Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd nice wingo 2024 + zwora elektromagnetyczna

28 Lip 2019 08:46 273 10
  • Poziom 9  
    Witam użytkowników,

Przejrzałem forum ale takiego tematu nie odnalazłem. Do bramy dwuskrzydłowej metalowej chciałbym założyć zworę elektromagnetyczną i podłączyć do napędu wingo 2024. Tylko nie wiem czy to możliwe.
    Wiem, że można podłączyć elektrozamek ale raczej to rozwiązanie nie wchodzi w grę, bo brama jest stara i lekko zwichrowana. No i oczywiście na zamek napięcie jest podawane na chwilę przed otwarciem a zwora potrzebuje tego napięcia cały czas z wyjątkiem właśnie otwarcia. Czy jest jakaś możliwość podłączenia zwory?
  • Poziom 30  
    Jeśli drzwi są stare i zwichrowane, to tym bardziej trudno będzie poprawnie zamontować zworę, nie wspominając o jej wyregulowaniu, wystarczy że będzie kilka mm wypatrzenia i lipa, zwora nie złapie. Tak więc raczej nie polecam takiego rozwiązania (jest ono dobre do drzwi metalowych, szklanych i innych nie wrażliwych na wilgoć, tzn takich które nie maja tendencji do wichrowania sie pod wpływem pogody.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Pomysł ze zworą jest bardzo dobry. Jest trochę kłopotu z odpowiednim montażem i ustawieniem przylgni, ale jej praktycznie niezniszczalność rekompensuje wszystko. Wybierz najlepiej 24V, sterowaną poprzez przekaźnik zamontowany na wyjściu lock. Zasilacz trzeba oddzielny. Robiłem to wiele razy przy" cywilnych" bramch, furtkch i bramach p.poż (tam to standart). Pomyśl jeszcze o ręcznym wyłączniku zasilenia zwory, bo gdy będzie np awaria napędów, to jak będzie dobra zwora to bramy nie otworzysz przy rozblokowanych napędach.
  • Poziom 30  
    adversus napisał:
    Jeśli drzwi są stare i zwichrowane, to tym bardziej trudno będzie poprawnie zamontować zworę, nie wspominając o jej wyregulowaniu, wystarczy że będzie kilka mm wypatrzenia i lipa, zwora nie złapie. Tak więc raczej nie polecam takiego rozwiązania (jest ono dobre do drzwi metalowych, szklanych i innych nie wrażliwych na wilgoć, tzn takich które nie maja tendencji do wichrowania sie pod wpływem pogody.

Miałem na myśli drzwi drewniane w zasadzie drewnianą bramę, hehe bo ostatnio do takiej klientowi napęd zakładałem i była niezła lipa właśnie gdy się mokro robiło. I tym sie zasugerowałem, choć napisałem też że nie dotyczy to metalowych czy innych.

Oczywiście że przy metalowej tego problemu nie ma, dobrze wyregulowana zwora będzie działać zawsze. Jak napisał kolega wyżej rozwiązanie bardzo dobre, nie ma części ruchomych jak w elektrozamku więc nie ma co się popsuć. Bobrze by było zadbać o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed korozją, czymś tłustym by powierzchnie nie korodowały.
  • Poziom 9  
    Brama jest stara, ma już ze 30 lat jak nie więcej. Do skrzydła spodniego przylega najlepiej na środku. Górą i dołem odstaje tak do 1 cm. Pomyślałem, że jak kupię mocną zworę Zwora elektromagnetyczna ZW1200WPR (np. 500 kg, np. taką https://allegro.pl/oferta/zwora-elektromagnetyczna-ip65-zw1200wpr-7249196746 ) to będzie w stanie nawet lekko ją dociągnąć. Dociskając ręką nie ma z tym problemu.
    tmtch możesz coś więcej na temat wyjścia lock i przekaźnika? Gdzie je znajdę w centralce i jaki przekaźnik byłby odpowiedni?
  • Poziom 16  
    Wyjście lock to każde wyjscie na centrali, które steruje elektrozamkiem. W momencie podania komendy otw na elektrozamek jest podawane napięcie (stałe czy zmienne, różnie bywa). W tym przypadku na przekaźnik który odcina zasilanie zwory. Przekaźników są do wyboru setki tysięcy, ale mając dane elektryczne e-zwory z łatwością dobierzesz.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Debata jest czy zwora się nada czy nie a kolega trowski prosi o pomoc w jej podłączeniu, jeśli chce kombinować ze zworą trzeba mu po prostu doradzić jak ją podłączyć montował będzie już sam i czy mu to wyjdzie czy nie to jego sprawa. My jako społeczność tego forum powinniśmy mu poradzić w tej kwestii w której pyta bo raczej nikt z nas nie widział tej bramy, a jak będzie to koledze działać na zewnątrz i czy wogle to inny temat.

A więc z godnie z tym co podaje instrukcja do centrali wejście 3 i 4 to OGI / zamek elektroniczny wykorzystanie: podłączenie do kontrolki otwartej bramy 24 V c maks. 5 W lub to co kolegę interesuje zamka elektrycznego 12 V c maks. 15 VA w to miejsce dałbym przekaźnik 12V (lub moduł przekaznika 12V) i przez zaciski przekaznika COM I NC podpoiłbym zasilanie zwory. Oczywiście potrzebny osobny zasilacz do zasilania zwory dobrany odpowiednio do poboru prądu przez zworę.
    UWAGA: Fabrycznie wyjście 3 i 4 ustawione jest na OGI czyli kontrolkę otwartej bramy dlatego musi kolega przestawić wyjście na działanie zamek elektroniczny.
  • Poziom 9  
    Panowie, bardzo dziękuję za pomoc i wskazanie sposobu. Teraz powinienem już sobie poradzić.
  • Poziom 16  
    I jedno jeszcze: wcześniej podałeś link do aukcji z tą zworą. Co jak co, ale jakoś mi ona nie wygląda na półtonową siłę zerwania, raczej na połowę tego. Co absolutnie nie zmienia tego, żebyś zastosował ją do bramy. Da radę.
  • Poziom 30  
    tmtch napisał:
    I jedno jeszcze: wcześniej podałeś link do aukcji z tą zworą. Co jak co, ale jakoś mi ona nie wygląda na półtonową siłę zerwania, raczej na połowę tego. Co absolutnie nie zmienia tego, żebyś zastosował ją do bramy. Da radę.

Po zdjęciach rzeczywiście nie wygląda, ale wg danych technicznych: tzn wymiaru i zasilania to może mieć takie parametry. Zdjęcia nie oddają gabarytu i tyle.
  • Poziom 16  
    Po zdjęciach rzeczywiście nie wygląda, ale wg danych technicznych: tzn wymiaru i zasilania to może mieć takie parametry. Zdjęcia nie oddają gabarytu i tyle.[/quote]

To oglądaj jeszcze uważniej, bo wymiary były podane. Te wymiary odpowiadają sile 200/300. Pracuję przy kilkutonowych bramach p.poż i przylgnia zwory 500 razem z montażem waży więcej niż e-zwora pokazana na foto.