Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres KRUPS EA8255 - zbyt mała ilość płynu (kawy) w filiżance

dar22 26 Jul 2019 17:08 966 4
 • #1
  dar22
  Level 10  
  Posiadam ekspres, który ma już kilka lat. Problem polega na tym, że nie dolewa nastawionej ilości kawy. Wszystkie uszczelki wymienione. Nie ma problemu z przeciekaniem. Zauważyłem, że gdy ekspresu nie używa się przez dłuższy czas, nalewa prawie odpowiednią ilość wody. Ostatnio po dość długim czasie nieużywania postanowiłem przeprowadzić odkamienianie, którego ekspres już się prawie domagał (za 7 kaw)) i tu wszystko odbyło się OK. A po tej funkcji włączyłem czyszczenie (oryginalna tabletka). Pod koniec drugiego płukania woda ledwo kapała z wylewek. Po przeprowadzeniu czyszczenia chciałem zrobić espresso (70 ml) - nakapało około 20 ml bardzo mocnej kawy, a w pojemniku przelewowym była bardzo niewielka ilość wody (tak jak powinno być). Podejrzewałem pompę wody, ale na forach czytałem, że jak nie ma problemów z opuszczaniem tłoka (ekspres przechodzi test) - pompa powinna być w porządku. Proszę o pomoc.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  POWERRubber.com
  Level 7  
  Ilu letni jest ekspres? Mocno pracował? Odpowiedzi będą pomocne
 • #3
  dar22
  Level 10  
  Ekspres jest 7 letni i wykonał już 9143 kawy. Kiedyś pracował w firmie , a teraz wiedzie spokojne życie w domu. Bywa ,że przez kilka dni nie robi żadnej kawy.
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  Ja bym się przyjrzał w jakim stopniu on mieli tą kawę..
  Czy aby nie zbyt drobno ? Ewentualnie syf pod sitkiem tłoka sprawdzić.
 • #5
  dar22
  Level 10  
  Młynek jest OK. Niedawno wymieniałem wyrzutnik kawy w młynku. Młynek był rozebrany , wyczyszczony i działa poprawnie. kociołek też był czyszczony , wymieniona uszczelka baristy, czyszczone obydwa sitka, wymieniona uszczelka na kociołek i obydwie uszczelki na tłoku. Stara została jedynie uszczelka (przecięta membrana) pod górnym sitkiem. Jeżeli byłyby zanieczyszczenia pod sitkiem to cały czas byłby słaby przepływ wody, a problem pojawia się gdy chcę zrobić kilka kaw po sobie lub jak opisałem po czyszczeniu (wiele następujących po sobie płukań) . To jest też argument przeciw za drobno zmielonej kawie. Przecież podczas czyszczenia w kociołku wcale nie ma kawy.