Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AGD. Sprawdzone marki. Niezawodność

24 Jul 2019 12:48 621 3
  • Level 20  
    Witam

Mam do zakupu całe AGD do domu.
    Jakimi zasadami się kierować? Interesuje mnie średnia półka cenowa
    Jak rozłożyć koszty na poszczególne elementy?

Lodówka - Samsung? Sprawdzone? Nie robią problemu? (z pojedynczymi drzwiami za ok 2000zł)

Zmywarka do zabudowy - chyba najbardziej zawodny AGD w domu? Na co zwrócić uwagę? Bosch SMI46KS01E jest ok? Jest to ten sam model co na zachodzie czy biedniejsza wersja na Europę wschodnią?

Piec elektryczny, Jaką markę polecacie?

Płyta indukcyjna. Jaka marka z łatwą obsługą. Czy są modele z sterowaniem (pojemnościowym) które nie szaleje po rozlaniu wody na przyciski?

Pralka - Na co zwrócić uwagę?

Okap - jaki model z obiegiem zamkniętym i filtrem węglowym?

Przewidziany budżet łącznie 12tyś zł. Dużo czy za mało?

Jeśli to możliwe chciałbym kupić sprzęt produkowany w Polsce. Jaka Polska marka jest godna polecenia?
    Posiadam teraz Lodówkę i płytę indukcyjną Amica. Jedno i drugie to totalny syf i dno !!
    Płyta indukcyjna Amica uruchamia się sama po polaniu wodą przycisków dotykowych. Lodówka wydaje z siebie dziwne dźwięki (mój 2 letni syn myśli że w środku jest żywa krowa)

Dziękuję
  • Level 29  
    Petros wrote:
    Jakimi zasadami się kierować? Interesuje mnie średnia półka cenowa

Nie ma żadnych zasad. Awaryjność lub jej brak to aktualnie zjawiska losowe. Wszystko to szmelc chiński wliczając w to AGD z póki wysokiej(premium). Kup co Ci pasuje wizualnie, wyposażeniowo i cenowo - ale nie najtańsze modele AGD.

Na pewno nie warto brać modeli tzw. "sezonowych" jak jakieś Chef Collection - kilka lat Samsung to posprzedaje i wypadnie z obiegu ten cały Chef Collection. Lodówka się popsuje - być może nie uda się naprawić i kupienie za X lat tego modelu może być niemożliwe.

Płytę indukcyjną nie warto brać najtańszej, bo niektóre modele mogą gotować wodę pulsacyjnie przy niskich mocach a to jest mega lipa. Indukcje w okolicach 2000 złotych i powyżej to już raczej dobre indukcje - nie mają takiej przypadłości, pulsacyjnego gotownia przy niskich mocach pola grzejnego.
  • Level 18  
    Nic w pl się nie produkuje, natomiast jest dużo montowni, często sprzętu produkowanego na wschód czyli kiepskiej jakości.
    Na nie które modele sprzętu otrzymasz darmową gwarancję producenta 5 lat z candy http://gwarancja.candy.pl/rejestracja_5
    Okap z obiegiem wew i filtrem - podstawa to częste wymiany filtrów, więc nic taniej niż amica nie będzie wychodziło.
  • Level 29  
    Pralka bosch z serii WAE/zelmer, wymienne łożyska, u mnie pracuje bez awaryjnie z 5 lat.