Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak internetu, router Edimax LT-6408n z modemem Huawei E3272 HiLink

26 Lip 2019 00:42 276 8
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich. Wziąłem na testy router z Plusa - Huawei B525s ze slotem na kartę SIM. Internet działał, ale ww. model kosztuje na raty ok. 430 zł. i wpadłem na pomysł żeby kupić używany router, bo miałem leżący odłogiem, notabene modem z Plusa, Huawei E3272 HiLink. I tak oto stałem się posiadaczem używanego Edimaxa LT-6408n. Przelożyłem kartę SIM z routera Huawei B525s do modemu Huawei E3272, który podpiąłem oczywiście do zakupionego Edimaxa. Od tego momentu zaczęły się schody, bo nie mogłem zalogować się do sieci, gdyż było ustawione hasło. Zresetowałem router przyciskiem WPS/Reset i wszedłem do ustawień. Zmieniłem router na ustawienia fabryczne, ale poza tym, że mogę się zalogować do panelu, to połączenia z internetem nie ma. Wgrałem nowy firmware do Edimaxa 1.05c, bo taki był zalecany na stronie Cyfrowego Polsatu do połączenia z Huawej E3272. Niestety, ale po zmianie nadal nie mam dostępu do internetu i nie wiem jak ten router ustawić. Dioda power świeci się, a dioda wifi i modemu miga. Po zmianie widocznej na screenie na konfigurację LTE/HSPA+/UMTS w panelu wciąż widnieje zaznaczona opcja Dynamiczny IP, tak jakby router nie zastosował zmian. Przesyłam screeny z komórki: okno główne panelu + ustawienia, które chciałem zastosować + jak sieć po połączeniu wyświetla się w komórce. Proszę o pomoc.

Brak internetu, router Edimax LT-6408n z modemem Huawei E3272 HiLink Brak internetu, router Edimax LT-6408n z modemem Huawei E3272 HiLink Brak internetu, router Edimax LT-6408n z modemem Huawei E3272 HiLink
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedź.

Czytałem instrukcję routera i modemu, ale nie znalazłem takiej porady.

Mam Huawei E3272, a ta aktualizacja E3372s-153 - wersja 1.05f jest chyba dla innego modelu, mianowice E3372. W instrukcji routera jest taka informacja: "Nowa wersja oprogramowania, oznaczona numerem 1.05b, jest przeznaczona dla routerów współpracujących ze wszystkimi modemem Cyfrowego Polsatu. W tej wersji uaktualnienia dodano obsługę modemów Huawei E3272". Rozumiem przez to, że po aktualizacji softu routera do wersji 1.05b, nie potrzeba już aktualizacji E3272. Czy mam rację?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie zawsze wszystko co tanie jest dobre. Dokonałeś makabrycznego wyboru i wpakowałeś się w problemy. Po pierwsze nie ma większego złomu niż ten Edimax, jego wartość jest praktycznie zerowa. Ta staroć od początku miała problemy z obsługa modemów LTE i CP mimo prób nigdy ich do końca nie naprawił, nie pomogła aktualizacja FW. Router obcina prędkości uzyskiwane przez modem , HiLinki obsługuje jak modem w wersji zwykłej i jest problematyczny. Sam E3272 to staroć, LTE 4 kat ale modem nie jest kompatybilny z LTEWatchH czy Hmanagerem.
    Sam pomysł z tym zestawem modem+router z obsługa modemów LTE jest na dziś słabiutki. Ale kombinuj do Plusa może ci wystarczy, bo to nie jest operator wymagający porządnego sprzętu do swej cokolwiek zabytkowej sieci LTE.
    Sprawdzałeś w ogóle jak działa Plus u ciebie, jakie prędkości wieczorami, z którego BTS-a korzystasz, na jakim paśmie LTE, jakie masz parametry sygnału z niego?
    bodhidarma napisał:
    Mam Huawei E3272, a ta aktualizacja E3372s-153 - wersja 1.05f jest chyba dla innego modelu, mianowice E3372.

