Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WF0500NUW - wyciek z szufladki na proszek

KrisPo333 27 Jul 2019 17:28 978 3
    KrisPo333
    Level 2  
    Dzień dobry.
    Mam opisywany już nieraz problem z wyciekiem wody z szuflady na proszek. Przeczyściłem szufladę i dysze ale nie poskutkowało. Teraz chcę rozebrać częściowo pralkę i dostać się do konkretnych elementów. Niestety nie wiem, co gdzie wewnątrz jest i dlatego szukam jakiegoś rysunku (serwisowego) z zaznaczonymi elementami wewnątrz pralki oraz informacji jak zdemontować obudowę pralki.

Nie chciałbym siłować się z tą obudową i przy okazji czegoś nie uszkodzić. W zwykłej instrukcji użytkownika takiego rysunku oczywiście nie ma :(
    Gobro
    Level 31  
    Nalej wody do butelki i po wyciągnięciu szufladki uchyl drzwi pralki. Wlej wodę przez
    zasobnik na proszek. Jeżeli woda wleci do pralki to masz zabrudzone odpowietrzenie zbiornika. Gdy się poleje na zewnątrz to jakieś ciało obce jest w wężu zasobnik - zbiornik.
    teskot
    Level 34  
    A czy pralka jest wypoziomowana? Sam dałem się nabrać na to.
    marcin1171
    Level 17  
    Tylko dokładne oczyszczenie/ odkamienienie otworów przez które woda wlewa się do szuflady oraz sklejenie dolnej i górnej części w miejscach styku może pomóc. Musisz wymontować zasobnik i zdjąć jego górną część. Wszystko do miski z ciepłą wodą i octem na godzinkę i po tym dokładnie umyć i złożyć obie części na butapren. Czasami trzeba też powiększyć wiertłem 5/6 otwory przez które woda wlewa się do zasobnika z zaworów.