Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firma Rockley zebrała 52 miliony dolarów na rozwój systemów fotonicznych

ghost666 24 Lip 2019 18:22 306 0
 • Firma Rockley zebrała 52 miliony dolarów na rozwój systemów fotonicznych
  Firma Rockley Photonics zebrała 52 miliony dolarów w pierwszym zamknięciu rundy finansowania serii E, zarówno od obecnych, jak i nowych inwestorów, w tym m.in. od Morningside Technology Ventures z Hongkongu. Technologia fotoniki krzemowej spółki pozwala na budowę optycznych elementów nadawczo-odbiorczych w krzemie, a także łączyć je z elektroniką cyfrową, taką jak przełączające układ ASIC. To ostatnie finansowanie zwiększa ilość środków zebranych przez Rockleya do poziomi 165 milionów dolarów.

  Fotonika krzemowa jest szczególnie atrakcyjna dla rynku centrów danych, gdzie łącza wewnątrz systemów serwerowych cały czas wymagają zwiększenia przepustowości i szybkości. Rockley skupia się również na czujnikach konsumenckich i aplikacjach LiDAR. Z łącznej kwoty 52 milionów dolarów 30 milionów pochodziło od strategicznego partnera Rockleya, Hengtong Opto-Electric Co, chińskiego producenta kabli światłowodowych. Firmy te współpracują w firmie typu joint venture w Suzhou w Chinach, gdzie produkują i sprzedają nadajniki DR4 100G i 400G dla centrów danych. Elementy te korzystają z technologii LightDriver firmy Rockley.

  Firma Rockley zebrała 52 miliony dolarów na rozwój systemów fotonicznych
  „[Inwestycja Hengtong] to bezpośrednia inwestycja w Rockley Photonics mająca na celu wsparcie naszego całego biznesplanu”, powiedział dyrektor generalny Rockley Photonics, dr Andrew Rickman (na zdjęciu po prawej stronie). „Prawdopodobnie część tej kwoty trafi do naszego wspólnego przedsiębiorstwa w celu wsparcia naszej działalności. Perspektywy rynku 100G i szybszych w Chinach pozostają mocne i będą dobrze obsługiwane przez naszą spółkę joint venture”.

  Rickman powiedział również, że zebrane do tej pory pieniądze były „w połowie drogi do celu zebrania 100 milionów dolarów na tę rundę”, dodając, że firma rozwija się na całym świecie. Jednym z miejsc, gdzie spółka ma biura i oddziały badawcze jest Wielka Brytania, gdzie w Oxfordzie znajduje się laboratorium badawcze firmy.

  We wcześniejszym wywiadzie dla EETimes Rickman opisał przewagę konkurencyjną firmy jako połączenie kilku czynników. Firma opracowała zunifikowaną krzemową platformę fotoniczną, która może być używana w wielu segmentach rynku, w tym w czujnikach konsumenckich, LIDARach i do łączności w centrach danych. „Nasza propozycja jest wielopłaszczyznowa. Jedną z tych cech jest wszechstronność naszej platformy i wektorów optymalizacji, którymi możemy manipulować zarówno w domenach elektrycznej, jak i optycznej, co sprawia, że ​​jest ona odpowiednia dla wszystkich wymienianych segmentów rynku, pomagając nam w ten sposób napędzać ekonomię skali ”, podsumował CEO spółki.

  Portfolio Rockleya zostało opracowane w oparciu o optymalne rozwiązania zarówno dla domen optycznych, jak i elektrycznych, a także na styku obu tych rozwiązań. „Ten rodzaj rozwiązań, w połączeniu z naszym intensywnym myśleniem na poziomie systemu, dotyczącym optyki zintegrowanej z elektroniką krzemową, stworzył nasze podejście i technologię LightDriver. Jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie z perspektywy całego systemu”, powiedział.

  Rickman dodał, że rozwiązanie optyki Rockleya w pakiecie jest agnostyczne elektroniczne. To ogromna zaleta systemowego podejścia do integracji optyki i fotoniki krzemowej w jednym pakiecie, w porównaniu z innymi ofertami. „To czyni nas atrakcyjnym partnerem dla wielu klientów po stronie switchy”, powiedział. Według Rickmana nadajniki 400G DR4 z technologią LightDriver trafią do zamawiających już pod koniec tego roku.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334890

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9303 postów o ocenie 6884, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Osprzęt kablowy