:
  kisiol napisał:
  Przywrócenie adblue po takim okresie to koszt około 11000 w przybliżeniu.

  Pompa po regeneracji z gwarancją ok. 1000zł, jak przewody całe i katalizator da radę to w miarę przyzwoitych kosztach się wyrobisz.

  Pompę właśnie w takim koszcie mam namierzona, kat po zdjęciu rury od kolektora wydaje się być w dobrym stanie, bardziej boje się właśnie o rzeczy typu wtryskiwacz, czujnik poziomu, jakości itp.
 • Poziom 19  
  Jeśli katalizator ruszy to nie będzie tak źle, koszt katalizator po regeneracji 5800zl przy zdaniu starego. Przewody da się odzyskać zbiornik też. Pompa i czujniki 99% do wymiany.
 • Poziom 25  
  w Sulechowie kat za 2200 netto
  gdzie tak tanio sprzedają pompy po rg
 • Poziom 9  
  Renault DXI adblue - przywracanie układu SCR do życia

  Takie coś znalazłem w katalizatorze, macie pomysł skąd to się wzięło?
 • Poziom 25  
  z wirnika turbiny, jeśli metalowe
 • Poziom 15  
  Wszyscy tu pisza o ukladzie scr a silnik w jakiej jest kondycji bo raczej nie wierze ze 12 letnie auto ma przejechane 500 tys tym bardziej paryzanka