Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres DeLonghi ECAM 25.462.B - błąd "Napełnij zbiornik ziarnami"

24 Lip 2019 11:38 126 7
  • Poziom 14  
    Cześć.
    Mam w domu ekspres DeLonghi ECAM 25.462.B. Kilka miesięcy temu zaczęły się z nim problemy. Mianowicie, raz na kilka tygodni wyskakuje błąd "Napełnij pojemnik ziarnami" pomimo tego, że pojemnik jest cały czas pełny (używamy tylko kawy w ziarnach, nigdy mielonej). Wymiana kawy i czyszczenie z zewnątrz nic nie dało. Jako, że już dawno jest po gwarancji otworzyłem ekspres i wyjąłem młynek, po czym go wyczyściłem wewnątrz (nie rozbierałem tylko potrząsaniem i stukaniem wysypałem z niego resztki kawy). Niczego więcej nie robiłem, złożyłem w całość i zadziałało bez problemu. Po kilku tygodniach problem powrócił, na ten moment robiłem już tak 3 razy, ostatnio w połowie lipca.
    Czy jesteśmy w stanie stwierdzić co jest przyczyną? Czy to problem z młynkiem? To by było zastanawiające bo w tym module nie znalazłem żadnego czujnika a przewody wychodzą tylko do silnika, więc zastanawia mnie skąd ekspres wie, że taki problem występuje. Może jest jakieś menu serwisowe, które by coś więcej powiedziało?
    Za wszelkie odpowiedzi i pomysły będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam,
    Hoptymista
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Mlynek do wymiany silnik sie wiesza na komutatorze i dlatego raz lapie raz nie.
  • Poziom 14  
    Super, dzięki za odpowiedź! Czy możemy to jakoś jednoznacznie sprawdzić?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Mozna mierzyc obracajac delikatnie silnikiem. Ale z doswiadczenia wiem ze nikt sie w to nie bawi tylko wymienia mlynek na nowy.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jak cos mam sprawny silnik z mlynka jakbys potrzebowal.
  • Poziom 14  
    Super, dzięki za odpowiedzi.
    Będę szukał całego mechanizmu i wymienię jak tylko znowu wyskoczy błąd.
  • Poziom 23  
    Ok daj znac mam taki mlynek
  • Poziom 14  
    Dzięki, kupiłem już młynek w jednym ze sklepów internetowych.