Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] oki B710 - Plamy na wydruku

25 Lip 2019 11:32 150 5
  • Poziom 15  
    Witam.
    Trzeci przypadek mi się trafił dziwnego problemu z jakością wydruku w tym wypadku jest to OKI B710 (chodź zdarzyło się też w bliźniaczym OKI B6300) nie jest to częste, ale nie mogę dojść co za to odpowiada. Właśnie trafił mi się taki przypadek. Może ktoś wie, czego to jest przyczyna? Plamy są nie regularne, nie na każdej stronie. Ciekawa jest struktura tych plam jak im się przyjrzeć.
    oki B710 - Plamy na wydruku
    oki B710 - Plamy na wydruku
  • Poziom 8  
    Witam,
    Podobne miałem coś po print serwerze, albo leci formater.
  • Poziom 15  
    Właśnie przywiozłem tę drukarkę, mam więc drukarkę i kilka tonerów, efekt zachodzi na jednym tonerze, a dwa drukują dobrze. Obszar poszukiwań można zawęzić do tonera. Teraz w tonerze co może za to odpowiadać. PCR czy OPC czy magnes. A może co innego?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Podobny przypadek,ale nie taki sam miałem kiedyś w Canonie.Ukruszył się kawałek ferrytu i luźno latał w cylindrze,dawał właśnie taki efekt mokrego pcr
  • Poziom 15  
    Próbą podmiany części doszedłem że to istotnie jest winien magnes. Ferryt nie ukruszył się, bo jest z tworzywa elastycznego rdzeń magnetyczny, ale to wałek magnetyczny odpowiada za ten efekt. Po podmianie z dobrego tonera efekt ustąpił i na odwrót, ten magnes zamontowany w dobrym tonerze zaczął drukować z tymi plamami.
  • Poziom 15  
    Wymiana wałka magnetycznego.