Tak masz rację :( .
    Taką mi niestety sam Google dał podpowiedz, ehhh
  • Poziom 14  
    Witam. Mam identyczny zestaw złożony ładnych parę lat temu. Modem E3272 miałem z Playa. Jak mnie skleroza nie myli zmieniłem firmware modemu na to bodaj z cyfrowego polsatu i modem zaczął działać z każdą siecią. Zestawu używam bezproblemowo od wielu lat i zapomniałem co ustawiałem. Mój Edimaxa LT-6408n ma tragiczny zasięg WiFi ale można podłączyć innego grata przez LAN i działa. Mam też podłączony przez kabel Android TV. Za 30 zł kupiłem swego czasu i nie żałuję ;)
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze internet z UPC, tylko, że jest 2x droższy, a w Plusie jest zniżka dla stałych Klientów 50%. I prawdę mówiąc tym się motywowałem przy wyborze tego operatora. Ściągnąłem apke speedtest na koma Xiaomi Redmi 7 i tak dla UPC, miałem wyniki: ping 16ms, download 50 Mbps, upload 18 Mbps. Test bezpośrednio przy routerze. Nadmienię, że z UPC mam umowę na 300 Mb/s. Jeśli chodzi o Huawei B525s, to prędkości miałem różne, w zależności od umiejscowienia modemu. Mieszkam w domku i chciałbym odbierać sygnał na 2 piętrach. Lepszą prędkość uzyskiwałem na ostatnim piętrze, jako że sygnał nie musiał pokonać tyłu przeszkód. Było tak tylko dopóki byłem na tym piętrze. Piętro niżej sygnał się urywał. Test speedtestem zrobiony w obydwu przypadkach bezpośrednio przy tym routerze między piętrami: ping: 31 ms, download 18 Mbps, upload 21 Mbps, a na ostatnim piętrze ping: 30 ms, download 45 Mbps, upload 26 Mbps. Szczerze, to myślałem, że standard LTE CAT4, jest dobry, bo oferuje prędkości rzędu 150/50 Mb, a ja nawet takich w domu nie odbieram. Mam kilka pytań.
    1. Czy opłaca się konfigurować Edimaxa, bo z tego co tutaj napisaliście, to raczej jest on cieniutki i połączenie to raczej po kablu.
    2. Czy zestaw anten do Huawei jest dobrym rozwiązaniem? Znalazłem taki zestaw 2 anten: długość 19 cm, antena o polaryzacji pionowej, zasięg anteny 5 dBi. Nie wiem czy dotyczy to 1 czy 2 anten. Mam słaby sygnał między piętrami. Router czasem gubi sygnał, a czy takie rozwiązanie pomoże?
    3. Czy pozostać przy starym dobrym UPC?
    Pkt 3 i wszystko na ten temat, Plus i jego internet mobilny to nieporozumienie. Jakie 150Mb/s, klienci Plusa to się cieszą jak maja 15Mb/s. Do tego FUP czyli jeszcze lejki na LTE a po około 150-200GB koniec internetu.
    A sieć domową WiFi proponuję oprzeć na routerze z UPC i dodatkowym AP na kolejnym piętrze, połączone kablami po LAN.
  • Poziom 14  
    Zrób tak jak napisał matek451 czyli podłącz kolejny router do tego z UPC na drugim piętrze. Prędkości 300 Mb/s uzyskasz odpowiednim routerem ale i urządzenia podłączane muszą mieć odpowiedni standard WiFi. Xiaomi Redmi 7 ma WiFi klasy n czyli powinny być lepsze wyniki niż 50 Mb/s.

Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny jest dobra jeżeli potrzebują tego domownicy. Mam podobną sytuację jak Ty i zamiast łącza stacjonarnego wykupiłem wszystkim oferty komórkowe głosowe z nielimitowanym internetem ( 15 GB i lejek 1 Mb/s). Tylko u mnie nikt nie robi backupu internetu ;) Jak potrzebuję ściągnąć dużą ilość danych to mam w routerze nielimitowane noce za 5 zł.