Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słuchawki BT Marshall Major III + Windows10 - trudność z konfiguracją mikrofonu

sarcatiel 24 Jul 2019 13:23 1626 8
    sarcatiel
    Level 7  
    Witam.
    Mam problem z konfiguracją słuchawek Blutooth (Marshall Major III) z wbudowanym mikrofonem pod Windowsem 10. Szukając w googlach trafiłem na osoby, które mają ten sam problem ale nie znalazłem rozwiązania.

Otóż w skrócie: wszystko działa, słuchawki się ładnie połączyły; problem jest kiedy po połączeniu bluetooth z Windowsem 10 chcę skorzystać np. z gry która obsługuje też mikrofon. Kiedy mam słuchawki w trybie "Słuchawki Marshall Major III" działają tylko słuchawki, nie działa mikrofon. Natomiast kiedy przełączę na "zestaw słuchawkowy" działają i słuchawki i wbudowany mikrofon ale dźwięk jest koszmarnej jakości...

Czy ktoś znalazł rozwiązanie takiego problemu?

Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    sarcatiel
    Level 7  
    Źle mnie zrozumiałeś.

Jakość dźwięku jest wręcz genialna kiedy jestem w trybie "Słuchawki Marshall major iii". Jednak w tym trybie nie działa wbudowany mikrofon. Dopiero po przełączeniu na "zestaw słuchawkowy" działają i słuchawki i mikrofon ale spada jakość odbieranego dźwięku.

Nie prosiłem o recenzję samych słuchawek - moim zdaniem to bardzo udany zakup, testowałem sporo słuchawek bluetooth i w tej cenie ciężko znaleźć jakieś które zaproponowałyby chociaż zbliżoną jakość dźwięku. No ale nie to jest istotą tego tematu.

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    sarcatiel
    Level 7  
    Tak, spada jakość dźwięku który słyszę, dlatego napisałem " spada jakość odbieranego dźwięku. "

Spróbuję ale z tego co widzę to jest to jakiś problem po stronie Windowsa 10 bo znalazłem kilka tematów gdzie ludzie mieli podobne problemy i chyba nic nie dało się z tym zrobić...

EDIT
    Problem jest w tym że w momencie gdy przełączę na "zestaw słuchawkowy" w ustawieniach słuchawek mam tylko możliwość 1 kanałowego 16bitowego połączenia
    User removed account
    Level 1  
    sarcatiel
    Level 7  
    Ogólnie ze słuchawkami Bluetooth z wbudowanym mikrofonem. Aktualnie mam wersję 1809, ale zastanawiam się czy nie zrobić aktualizacji do 1903
    User removed account
    Level 1  
    sarcatiel
    Level 7  
    Poszperałem po anglojęzycznych forach - w skrócie nie da się z tym nic zrobić, aktualne możliwości bluetooth na Windows 10 nie pozwalają na jednoczesne odbieranie dźwięku stereo i wysyłanie głosu.