Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utraty pakietu - Mam strasznie duże utraty pakietu

27 Lip 2019 17:47 84 4
  • Poziom 3  
    Mam strasznie duże utraty pakietu nieraz aż 50% i zrywa ciągle internet i chciałbym się dowiedzieć czy to wina komputera rutera czy dostawcy ,dostawca ciągle tłumaczy że u niego wszystko jest normalnie że powinienem mieć dobry internet.Internet to radiowy,mam podpięty ruter kablem.Model rutera to chyba TOTOLINK N200RE jest to topologia gwiazdy (Ethernet LAN)
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    LajTech napisał:
    Mam strasznie duże utraty pakietu nieraz aż 50%

A do czego testujesz?

LajTech napisał:
    chciałbym się dowiedzieć czy to wina komputera rutera czy dostawcy ,dostawca ciągle tłumaczy że u niego wszystko jest normalnie że powinienem mieć dobry internet

Puść ping do routera, jeśli też będą straty to winna karta w komputerze, kabel lub router.

Jeśli strat nie będzie to problem od routera włącznie do hosta który pingujesz.
  • Poziom 3  
    Znaczy takie miałem utraty pakietu o 24 na ts3 wszyscy koledzy mieli 0% utraty Utraty pakietu - Mam strasznie duże utraty pakietu to jest do rutera

Dodano po 15 [minuty]:

Dodam też ze ostatnie dni internet działał bez problemu GTA V pobierałem z szybkością 2,5MB/s a teraz ledwo 600KB/s ale czasami wraca do 1,5MB/s to test do onet Utraty pakietu - Mam strasznie duże utraty pakietu
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    LajTech napisał:
    takie miałem utraty pakietu o 24 na ts3

Skróty rozwiniesz?

LajTech napisał:
    to jest do rutera

Nie za bardzo potrafię odczytać twój obrazek - gdzie tu jest wykazana utrata pakietów? Pod PL% jest puste pole, to może wskazywać ze utrata pakietów nie wystepuje...

LajTech napisał:
    wszyscy koledzy mieli 0% utraty

Koledzy u tego samego providera? Koledzy do swoich routerów?

LajTech napisał:
    Dodam też ze ostatnie dni internet działał bez problemu GTA V pobierałem z szybkością 2,5MB/s a teraz ledwo 600KB/s

A teraz to jest sobota i obeceństwo na sieci wisi. Jeśli provider lokalny to częsty objaw.
  • Poziom 43  
    LajTech napisał:
    Internet to radiowy,mam podpięty ruter kablem.Model rutera to chyba TOTOLINK N200RE

Pomiń router i testuj na bezpośrednim podpięciu się do anteny.