Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres KRUPS EA8255 - zbyt mała ilość płynu (kawy) w filiżance

26 Lip 2019 17:08 123 4
  • Poziom 9  
    Posiadam ekspres, który ma już kilka lat. Problem polega na tym, że nie dolewa nastawionej ilości kawy. Wszystkie uszczelki wymienione. Nie ma problemu z przeciekaniem. Zauważyłem, że gdy ekspresu nie używa się przez dłuższy czas, nalewa prawie odpowiednią ilość wody. Ostatnio po dość długim czasie nieużywania postanowiłem przeprowadzić odkamienianie, którego ekspres już się prawie domagał (za 7 kaw)) i tu wszystko odbyło się OK. A po tej funkcji włączyłem czyszczenie (oryginalna tabletka). Pod koniec drugiego płukania woda ledwo kapała z wylewek. Po przeprowadzeniu czyszczenia chciałem zrobić espresso (70 ml) - nakapało około 20 ml bardzo mocnej kawy, a w pojemniku przelewowym była bardzo niewielka ilość wody (tak jak powinno być). Podejrzewałem pompę wody, ale na forach czytałem, że jak nie ma problemów z opuszczaniem tłoka (ekspres przechodzi test) - pompa powinna być w porządku. Proszę o pomoc.
  • Poziom 5  
    Ilu letni jest ekspres? Mocno pracował? Odpowiedzi będą pomocne
  • Poziom 9  
    Ekspres jest 7 letni i wykonał już 9143 kawy. Kiedyś pracował w firmie , a teraz wiedzie spokojne życie w domu. Bywa ,że przez kilka dni nie robi żadnej kawy.

• Specjalista AGD
    Ja bym się przyjrzał w jakim stopniu on mieli tą kawę..
    Czy aby nie zbyt drobno ? Ewentualnie syf pod sitkiem tłoka sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Młynek jest OK. Niedawno wymieniałem wyrzutnik kawy w młynku. Młynek był rozebrany , wyczyszczony i działa poprawnie. kociołek też był czyszczony , wymieniona uszczelka baristy, czyszczone obydwa sitka, wymieniona uszczelka na kociołek i obydwie uszczelki na tłoku. Stara została jedynie uszczelka (przecięta membrana) pod górnym sitkiem. Jeżeli byłyby zanieczyszczenia pod sitkiem to cały czas byłby słaby przepływ wody, a problem pojawia się gdy chcę zrobić kilka kaw po sobie lub jak opisałem po czyszczeniu (wiele następujących po sobie płukań) . To jest też argument przeciw za drobno zmielonej kawie. Przecież podczas czyszczenia w kociołku wcale nie ma kawy.