Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda fabia 1.4 tdi dziwny objawy

maarmar2 25 Jul 2019 01:11 537 4
    maarmar2
    Level 12  
    Witam mam dziwny problem z samochodem otóż podczas przyspieszania granicach 1450-2000 rpm występuje bardzo dziwny dzwięnk jakby coś w okolicy skrzyni biegów było luźne lub jakby silnik jechał na mega niskich obrotach na wysokim biegu i doda się gazu. No i właśnie taki dźwięk utrzymuje się do 2000rpm potem cisza....nic nie słychać można jechać 150kmh. ale jak obroty znowu spadną poniżej magicznej liczby zaczyna się gruchotanie. przebieg 160000 przy 125000 było wymieniane łożysko jakieś w skrzyni w aso...mam faktury auto mam od niedawna.
    wymieniłem jeden wewnętrzny przegub z mega luzem i to nic nie dało, stary był rozwalony a nawet nic na budzie nie było czuć.
    brak mi pomysłów na ten dźwięk a strasznie denerwuje,,,
    jeśli to skrzynia to czemu wydaje dźwięki przy tych określonych obrotach a po przekroczeniu 2000 jest dobrze. pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Haj_dek
    Level 10  
    Jakie sprzęgło jest zamontowane? I czy słychać przy wcisnietym sprzęgle?
    maarmar2
    Level 12  
    Sprzęgło oryginalne raczej nie mam wiedzy czy było wymieniane, na bi gu jałowym czy cisza wciśnięcia sprzęgła nie słychać. Tłumik ruszałem i szarpałem waliłem młotem bez niepokojących obiaw. A i pompowtryski też sprawdzone na kompie w normie.
    maarmar2
    Level 12  
    Witam temat zamknięty po użeranie się przez prawie rok wymiana poduszek silnika nie pomogła dalej to samo...
    A winowajcom był zacisk chamulcowy prawy.... Gumki prowadzące jażmo były zużyte. Wpadało w wibracje idealnie przy tych obrotach. Wymiana gumek załatwiła sprawę.