Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RSH7UNPN lodówko zamrażarka side by side zamrażarka nie mrozi

matus1607 25 Jul 2019 12:57 1638 9
    matus1607
    Level 10  
    Witam.
    Lodówko zamrażarka Samsung side by side RSH7UNPN zamrażarka nie mrozi. Agregat działa włącza się i wyłącza. Czasem zamrozi, ale za 2 dni wszystko płynie. Był serwis powiedział, że z tyłu lodówki było dużo kurzu. Wyczyścili i powiedzieli, że może będzie dobrze ale nie jest. Ja też przedmuchałem powietrzem cały agregat i chłodnice, ale nie pomogło. Powiedzieli, że mogą uzupełnić czynnik i nie wiem co robić. Pomóżcie proszę
    Sebastian_M26
    Level 22  
    Jaki termostat, mamy 2019 a nie 1993. Serwis sprawdził grzałkę na parowniku zamrażarki?
    Sebastian_M26
    Level 22  
    Co to za serwis? Napiszę najprościej: rozbierali środek zamrażarki, mierzyli coś multimetrem? Płaciłeś coś?
    Sebastian_M26
    Level 22  
    No to masz 2 drogi:
    - zamówić dopełnienie, a potem zażądać zwrotu za bezzasadną usługę na podstawie 2 paragonów z 2-ch wizyt
    - poszukać serwisanta który się zna na systemie no-frost, jego zasadzie działania i sterowania
    Budrick
    Level 16  
    Jeśli dobrze sprawdzilem to sprzęt ten posiada zawór przekierowania czynnika z silnikiem krokowym. Najbardziej miarodajnym sposobem jest obserwowanie parownika zamrażarki pomiar temp na bańce rozpreznej. Najlepiej jednoczesnie bylo by mierzyć jednocześnie ciśnienie ale fabrycznie rurka jest zaslepiona i niema zaworu wiec nikt za darmo pewnie tego nie zrobi. Ale z pomoca przychodi pomiar prądu sprężarki tylko tam jest falownik wiec ostroznie z tym. I miejmy świadomość ze zawór ( ten z silnikiem krokowym) jesli jest to ma 4 pozycje.