Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E87 problem z Nawigacją - Aktualizacja Map, brak odczytu płyt.

mariusz537 28 Lip 2019 12:19 144 0
    mariusz537
    Poziom 10  
    Jak w temacie, jestem od niedawna posiadaczem samochodu marki BMW E87, auto już nie jest pierwszej młodości, ale postanowiłem żeby, wszystko działało jak trzeba, poprzedni właściciel zapewniał mnie że wszytko działa, ale no właśnie jest małe ale:
    działa radio, dobrze wyszukuje stacje, RDS też jest poprawny, ale no własnie ta nawigacja.

Z braku czasu postanowiłem dać do czyszczenia laser, do elektronika, myśląc że zrobi to fachowo i dobrze,
    po przyjeździe do domu i podłączeniu oraz wrzuceniu płyty DVD do czytnika z oryginalną nawigacją Navteq,
    nie wysuwa mi płyty z mapami na DVD, oraz nie odczytuje płyt CD nagranych z muzyką MP3 i też nie wysuwa ich napęd, musiałem ją
    ręcznie wyciągać, po rozebraniu radia od góry, odkręceniu silniczka wysuwu płyty, przesunąłem śrubokrętem płaskim, według wskazówek zegara,
    po zębatkach żeby płyta wyszła, zaznaczam że przed tym oddaniem do elektronika płyty z muzyką MP3 chodziły bez problemu, odczyt ich był bez zarzutu, tak samo z płytami DVD mimo że ich nie odczytywało, ale przynajmniej napęd je wysuwał i tu moje pytanie czy laser jest całkiem padnięty ? że nie czyta płyt i przez to nie chce wysuwać płyt teraz ani DVD ani mp3 ??
    Co poradzicie, nowy laser, nowy napęd, problem softu a może jakiś reset ? Jestem w kropce i nie wiem co dalej, proszę o pomoc :| :cry:

Nawigacja w tym aucie to:

Model, typ i rodzaj napędu, jeśli komuś to pomoże w identyfikacji problemu.:
    BMW E87 problem z Nawigacją - Aktualizacja Map, brak odczytu płyt. BMW E87 problem z Nawigacją - Aktualizacja Map, brak odczytu płyt.