Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dzwonek przewodowy + bezprzewodowy

Narty123 25 Jul 2019 11:36 2169 12
    Narty123
    Level 5  
    Cześć,

chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób zmontować hybrydę dzwonka przewodowego i bezprzewodowego. Mianowicie chciałbym, aby po wciśnięciu przycisku dzwonka przewodowego dzwonił też bezprzewodowy dzwonek w pokoju babci (często nie słyszy jak ktoś dzwoni). Przejrzałem wstępnie forum, ale ciężko mi znaleźć odpowioadające mi rozwiązanie. Są może gotowe takie zestawy? Jeśli nie, co polecacie? Przekaźnik 230V na jakiś zadany voltarz, który poprowadziłbym do włącznika bezprzewodowego? Jakie konkretnie elementy bym potrzebował?
    Z góry dzięki
    Mobali
    Level 39  
    Może prostszym rozwiązaniem jest zastosowanie wyłącznie systemu bezprzewodowego? Są dostępne bardzo wygodne "dzwonki" z przyciskami bezbateryjnymi 9na przykład kinetyczne). W tych systemach można stosować zarówno kilka przycisków do jednego dzwonka, jak i kilka dzwonków (odbiorników) w kilku pomieszczeniach uruchamianych jednym przyciskiem. Na przykład taki system: https://eura-tech.eu/dzwonek-bezprzewodowy-eu...isk-kinetyczny-mozliwosc-rozbudowy,3,323,1583 Tu aukcja tego systemu z dwoma odbiornikami: https://allegro.pl/oferta/dzwonek-bezbateryjny-bezprzewodowy-dwa-2-odbiornik-8109090358

Zaletą rozwiązania jest brak kabli i zasilania przycisku (nadajnika). Koszt tego typu dzwonków to około 70-150zł Może więc nie ma sensu kombinować? Jeśli jednak wolisz system bateryjny, to też są dostępne z dwoma odbiornikami: ttps://allegro.pl/oferta/dzwonek-bezprzewodow...-b8ca3a6c1a80755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
    Narty123
    Level 5  
    Jeśli chodzi o dzwonki euro-tech, to odbiornik jest przewodowy, a nie chcę wyprowadzać nowej nitki w pokoju. Wolałbym właśnie rozwiązanie, o które pytam. Włącznik przewodowy + odbiornik przewodowy + odbiornik bezprzewodowy :)
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Narty123 wrote:

chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób zmontować hybrydę dzwonka przewodowego i bezprzewodowego.

Podaj jakieś konkrety. Jaki masz ten dzwonek przewodowy? Na jakie napięcie? Jaki bezprzewodowy?
    Nie można rozmawiać o konkretach praktycznych znając jedynie teorię i to mgliście. Do dzwonka przewodowego wystarczy dodać przekaźnik, ale bez konkretów nie powiem gdzie i jak.
    Narty123
    Level 5  
    No bo nie mam jeszcze żadnego dzwonka :) Mam ten stary na 230V. Chcę dopiero kupić taki zestaw, który będzie spełniał w.w założenia.
    suworow
    Admin of Property security
    To zostaw ten dzwonek który masz i kup dodatkowo bezprzewodowy i przekaźnik. Z przekaźnika wyprowadzasz przewody na przycisk dzwonka bezprzewodowego i masz swój zestaw. To tak w uproszczeniu.
    retrofood
    suworow wrote:
    To zostaw ten dzwonek który masz i kup dodatkowo bezprzewodowy i przekaźnik.
    Przekaźnik z cewką na napięcie dzwonka istniejącego.
    suworow
    Jak najbardziej. To tylko taka zajawka z mojej stromy, by pokazać, że się da i i łatwo to zrobić. Tak jak napisałem ;)
    suworow wrote:
    To tak w uproszczeniu.
    Narty123
    Level 5  
    W ostateczności chciałem właśnie tak zrobić, ale w pierwszej kolejności szukam gotowych rozwiązań / zestawów :)
    retrofood
    Narty123 wrote:
    W ostateczności chciałem właśnie tak zrobić, ale w pierwszej kolejności szukam gotowych rozwiązań / zestawów :)

Daj spokój, taż to 15 minut roboty.
    suworow
    retrofood wrote:
    Narty123 napisał:

Daj spokój, taż to 15 minut roboty.

Teraz rozumiem. Jakby ktoś pytał gdzie byliśmy, to szukaliśmy dzwonka przewodowo- bezprzewodowego ;)
    Są różne metody. Inny kolega szuka" skrętki komputerowej" 5 parowej :)
    Nestorb wrote:
    Problem jest w tym, że kabla UTP 10x0,8 czy też 5x2x0,8 nie mają w żadnej hurtowni w mojej miejscowości
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Narty123
    Level 5  
    Dzięki wszystkim za pomoc :) Temat do zamknięcia :)