Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konserwator Urządzeń Dźwigowych
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VW Passat B5 1.9TDI 130KM - Brak światła stop

26 Lip 2019 22:47 153 6
  • Poziom 5  
    Witam mam problem nie działa światło stop mruga kontrolka świec zarowych świeci abs i ESP wymieniłem czujnik stopu przy pedale hamulca problem dalej jest jestem bezradny pacjent Passat b5 Lift 2003r tdi 130 km
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Poziom 9  
    A co pokazuje się po podłączeniu pod komputer? Migająca kontrolka świec to tryb awaryjny...
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Poziom 12  
    Nowy czujnik można łatwo uszkodzić, jeśli wciśnie się bolec przed wsadzeniem to można iść do sklepu po nowy czujnik.
    Instrukcja co do wymiany czujnika:
    Starszy typ:
    Zdejmujemy złączkę, wyciągamy stary czujnik, obracając w lewo. Na nowym wyciągamy regulację na czujniku, wkładamy w otwór kawałek przekręcamy - w tym czasie sam się ustali do pedała, potem z wyczuciem przekręcamy jeszcze trochę aż lekko pyknie.
    Nowy typ:
    Zdejmujemy złączkę, wyciągamy stary czujnik, obracając w lewo. Nowy jest już fabrycznie długi wiec wkładamy w otwór kawałek przekręcamy - w tym czasie sam się ustali do pedała, potem z wyczuciem przekręcamy jeszcze trochę aż lekko pyknie.
  • Poziom 5  
    Witam został podpięty pod VAG i czujnik reaguje na wciśnięcie pedału hamulca rozebralem tapicerkę i nie widzę przerwanego przewodu

Dodano po 40 [minuty]:

I jeszcze mam pytanie że jest kostka od czujnika stopu i jak ją wyjme. To na jednym przewodzie jest prąd

Dodano po 7 [minuty]:

Po przelaczeniu stacyjki jest prąd w dwóch przewodach

Dodano po 23 [minuty]:

Jeżeli złącze dwa przewody od czujnika to stóp świeci jeżeli podłącz czujnik stopu to nie świeci czujnik nowyp
  • Poziom 42  
    Zacznijmy że tam masz dwa czujniki w jednej obudowie. Oba mają być widoczne na vagu, w odpowiedniej sekwencji