Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompaktowe systemy detekcji przetężeń

ghost666 24 Lip 2019 20:26 207 0
 • Kompaktowe systemy detekcji przetężeń
  Firma Texas Instruments (TI) łączy swój nowy wzmacniacz dedykowany do pomiaru prądu z równie niedawno zaprezentowanym komparatorem. Rezultatem tego jest scalony detektor przetężeń w systemach takich jak ładowarki i stacje dokujące dla komputerów przenośnych, urządzeniach mobilnych, a także w systemach przemysłowych czy elektronice noszonej.

  Wzmacniacz INA185 charakteryzuje się wejściowym offsetem na poziomie zaledwie 55 µV, co umożliwia wykonywanie bardziej precyzyjnych pomiarów przy niskich prądach. Co więcej, szerokość jego pasma to aż 350 kHz, a prędkość narastania napięcia wyjściowego wynosi aż 2 V/µs. Układy te umożliwiają np. pomiar prądu fazowego w celu zwiększenia wydajności silników elektrycznych i oszczędzania mocy systemu. TI twierdzi, że wzmacniacz do wykrywania przetężeń, o wymiarach 1,6 mm × 1,6 mm jest o 40% mniejszy niż najbliższe konkurencyjne elementy.

  Kompaktowe komparatory TLV4021 (z otwartym drenem) i TLV4041 (wyjście push-pull) firmy TI umożliwiają precyzyjne monitorowanie napięcia przy jednoczesnej optymalizacji miejsca zajmowanego na płytce drukowanej, dzięki zintegrowanemu układowi odniesienia napięcia. Komparatory te mogą monitorować napięcia tak niskie, jak wewnętrzne odniesienia - 0,2 V, i charakteryzują się wysoką dokładnością progu detekcji - 1%. Działają w szerokim zakresie temperatur od -40°C do 125°C.

  Układy INA185 wraz z TLV4021 lub TLV4041 mogą zmniejszyć całkowitą wielkość na płytce drukowanej systemu o 15%. TI twierdzi również, że są 50 razy szybsze niż konkurencyjne układy scalone o podobnej funkcjonalności.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/tiny-current-sense-amplifier-cuts-system-power-consumption

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9303 postów o ocenie 6884, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.