Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Privileg fuzzy 810s - wymiana łożysk

zbyszek.o 16 Wrz 2005 09:08 4255 8
  • #1 16 Wrz 2005 09:08
    zbyszek.o
    Poziom 2  

[Błagam pomocy ,gdzie mogę to naprawić blisko Radomia ?Ponoć łożysko zintegrowane jest z płaszczem bębna tamtędy cieknie odpowiedziano mi wserwisie że to jest model z rynku zachodniego i nie mają do niego dokumentacji naprawa niemożliwa ... Czy ktoś mi pomoże?[/b]

0 8
  • #2 16 Wrz 2005 15:25
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Ciekawe po co im dokumentacja?
    To trzeba rozebrać, zweryfikować co jest do wymiany i wymienić (jeżeli warto).
    Łożyska o ile mnie pamięć nie myli są osadzone we wkręcanych w zbiornik plastikach (każde w inną stronę).

0
  • #3 16 Wrz 2005 18:50
    skryn
    Admin grupy AGD

Niech zamówią (serwis) takie łożyska, o jakich mowa w tym temacie (identyczne łożyskowania, jak w tej pralce):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=303590&highlight

lub możesz sam zamówić tu: >katalogi >elementy metalowe (kod części: 053-30 oraz 052-30)
    http://www.robotserwis.pl/html/test/start.html

i jak pisał kol. elektryk2000, łożyskowanie z jednej i z drugiej strony różnii się gwintem (prawy i lewy).

1
  • #4 16 Wrz 2005 22:58
    axxx
    Specjalista AGD

Witam!
    Naprawialem ostatnio ten typ praleczki.Nie taki diabel straszny.
    Posiadam nowe ulozyskowanie od strony biernej.Zbiornik rzeczywiscie z
    tworzywa ale rowniez do naprawy.

0
  • #5 19 Wrz 2005 22:12
    zbyszek.o
    Poziom 2  

Dzięki za posty ,ale czy ktoś się podejmie naprawy ?

0
  • #6 20 Wrz 2005 13:56
    skryn
    Admin grupy AGD

zbyszek.o napisał:
    Dzięki za posty ,ale czy ktoś się podejmie naprawy ?

Jak to kto? Ty sam! Masz podane linki, więc w czym problem?

2
  • #7 20 Wrz 2005 23:12
    axxx
    Specjalista AGD

Witam!
    Elektroda Ci pomoze naprawic twoja praleczke tylko wez sprawy w swoje rece .Odkrec pare wkretow i zdejmij obudowe.Cala praleczke bedziesz mial na dloni.Zlokalizuj przeciek.Dalej pokierujemy naprawa i zona bedzie z Ciebie ogromnie zadowolona ze jestes chlop.Jezeli przeciek bedzie widoczny z ulozyskowania to zobaczysz zacieki wody z lewej lub z prawej strony jezeli poszedl zbiornik to zawsze mozna to czyms skleic itp. Pisalem ,ze posiadam ulozyskowanie od strony biernej"nowka",jezeli bedzie potrzebne od strony czynnej to tez da sie zalatwic.
    Pozdrawiam i zycze owocnej pracy. Pralka jest gut....

0
  • #8 30 Gru 2008 17:16
    wojkow
    Poziom 9  

Witam - mam problem właśnie z takim łożyskiem - czym to wykręcic z obudowy i czy jest możliwość wymiany samego łożyska

0
  • #9 08 Sty 2009 14:35
    wojkow
    Poziom 9  

Mimo braku odpowiedzi (podpowiedzi) poradzilem sobie -ale tylko w kwesti wykrecenia - i raczej nic wiecej sie nie zrobi trzeba wymienic calosc :)

0