Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Reno Laguna 1 ph2 99r - brak prędkościomierza i naliczania km

27 Jul 2019 19:38 294 8
  • Level 17  
    Witam kolegów mam problem ze swą laguną jak w temacie. Wszystko od wymiany tarcz i klocków hamulcowych i własnej głupoty bo po wymianie zacząłem bawić się gazując do odcięcia z lewym kołem w górze hamując wszystko okej po zmianie na prawe kolo zdziwienie licznik martwy ABS świecił ciągle ale to normalne jak się hamuje kręcąc jednym kołem i zgasną po przejechaniu 20m . Choć odkąd ją mam zdarzała się jej taka przypadłości że w czasie jazdy obrotomierz na 0 jak jechałem ponad 100km/h to prędkościomierz na 50km/h i powoli się podnosił do 65km/h po czym opadał kilometry naliczał normalnie.Proszę o porady co to może być ?Czy tylko diagnostyka mnie ratuje i test wskaźników ?
  • Level 17  
    Drogi kolego przeczytane te tematy które były podobne i żaden do mojego nie pasuje w poniedziałek miernik i będę szukał zwarć w instalacji o ile znajdę schemat do niej. Przepraszam za błąd pozdrawiam miłej niedzieli.
  • Level 43  
    SPrawa prosta masz uszkodzony któryś czujnik lub nadajnik impulsów.
    Podepnij pod komputer i przejedź się zobaczysz które koło nie podaje prędkości.

adamekamator wrote:
    Choć odkąd ją mam zdarzała się jej taka przypadłości że w czasie jazdy obrotomierz na 0 jak jechałem ponad 100km/h to prędkościomierz na 50km/h i powoli się podnosił do 65km/h po czym opadał kilometry naliczał normalnie

To normalne uszkodzenie licznika, są one tanie jak zupka chińska.
  • Level 17  
    Kolego jak by czujnik nie dawał impulsów to by ABS świecił chyba że się mylę jutro podmienię i zobaczę czy ruszy ma z rocznika 2000 tyle ze bez pokładowego .
  • Level 17  
    Kolego a te liczniki idą po CAN czy z obrotami i prędkością z głównego ECU czy czy lecą sygnały analogowo?
  • Level 17  
    Okej usterka usunięta po lekturze na innym forum problemem były zimne luty w liczniku teraz będę jeździł i obserwował .Dziękuje za ogromne zainteresowanie i pomoc i pośpiech w niesieniu pomocnych porad .
  • Level 17  
    Okej usterka usunięta po lekturze na innym forum problemem były zimne luty w liczniku teraz będę jeździł i obserwował .Dziękuje za ogromne zainteresowanie i pomoc i pośpiech w niesieniu pomocnych porad .

Dodano po 2 [minuty]:

Lektura i samo zaparcie.