Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Laserjet P1102w - Drukuje czyste kartki, toner wymieniony, grzanie działa...

25 Lip 2019 22:19 204 13
  • Poziom 9  
    Witam, mój problem dotyczy Laserjet'a P1102w. Problem jak zawsze taki, że drukarka nie drukuje.
    Wciąga papier, wypluwa ale czysty. Oczywiście drukując stronę testową.
    Toner wymieniony na nowy, brak zmian. Grzanie tonera działa.
    Nie wyświetla błędów. Kartka po wypluciu jest niemal czysta. Jedynie taki lekki jednolity cień jest na całej stronie. Tak lekki, że aparatem nie uchwycę go.
    Drukarkę całą rozebrałem, przeczyściłem, także wszystkie styki. Zero zmian.
    Gdzie szukać problemu?
    Pozdrawiam

Edit: Nie wiem czy szukać problemu w laserze (czy laser w drukarce jest w fali światła widzialnego?) czy może w zasilaniu tonera (tylko jak zmierzyć czy podaje właściwe napięcie? Przecież to kilka kV)
  • Poziom 8  
    Witam,
    światła lasera nie zobaczysz, sprawdź:
    1 czy nic nie zasłania toru lasera.
    2 czy usunąłeś wszystkiej zabezpieczenia z tonera, tam czasem dają folię do wyciągnięcia z boku kasety z tonerem.
    Co ważne nie można wystawiać bębna na działanie światła z żarówki czy słonecznego.
    Jak wiesz gdzie są czujniki od zamknięcia klapy to spróbuj na otwartej klapie coś wydrukować tak żeby bęben był oświetlony wtedy powinien wypluć czarną kartkę, chyba że działa na odwrót jak phaser 7400 że jak były lesery zasłonięte to dawał toner na kartkę.
    Możesz też mieć uszkodzony bęben światłoczuły, lub formater.
  • Poziom 9  
    Nic nie zasłania. Była też rozebrana cała i złożona.
    Toner nówka, nie ma mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu.
    Czy na nowym, czy starym który działał - nie ma różnicy. Więc to nie wina tonera.
    Podejrzewam jedynie zasilanie do wałka lub dioda w laserze.
    Tylko nie wiem jak sprawdzić to zasilanie i jak sprawdzić diodę.
    Btw. Po włączeniu na płycie głównej zasilającej cały czas wytwarza się syczenie.
    Trafo i cewki. Niby nic nadzwyczajnego ale już głupieje więc wolę się upewnić czy to normalne.
  • Poziom 8  
    Czasami odpalałem drukarkę z rozebranym laserem ale to ostra zabawa bo tam nie może być jakichkolwiek zabrudzeń na zwierciadłach.
  • Poziom 9  
    Koledzy. Wszystko jest czyste. Gdyby było zabrudzone to widziałbym po kartce. Czy klapa otwarta czy zamknieta, czy drukarka zabudowana czy nie. Wszystko tak samo.
    To nie wina tonera i wałka (wałek w tonerze)
  • Poziom 8  
    jak podczas wkładania bębna z tonerem, jest odsłaniany bęben to może nie elektryzuje kartki ujemnie.

Dodano po 1 [minuty]:

Istotna sprawa, puść wydruk, wyczuj moment jak będzie w trakcje drukowania i odłącz jej zasilanie wyjmij bęben i zobacz czy jest czysty czy jest na nim toner.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem jak mówisz. Bęben jest czysty jak łza.
    Btw. Jeśli laser można zobaczyć przez kamerę w aparacie (tak jak w pilotach) to nic nie widać, nawet w ciemnym pomieszczeniu.
  • Poziom 8  
    Na to wygląda że on coś szwankuje, rozbierz go i o zobacz może ma zabrudzenia. Czymś mięciutkim delikatnie poczyść i zobacz sam laser czy świeci, bo teraz rozumiem że patrzyłeś czy coś widać przez te wszystkie zwierciadła i soczewki ?
  • Poziom 9  
    Toner dzisiaj włożyłem nowy. Od razu po włożeniu efekt bez zmian.
    Tak, na wszystkie zwierciadełka itp. Kamera nic nie wychwytuje, kompletnie zero.
  • Poziom 8  
    wygląda że coś z laserem jest nie tak.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłbym na samej diodzie przejścia. Na zasilaniu napięcia.
    Tylko jakie mniej więcej powinny być napięcia i przejścia - dioda ma 3 nóżki. Anodę, katodę i 3?

@Edit. Zmierzyłem napięcia na punktach kontrolnych przy diodzie. Punkty PD, LD.
    Napiecie spoczynkowe ~ 230mV
    Napięcie pracy ~ 1500mV
    Wydaje się pracować. Przynajmniej zasilacz ale czy dioda jest sprawna to nie wiem jak sprawdzić. ??

HP Laserjet P1102w - Drukuje czyste kartki, toner wymieniony, grzanie działa...

Podejrzewam jeszcze jedno.
    Wina może być w podawaniu wysokiego napięcia rzędu kV na bębenek tonera.
    Jak mogę sprawdzić sprawność bo przecież tego nie zmierzę miernikiem :p
  • Poziom 27  
    Sprawdź dwie rzeczy:
    pierwsza to w klapie zamykającej toner jest plastikowy wypust który odsłania laser scaner
    druga to zobacz czy wszystkie kontakty HVPS "wystają" z plastikowej prowadnicy tonera
  • Poziom 9  
    Kontakty prawidłowo przewodzą. Nawet zmierzylem czy jest polaczenie miedzy tonerem-kontakty-plyta glowna.
    Gdzie jest ten plastikowy wypust? Nie mogę go znaleźć