Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie przekształtnikiem tyrystorowym

28 Lip 2019 10:59 201 5
  • Poziom 3  
    Witam. Potrzebuję pilnie pomocy w podłączeniu sterowania przekształtnikiem tyrystorowym.
    Potrzebuję załączać przekształtnik za pomocą przycisku sterowniczego start, który powinien uruchomić jednocześnie przekształtnik oraz programator czasowy selec xt 346. Przekształtnik musi być zatrzymywany po upływie zadanego czasu oraz bezpośrednio z przycisku stop. Do tej pory urządzenie było załączane i zatrzymywanie jednym przyciskiem sterowniczym NO. Z góry wielkie dzięki.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam. Napisz jaki posiadasz przekształtnik tj. producent , typ. Każdy fabryczny napęd tyrystorowy posiada zestaw zacisków pozwalający go odpowiednio połączyć.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 3  
    Witam. Podłączenie zegara ogarnięte lecz mam problem ze stabilizacją amperow poprzez potencjometr. Przy napięciu 9,7 v amperaz zmienia się z 5A do 6,4 A. Przekształtnik używany jest w galwanizacji. Przewód sterowania w oryginale był 12 x 0.25 lecz musiałem go zastąpić na tymczas ytksy 6x2x0. 5. Czy zmiana przewodu mogła skutkować skok i natężenia? Podejrzewam że izolacja jest zbyt słaba. Pozdrawiam.
    . [url=https://obrazki.elektroda.pl/6256167100_1564645007.jpg]Sterowanie przekształtnikiem tyrystorowym Sterowanie przekształtnikiem tyrystorowym[/url] Sterowanie przekształtnikiem tyrystorowym Sterowanie przekształtnikiem tyrystorowym
  • Poziom 20  
    Przekaźnik na samo podtrzymaniu jako twoje sterowanie. Jeżeli prąd pływa a odczyt jest z bocznika prądowego to wymiana nie ma nic do tego. Za mało informacji.
  • Poziom 13  
    Witam. Zmiana kabla nie powinna wpływać na działanie układu. Chyba że w tym kablu leci też potencjometr i coś pomieszałeś przy podłączeniu potencjometru. Nie jestem specem od galwanizacji, ale z twojego postu nie wynika jaki powinieneś mieć prąd przy zadanych 10V. Patrząc na tabliczkę znamionową przekształtnika chyba więcej niż 5-6 Amper. Może masz gdzieś zły styk w obwodzie przekształtnik - wanna galwanizacyjna. napisz coś więcej.
  • Poziom 3  
    Dziękuję wszystkim aktywnym za pomoc. Temat ogarnąłem.